şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle (bkz: apple türkiye rezalet günlüğü)

çok beğenildiği için ikincisi tarafımdan yaşanan rezillik. özetle ve kısaca olay şu, apple zorlu center genius bar denilen yer, arızalı telefonumu tamir ederken başka bir yerini bozup bana teslim etti ( eylül 2017 sonu). hatalarını fark edip bana yeni bir telefon verdiler. bu telefon kayıt dışı çıktı ve bana 3-4 aydır sürekli kayıt dışı telefon kullanıyorsunuz diye mesaj geliyor. 3-4 kez destek telefonunu aradım ve her seferinde kayıt ediyoruz, bir iki hafta dayanın dediler. ama telefon kayıt edilmedi.

telefonum sanıyorum 10 gün içinde kapanacak. insanı parasıyla rezil ettiler. bunu yapan da apple. kaçak telefon mu sokuyorlar bu ülkeye ben anlam veremiyorum.

pasaport hakkım yok kendim kayıt edemiyorum.

ilk fırsatta tüketici hakları heyetine şikâyette bulunacağım. aslında savcılığa falan şikâyet etmek gerek. bir nevi dolandırıcılık bu...
  • sorsan "abı ayfonun servısı çok ıyı yhaa" derler. nedir bu adamın çektiği?
    rezalet puanım: 10/9.7
  • mevzu sadece benimle sınırlı olsa yine sıkıntı değil. google’da kayıt dışı imei ile yüzlerce şikâyet var ve apple bu konuda hiçbir şey yapmıyor. abi bizim millet aptal mı? niye böyle şeyler hep bizim ülkemizde oluyor?

apple’ın btk ile bir sorunu var ve bunun cezasını kullanıcı mı ödemek zorunda.

edit: mesaj atanlar oldu. eski telefonumun imei’sini dört beş defa aldılar. 100 gündür yapılan bir işlem yok.
  • rezalet gibi rezalettir ancak sorunun kaynagi bence olayin turkiye’de olmasidir. zira amerika’da olsa ayni gun yeni telefonu tutustururlar eline.

yeni telefon dedigime bakmayin, refurbished edilen telefon kakaliyorlar insanlara. yeni diye demelerine ragmen cogusu tamir edilmis telefonlardir. bu tarz refurbished elektronik urunleri de bircok markette ucuza satilmakta. yillardir apple kullanicisi olmama ragmen adamlarin cart diye cikarip yeni telefon vermeyeceklerini de biliyorum. mal mi bu adamlar? gerci amerika’da ucuz, refurbished telefondan daha cok yenisini verirler ki baslarina baska is acilmasin *
  • ulan yuh be. yuh bin kere yuh! hiçbir şey diyemiyorum. arkadaşı bir önceki yaşadığı rezaletten de biliyorum başına gelenleri. demek ki apple türkiye bakmış film tutmuş, ikincisini çekmiş.

benim başıma gelse gerçekten bir taraflarından kan alırdım. arkadaş yine sabırlıymış. ama hukuksal mücadelesinde sonuna kadar yanındayım. (nasıl olacağımı bilmiyorum ama yardım etmek isterim.)
  • bugün apple destekle konustum yine. verin imei numaralarını kaydederiz merak etmeyin dediler yine. ulan 5 sefer verdim zaten bu bilgileri dalga mı geçiyosunuz dedim.

cihaz kullanıma kapandığı anda zorlu center’a gidip kıracağım dedim telefonu deyince devreye bir üst yetkili bir girip ben halledeceğim dedi bu sorunu. daha önce de bana bunu dediler dedim.

vs vs.

bakalım bu üst yetkili yarın arayacağını söyledi.

o kadar kayıt dışı cihaz varmış ki yetişemiyorlarmış. en çok şikayet edenle ilgileniyorlar anladığım kadarı ile. bu konunun üzerine düşmezseniz kimse bir şey yapmıyor.
  • ayni sekilde bir tanidigima yeni telefon verdi apple. imei numarasinin kaydedilecegini soyleyip yolladilar bizi. 2 hafta oldu hala beklemedeyiz. galiba rezillige ortak olacagiz.
  • hahaha rezilllik devam ediyor. araya ne kıdemli apple çalışanları girdi. her gün bana özel danışmanla mailleşiyoruz.

telefon hâlâ kayıt dışı. koskoca apple 4 aydır bir telefonun kaydını yapmadı.

benimle iletişime geçen her apple çalışanı, tamam sizin iş bende. kesin hallediyoruz diyor. sonra ölü taklidi yapıyorlar.
  • apple'ın mı türk insanının mı beceriksizliği bilemiyorum ama "o iş bende abi" deniyorsa orada çalışanlarda bir sakatlık var.

apple da bu telefon kayıt mevzusunda milletin önüne taş koyabilir. ama rezillik midir? rezilliktir, kepazeliktir. iyi ki iphone'um yok ahahhahaha
  • birinci hatanız bu kadar beklemeniz olmuş. ikinci hatanız hala beklemenizdir. hiç düşünmeyin. google haritalardan girin apple store un en yoğun saatlerine bakın. tam o saatte gidip yüksek sesle sorunu anlatın. bağırın çağırın. kaybedecek neyiniz var? kesinlikle ve kesinlikle yeni ve sıfır telefonunuzla o mağazadan çıkarsınız. hayır kelimesini cevap olarak kabul etmeyin. zorla çıkarırlarsa diğer apple store a hemen ardından gidip daha büyük rezillik çıkartın. apple falan demeyin. başka dilden anlamadıkları aşikar. imei kayıtsız telefon yurda kaçak sokulmuş demektir. kazandıkları onca paraya rağmen, dünyada en pahalı satılan yer olmamıza rağmen vergi kaçırıyorlar demek. gitmeden önce söyleyeceğiniz tüm haksızlıkları yazın. onlar bitince başa dönüp tekrar edin. çünkü apple müşteriyi bezdirmek icin aynısını yapıyor. siz daha çok bezdirin. unutmayın. yüksek ses ile rezilliklerini sürekli tekrar edin. emin olun son olan yavaşlatma ve pil sorunlarından sonra o an mağazada olan pek çok kişi de sizi savunacaktır.