• belli bir kurumu veya bir markayı körü körüne desteklemeye her zaman karşı olmuşumdur. bu durum benim siyasete bakış açıma bile yansır. bu açıklamayı yapma gereği duydum çünkü anlatacağım bu kısa olayda "apple fanboy" olarak addedilmek istemem.

ben kıbrıs'ta yaşıyorum ve dün türkiye apple store'den bir adet ipad satın aldım. tabii ki satın alma işleminden önce bir apple store müşteri temsilcisiyle görüştüm. kendisine bir arkadaşımın x oteline tatile gideceğini ve bu ipad'in de o otele teslim edilmesini rica ettim. ancak ipad'in arkadaşımdan önce ulaşması durumunda da resepsiyon görevlisine teslim edilmesini rica ettim. artık arkadaşım otele vardığında teslim alır diye düşünüyordum. dün bu satın alma işlemini yaptım ve bugün ipad dağıtıma çıktı. yalnız birden resepsiyon görevlisinin kargoyu geri çevirme ihtimali aklıma geldi ve hemen ups'i (oteli zaten aramıştım ama pek tatsız bir şekilde ilgileneceklerini belirttiler) aradım. ancak ups kargo yardımcı olmayı bırakın hiçbir bilgi vermedi bile. hemen döndüm apple satış temsilcime mail attım ve durumu detaylı şekilde izah ettim. bunun üzerine bana hemen döneceğini belirten bir cevap yolladı. gerçekten de on dakika sonra satış temsilcisi beni aradı. kendisi, önce ups'i aradığını ve kuryenin, resepsiyon görevlisinin tüm kimlik bilgilerini alarak ipad'i teslim etmelerini daha sonra da otelin resepsiyon müdürünü arayarak, tüm resepsiyon görevlilerine (vardiya değişikliği olabilir diye) bilgi verilmesini istemiş. en son olarak da beni arayarak durumu raporlama nezaketinde bulundu. şimdi ben bu ürünü farklı bir markadan alsaydım bırakın böyle bir destek görmeyi belki de karşımda muhatap bile bulamayacaktım. mutlaka çok kötü tecrübeler yaşamış insanlar olabilir. en başta dediğim gibi hiçbir marka veya kurumun fanboyu olmaya gerek yok. işin içinde insan olduğu sürece her zaman sürprizler yaşanır. ben burada yaşadığım güzel bir tecrübeyi sizlerle paylaşmak istedim. pahalı olması konusunda ise bugüne kadar en uzun dayanmış cihazlarım hep apple ürünleri oldu. bunun yanında hizmet kalitesini de göz önünde bulundurursak, bence apple satın alma sürecinin en başından sonuna kadar müşterisini memnun etme konusunda çoğu rakibinden daha başarılı. bu arada bu benim ilk apple store müşteri hizmetlerinden memnun kalış hikayem değil. daha önce de benzer durumlarda oldukça yardımcı olmuşlardı.

(bkz: yiğidi öldür hakkını yeme)
hesabın var mı? giriş yap