• dün tanıtılan 10. yıla özel iphone x'in türkiye fiyatı olacakmış.

kaynak

bu fiyata rağmen apple store'larda çok uzun kuyruklar görür müyüz? bence görürüz. abd'de kasım'da çıkacak olan telefon bize ocak ayında anca gelir. fiyat performans oranına da o zaman geldiğinde karar veririz.
  • ticarettir. adam malına istediği fiyatı koyar, normal.

gerizekalı olsam hemen sipariş verirdim.
  • suçlanması gereken apple ya da bunu alacak adam değildir.

elin amerikalısı maaşının bilmem kaçına dicem de sıkıldım aynı şeyleri tekrar etmekten. biliyosunuz işte.
  • bayi karı hariç fiyattır. tahminlerime göre apple türkiye'deki vergiler nedeniyle ekstra bir indirim yapmazsa ülkemizde 5999,00 tl fiyat etiketi ile satılacaktır.
  • orta sınıf milyoner ve ortalama 50k girdisi olan adam iki kişilik yemeğe aşağı yukarı bu kadar para veriyor zaten. hitap ettiği kesime bakmak lazım gelir ki bu biz değiliz. 79 tl'lik ankastre fırın taksidini düşünen adamın neyine, aldın diyelim.
  • en büyük talebi asgari ücretle çalışan hatta o kadar bile geliri olmayan statü arayışındaki eziklerden görecek ve geldiği gibi tükenecektir.
  • iphone x;
    giriş fiyatı yaklaşık 3.450 tl
    trt payı 345 tl
    ötv 862 tl
    ara toplam 4.657 tl
    toplamın %18 kdv'si 838 tl
    satış fiyatı yaklaşık 5.495 tl

ozan bingöl

edit: @burn e uyardı;meğerse eksik bilgiymiş:

bu arada iphone x ülke girişinden sonra aracı kârı ve onun da kdv'si ile yaklaşık 6.800 tl'ye ulaşıyor.
    ozan bingöl 2
  • kimse de demiyor ki turk lirasi abd dolari karsisinda niye bu kadar degersiz. bunu tartisip bir hareket orgutlenmedigi surece, bazi yenilikler bu ulkede yasanmadigi surece "ona bu kadar verilmez, alanlar enayidir" diye bos bos konusmaya devam ederiz. anormallikler icinde normallestiriliyoruz ya en cok da buna yaniyorum.
  • abi bir telefona nasıl o kadar para verilir anlamıyorum ya gerçekten ? ben 6 bine motor alıp onunla geziyorum işe gidiyorum ulaşım ihtiyacımı karşılıyorum fakat insanlar 6 bin e yakın bir rakam verip ceplerinde gezdirebileceği instagram-facebook-whatsapp gibi uygulamalar kullanabileceği bir alet alıyor. gerçekten aklım almıyor necati !

-şunu belirteyim benim gibi fakirler için konuşuyorum insan asgari ücrete çalışıp nasıl böyle birşey yapabilir..
  • 3400 tl ile apple kazığın ilkini çakıyor, güzel hükümetimiz de durur mu ,biraz daha ittiriyor,vatandaş da herhalde ohhh diyor hala sorgulayamadığına göre.
hesabın var mı? giriş yap