şükela:  tümü | bugün
  • yaklaşık olarak 3 aydır yaşamakta olduğum rezalet ve artık gerçekten ne yapacağımı bilemiyorum. daha önce benzer bir hadise (bkz: si murg) adlı yazarın başından geçmişti ilginenler (bkz: apple turkiye rezalet gunlugu) ilgili entry yi okuyabilirler, benimkiyse şöyle:

ekim ayının 2. haftası gibi telefonumun bir anda servis dışı oldu, bu sırada zorlu centerda olduğum için bende direk olarak apple store'a gittim ve sorunumu anlattım. görevli arkadaşlar arada böyle şeyler olur telefonunuzu açıp kapayın düzelir falan dediler eğer 1-2 güne düzelmezse apple destek uygulamasını indirip arama almamı ardından da gerekirse servise gönderebileceğimi söylediler.

sim kartımda bir sorun olabileceğini düşünerek türk telekom bayine gittim ve yeni bir sim kart talep ettim 15 lira karşılığı aldığım yeni sim kartı da telefona taktım ancak yine çalışmadı ve bir hafta kadar sonra tekrar apple store gittim. şükür ki bu sefer biraz daha işine hakim bir çalışana denk geldim ve bana telefonu aç-kapa gibi akıl vermek yerine telefonumun imei kodunu isteyerek kontrol etti ve türk telekomdan aldığım telefonun türkiye sistemine kaydedilmediği için bloke edildiğini söyleyip konu hakkında bilgilendirdi. önceki görevlilerin aksine aramam gereken numarayı söyleyip yönlendirdi. ertesi gün ilgili numarayı aradım o da imei numaramı kontrol ederek durumu teyit etti ve beni apple care'den nurcan hanıma yönlendirdi.

2 kasım gibi, nurcan hanım beni aradı ve 15 gün içersinde bir kuryenin gelip telefonumu alacağı ardından bir 15 gün içersinde de 2 yıl garantili yeni bir telefon göndereceklerini ifade etti ben de kendisine teşekkür edip işlemi hızlandırmak adına belgeleri yolladım. tabi ki bu 2 hafta içinde kimse telefonumu almaya gelmedi ve nurcan hanımı defalarca aramama, mail atmama rağmen hiç bir cevap alamadım. en sonunda dayanamayıp çalıştıkları kurye firmasını öğrenerek direk olarak onlara telefonumu ne zaman almaya geleceklerini sordum kargo firmasının cevabı ise 2 haftanın sonunda onlara apple dan böyle bir talep gelmediği yönünde oldu.

yaklaşık olarak bir aydır telefonsuzdum ve 15 gün içersinde yeni bir telefon geleceğine güvenerek yedek bir telefon falan da almamıştım. mevcut iphoneumu da her gün geleceklerini umduğum için sıfırlayıp evde bekletiyordum. artık mobil bankacılık hizmetlerinden tutun, mailime kadar hiç bir şeye ulaşamadığım için cidden mağdur olmaya başlamıştım ve hemen her gün bir sürü saçma telefon görüşmesi yapıyordum. en sonunda ruken hanım adlı biri beni arayarak dosyamı devraldığını söyledi.

ruken hanım da diğer tüm apple çalışanları gibi 'mağduriyetmi çok iyi anladığını bir an önce elinden geleni yapacağını' ifade etti. ruken hanımla 7-8 aralık gibi konuşmuştum ve gerçekten kendisi olaya müdahil olduktan yaklaşık 5 gün sonra ilgili kurye firma geldi ve 11 aralıkta telefonumu faturasıyla birlikte teslim aldılar. 15 günün sonunda yani 26 aralıkta telefonum yine gelmeyince kendisiyle tekrar iletişime geçtim ve artık gerçekten mağdur olduğumu elinden geleni yapmasını ve yılbaşından önce telefonumun gönderilmesini bir kez daha rica ettim. rica ettim diyorum zira süreç ne kadar sinir bozucu olursa olsun hiç bir zaman kaba ya da buyurgan konuşmadan diyalogu sürdürmeye devam etmeye çalıştım.

dün kendisine bir kez daha mail attım ve bilgi istedim, cevabı bir kez daha 'sizi çok iyi anlıyorum, ilgili departmana her gün mesaj atıp kendilerine hatırlatıyorum' oldu. ekim ortasından bu yana tam anlamıyla 3 ay oldu ve artık gerçekten yapacağımı, ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. dün tüketici hakları hattını arayarak faturamla beraber dilekçe yazarak kaymakamlığa bağlı hakem heyetine başvurmamı tavsiye ettiler ancak bunun da 10 günlük bir süre olduğunu ve ucunun açık olduğunu söylediler. ve işin kötüsü şu an faturam apple servisinde, tabi onu da kaybetmedilerse...

artık gerçekten telefonumu falan unuttum yapılan bu ayıba içerliyorum ve apple ürünü aldığım için çok pişmanım. telefonumu alsam dahi yasal yollarla yapılan bu ayıbın hesabını sormak istiyorum, ilgilenip destek veren dahası bilgilendirebilecek suser arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.
  • yukarıda bahsettiğini ilgililerin maillerini paylaşmanızı rica ederim. bu linki de vererek kendilerine böyle bir rezaletin sadece kullanıcı ve kendileri arasında kalmayacağını, yaptıklarının çok terbiyesiz ve ahlaksız bir davranış olduğunu hatırlatabilmek adına.
  • up
  • rezalet bir durumdur
  • çok stabil bir rezalet.
  • 6 aralıkta şebeke problemi yaşadığım cihazı yetkili servise verdim 9 gün sonra servisten değişim yapılıp sıfır cihaz verildi. 26 aralıkta başka bir cihazımı ısınma problemiyle verdim 4 ocakta geri aldım. bu süreçler bu kadar hızlı ilerlerken sizin cihazı servise göndermek ve ya vermek yerine bu şekilde uğraşmanız zaman kaybına sebep olmuş. direkt servise girseydi cihazınız daha hızlı sonuç alırdınız. bence burada sizinde hatanız var. 15 gün kurye beklemek yerine servise cihazı verseydiniz geri dönüş alırdınız.