şükela:  tümü | bugün
 • karşılaştırma iyi hoş da dünyanın en çok akıllı telefon satan firmasına haddini bilsin beyaz eşya takılsın felan demek komik oluyor. galaxy s satmış 20 milyon, galaxy s2 şimdiden 10 milyonun üstünde. amerika versiyonları felan derken milyon bazında almış başını gitmiş rakamlar. adamlar akılsız - akıllı telefon pazarında her zaman ilk üçte yer alacaklar kore fiziksel olarak dünya üzerinde yer aldığı sürece. samsung taklit ediyor lafına da hassiktir derim başka bir şey diyemem kimse kusura bakmasın. o mantıktan yola çıkacaksak casio dışında lcd tv alan da ayıp ediyordur. ilk onlar çıkardı. sony, samsung, lg, philips felan hep taklit ettiler çünkü. ibneler. yuvarlak felan yapsalardı halbuki. abarma diyenler şu haberi okusun lütfen.

  http://www.pcworld.com/…tablets_or_smartphones.html

  ne demiş kısaca apple yukardaki haberde. dikdörtgen ve ince cihazlar üretme. dünyada teknolojinin yapıtaşı olan firmaların (ibm, sony, motorola, xerox, casio v.s.) hepsi apple gibi yavşaklık etselerdi kendi bokumuzla oynuyor olurduk. apple bir çok konuda saygı duyulası bir firmadır ama taklit lafını ağzına sakız ederek, siktiri boktan patent yasalarını arkasına alarak (dikdörtgen ve incelik konusunda apple'ı savunan varsa beyin yerine kafatasının içine elma koydursun lütfen) ve milleti dava manyağı ederek de bildiğimiz yavşak bir puştu canlandırmaktadır. neyseki dünyanın en büyük marketi olan amerika'da mahkeme hassiktir lan ordan diyebilmiştir bu denyolara.

  son olarak apple veya başka bir firmanın mükemmel olduğunu düşünen insanlara. mükemmel bir cihaz yoktur gençler. mükemmel kelime anlamıyla eksiksiz, kusursuz, tam yetkin anlamına gelmektedir. ne apple, ne samsung, ne de diğer firmalar mükemmel bir ürün üretemezler. bir sonraki ürün her zaman daha iyi olacaktır ve 3 ay sonra o da eskiyecektir. teknoloji bunu emreder. galaxy s2 sahibi olarak şu anda mükemmel bir telefona sahip olduğumu düşünmüyorum misal. gayet güzel benim bu cihaz hakkında kurabileceğim en üst övgü cümlesidir.
 • apple size ne yapacağınızı söyler, samsung ne yapmak istediğinizi sorar.
 • iphone'un o ağız sulandıran a4 işlemcilerini samsung'un ürettiğini bilmeyen fanboylar tarafından samsung'un küçümsendiği karşılaştırma. esasında tatsızlığın asıl çıkış nedeni de budur.
 • samsung zekidir.
  apple seksidir.
  velhasıl; ikisinin de yeri ayrıdır!
 • apple eğlenilecek, samsung evlenilecek hatundur.
 • dünyanın en farazi sidik yarışıdır. yalnız bilgi olması açısından, apple tarafından açılan patent davalarında bir çok uluslararası mahkeme öne sürülen konuları ciddiye bile almamıştır demeden geçemeyeceğim. ingiltere ve japonya'da kabul görmemiş davaların ne hikmetse abd yargı organlarınca sorunsuzca kabul edilip dava sonucunu kendi ülkesinin şirketi lehine çıkarmalarına diyecek söz yok. herifçioğulları ikonların kenarındaki radius değerini patent edip dava açtı ya lan. kapitalizmin en süslü, en janjanlı halisin apple. şu an mac üzerinden tıkır tıkır yazıyor olmamda acı bir ironi olsa gerek.
 • samsung daha çok çeşitli üretim yapıyor diye siker atar denemez. diyorsak o zaman bizim mahalledeki 1 milyoncu da samsungu siker atar.

  (bkz: nicelik vs nitelik)
 • uzunca bir sure ipad'in retina ekranini apple'a sadece samsung'un tedarik edebildigini bilmeyenleri gostermis karsilastirma. ayrica su an piyasadaki en yuksek cozunurluklu ekrana (2560x1600) sahip tablet samsung tarafindan uretilmektedir ve bu tablet ipad'den 100 dolar daha ucuza satilmaktadir. one sureceginiz savlari bilip gelin.

  (bkz: nexus 10)
 • biri ürettirir, diğeri üretir...

  samsung'un apple'ın da tedarikçilerinden biri olduğu düşünülürse, apple batar, samsung batmaz hacı...
 • apple vs samsung tartismasi yapilan bir forumda apple hakkinda yapilan bir yorum:
  "i hope they never design an automobile. all other car makers will be sued for having round tires."