şükela:  tümü | bugün
  • harita uygulaması sabahları kalktığımda hangi yol daha boşsa bildirim gönderiyordu. bu tahmin izlendiğim hissiyatı yaratmıyordu telefonun günlük aktiviteleri kendi hafızasında tuttuğunu düşünüyordum. geçen hafta cumartesi günü saat 3:30 da 95 km uzakta oturan annemin evine gideceğim yolu çizince açıkçası rahatsız oldum.
    bazen üst üste bazen 2 haftaya bir eğer işten çok geç çıkmazsam iş çıkışında annemin yanına gidiyorum. annemin oturduğu evin tam karşısında google'a kayıtlı bir oto yıkama yeri mevcut. telefonumun evime erken gittiğim için anneme gideceğini düşünmesi epey rahatsız etti.

az çok bilişim sektörüne bulaşmış biri olarak bu tarz bir veritabanı oluşturmak ütopik değil ne var yani big brother izliyor bilmiyor musun diyebilirsiniz. bu konu 3-4 dizi tarafından da işlendi. telefonumun benim bile karar vermediğim bir konuda saati dikkate alıp bir tahmin yapması inanılmaz rahatsız etti.

edit: ekleme

ios bu konuyla ilgili bir tahmin olduğunu zaten söylüyormuş.

proactive suggestions
    maps predicts the places you’re most likely to go and recommends the fastest way to get there based on traffic, time of day, your location, and your schedule. so no matter where you’re going, maps can suggest the best route that avoids traffic. or routes for upcoming meetings on your calendar.