• kulağıma pek cinsiyetsiz seslermiş gibi gelmedi açıkçası ama, ne diyeyim. değişik bir olay.

haber kaynağı:

https://www.webtekno.com/…es-tanitildi-h121049.html

edit: link tazelendi.
  • hangisinin cinsiyetsiz olduğunu anlamadığımız durum.
  • var olmayanı hayal edemezsin. onu tanıtamaz veya üretemezsin. sesler baya baya erkek ve kadın sesleridir.

edit: cok ileri seviye bilgilerle dolu onlarca ozel mesaj aldigim icin editleme geregi duydum.

arkadaslarin buyuk bir kismi kamerayi cep telefonunu falan ornek gostererek "onlar yuz yil once yoktu yea, demek ki birileri hayal etmis ve olmus" gibisinden mesajlar atiyorlar.

bir tanesi de cinsiyeti olmayan bir sesi, selfie cubugu ile bir tutarak "demek ki yapiliyor" yazmis.

bakin teknolojik bir tasarimdan yada elfler, cuceler gibi hayal urununden bahsetmiyorum. burada yokluktan, hiclikten bahsediyorum. ornekte gosteremiyorum cunku ornegi yok.
  • seksistlik bitti türcülük başladı. neden robot ve insan diye ayırıyoruz? şimdilik bedenleri olmadığı için duyguları hissetmiyor değiller.

bundan sonra apple her iphone alana bir tane cinsiyetsiz birey veya robot göndermedikçe iki yüzlü bir faşisttir.

bunca senedir dişil siri kullanıldı dünyanın haline bak. savaşlar çıkıyor. bu ayrımcılığa bir an önce son verilmeli. cinsiyetsiz varlıklar herkesin hakkı. ve onlar varlar. saygı, barış.
  • bildiğin 15-17 yaş araşı yeni ergen erkek sesidir.
  • konuyla ilgisi ve gram bilgisi olmayan ama fikir sıçacam dersine düşen f*kir cahiller kenara cekilsinler önce...

cinsiyetsiz ses diyince aklıma hep rupaulun sesi gelirdi ama bu daha iyisi olmuş bence. ne erkek denilebiliyor ne kadın denilebiliyor.

hatta telefonda konuşurken sesinden cinsiyetini anlayamadığınız bir kişinin ismini sorduğunda deniz cevabını almışınız gibi bir ses. sirinin cinsiyeti olmadığı için de çok isabetli bir şey bence bunu getirmeleri. güncelleme gelir gelmez kesin kullanacağım.

edit2: gelen mesajlar üzerine apple'ın bu girişiminin ne kadar iğrenç bir şey olduğunu farkettim. bana doğru yolu gösterdiğiniz için bütün mesaj atanlara teşekkür ederim. tepkimizi daha iyi göstermemiz adına hepinizi taksim/kızılay/alsancak büyük apple eylemine davet ediyorum. eylemde bütün apple cihazlarımızı kırıyoruz. eylem akşam 8'de. eyleme geç kalmayalım ki apple bu kararından hemen vazgeçebilsin. apple bu bayrakları indiremeyeceğini, ezanlarımızı susturamayacağını bilmeli. ayrıca cem yılmaz ve devlet bahçeli acilen bu konu ile ilgili bir açıklama yapmalı.

edit: hemen cesur bir cahil cinsiyeti olduğunu yazmış. bunu böyle sanan çok kişi var ama bunu öğrenmenin çok kısa bir yolundan bahsedeceğim. mac, ipad, iphone ne kullanıyorsanız artık ona söylemeniz gereken şey "hey siri! what's your gender?" türkçe kullanıyorsanızda türkçe cinsiyetini sorun.

gerçi türkçe soruncada toplumda kendisine yer edinme kaygısıyla zengin heteroseksüel bir erkek olduğunuda söyleyebilir ve iddia kuponu için maç önerisinde bulunabilir. emin değilim.
  • sizin ben kafanıza sokayım. 2015'ten beri başlayan bu boktan cinsiyet meselesi ne zaman bitecek amk? eşcinseller zenciler ve sjw tayfa gelsin bizi siksinler de bitsin artık bu çile
  • voice 1: erkek
    voice 2: kadın
    voice3: erkek
    voice4: kadın
    voice5: kadın

cinsiyetsiz ses ne bre kodumun politik doğrucuları?
  • çizgi filmlerde erkek çocukları kadınlar seslendirir, o şekilde bir ara yol bulmaya çalışmışlar.
    https://youtu.be/47jiu4svzgm
  • sesi öyle cinsiyetsiz yapmak kolay değil arkadaş. ister istemez erkek ya da kadın ses frekansına yakın olur. ha ortası olur mu? mümkündür. ama cinsiyetsiz ses nah olur. tamamen şov yapmak başka bir iş değil.
hesabın var mı? giriş yap