şükela:  tümü | bugün
  • 2 markanın da bol miktarda fanboyu olmasına rağmen şu ana kadar açılmamasına inanamadığım versus.

biri kendi yarattığı android arayüzü miui ile diğeri kendi işletim sistemi olan ios ile stabil kullanıcı deneyimi sunmayı amaçlıyor.

biri f/p markası, diğeri 3.dünya ülkelerinde prestij sembolü olarak görülen, fiyatları muadil ürünlerine göre daha üst seviyelerde gezinen bir marka.
  • mercedes vs dacia gibi olmuş karşılaştırma. ama fakir gazı alır, ona bir diyeceğim yok.

edit: yanlış anlaşılmış. instagram pek sikimde değil aslında. şöyle anlatayım;

gerek işte gerekse evde ekranına baktığın masaüstü işletim sistemlerinin mucidi apple'dır.
    (bkz: mac os x) (bkz: mac os) (bkz: os x)
    evet microsoft yaptığı hırsızlık ile aslında senelerdir çakma bir işletim sistemi yapıyor. kullanım oranı falan, geçicen o işleri.

xiaomi, microsoft ve diğer firmaların televizyon, dergi, internet, açıkhava gibi mecralarda yayınlanan reklamları, dünyanın önde gelen reklam ajanslarında apple marka bilgisayarlar üzerinde, apple marka işletim sistemlerinde yapıldığı sürece apple vs xiaomi falan demek abestir, komiktir. daha doğrusu trajikomiktir.

iphone ile o xiaomi denilen şeyin telefonlarını kıyaslarsın, kimse ağzını açıp gık demez. ama apple ile kıyaslayacaksan o xiaomi denenden 20-30 tane daha biriktir öyle kıyasla derler adama.
  • biri mercedes ise diğeri mercedes donanımlı dacia'dır.

ikisiyle de yapacağımız maksimum instagramda foto beğenmek amk. kasmayın telefon telefon diye.
  • apple'ı hiç tanıyamamış birisi tarafından yapılan versus.

iphone vs xiaomi olur, macbook vs xiaomi olur, applewatch vs mi band olur ama apple vs xiaomi olmaz.

xiaomi bu pazarda gerçekten iddialı. kaliteli, f/p oranı aşmış, güzel cihazlar üretiyorlar.

apple ise rakipleri ile birlikte bu sektörün kurallarını koyan, bu sektöre yön veren firmalardan. şöyle söyleyeyim apple, xiaomi'nin telefonlarında kullandığı linux tabanlı android'i geliştiren google'dan yaklaşık 1 sene kadar önce ios'u tanıtmıştı. başka bir deyişle xiaomi portakalda vitanminken apple telefon tarihini baştan yazıyordu.

not: xiaomispor
  • apple'ın gerek marka değeriyle gerekte cihazlarıyla tokatlayacağı karşılaştırma. apple vs samsung falan olsa anlarımda xiaomi ne lan ?

xiaomi'yi çin, türkiye, rusya ve hindistan harici tanıyan yok. zira başka ülkelerde telefon bizdeki kadar pahalı değil. adam veriyor 600-700 dolar son çıkan iphone'u alıyor. şimdi türkiye'de 600-700 lira verip en son çıkan iphone modelini aldığınızı düşünün. gider xiaomi alır mıydınız ?

not : androidspor.
  • xiaomi'nin gitmesi gereken daha çok yolu olduğu versus.

apple ve samsung'u şampiyonluğa oynayan galatasaray ve fenerbahçe'ye benzetebiliriz. bu durumda xiaomi, huawei, oppo, vivo gibi markalar bursaspor, kayserispor vb. seviyesinde orta sıralara oynayan takımlar olacaklardır. yalnız xiaomi ürün çeşitliliği bakımından diğerlerinden aşırı derece üstün olduğu için onu başakşehir'e benzetmekte sakınca görmüyorum*

--- spoiler ---

"xiaomi, microsoft ve diğer firmaların televizyon, dergi, internet, açıkhava gibi mecralarda yayınlanan reklamları, dünyanın önde gelen reklam ajanslarında apple marka bilgisayarlar üzerinde, apple marka işletim sistemlerinde yapıldığı sürece apple vs xiaomi falan demek abestir, komiktir. daha doğrusu trajikomiktir."

iphone'da kullanılan ekranları samsung ürettiği sürece apple vs samsung demek abestir bu mantıkla gidince.

--- spoiler ---

xiaomi redmi note 4 kullanıyorum.