şükela:  tümü | bugün
  • yukarıda bahsettiğini ilgililerin maillerini paylaşmanızı rica ederim. bu linki de vererek kendilerine böyle bir rezaletin sadece kullanıcı ve kendileri arasında kalmayacağını, yaptıklarının çok terbiyesiz ve ahlaksız bir davranış olduğunu hatırlatabilmek adına.
  • up
  • çok stabil bir rezalet.
  • 6 aralıkta şebeke problemi yaşadığım cihazı yetkili servise verdim 9 gün sonra servisten değişim yapılıp sıfır cihaz verildi. 26 aralıkta başka bir cihazımı ısınma problemiyle verdim 4 ocakta geri aldım. bu süreçler bu kadar hızlı ilerlerken sizin cihazı servise göndermek ve ya vermek yerine bu şekilde uğraşmanız zaman kaybına sebep olmuş. direkt servise girseydi cihazınız daha hızlı sonuç alırdınız. bence burada sizinde hatanız var. 15 gün kurye beklemek yerine servise cihazı verseydiniz geri dönüş alırdınız.
  • "senin de suçun var, servise verseydi ya" diyenlerin olduğu rezalet. yemek sipariş etmez bu arkadaş mesela, firmanın belirlediği uygun bir yemek satın alım şekli olsa da o her seferinde restorana gidip alır yemeğini.