şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 15 tl indirimden ne olur... yüzde 15 olsaydı tamam denilecek internet satış sitesi.....
 • arayüzü bootstrap ile kodlanmış web sitesi kullanıcı deneyimi de pek dikkate alınmamış
 • bedava ssl sertifikası kullanan, güven vermeyen şüpheli site.

  edit: https://eksiup.com/e4b16b22c50

  edit: alan adı bilgilerinde sorumlu "şahıs" olarak gözükmektedir, yani şirket değildir.

  x adlı kişinin açmış olduğu websitesinde, sözde "premium ithalatçı" yazıyor lakin ortada daha şirket bile yok.

  edit 2: entry (reklam) sahibinin kendisi özelden "turstsafe ssl" (kendi yazımı ile turst ahah) olduğunu iddia etmektedir, lakin ekran görüntüsü gönderince küfür edip karşı argüman sunamamaktadır.

  ilgili web sitesi 16/07/2018 adresinde kayıt edilmiştir, yani daha 1 aylık bile olmayan websitesi nasıl oluyorsa premium ithalatçı olduğunu iddia etmektedir (tabi ki de değildir).

  edit 3: hakkımızda yazısı, applekutusu.com'dan çalıntı olan site

  apple kutusu : https://eksiup.com/2e2873f5f43
  apple marketi : https://eksiup.com/5b894f9e464

  aynı kişiye ait buybuy.com.tr adresi bulunmaktadır ve şubat 2018'de alan adı kayıt edilmiştir, 6 aylık eticaret sitesine güvenilir mi orası size kalmış.

  yukarıda yazdıklarımı https://nic.tr/index.php adresinden "alan adı sorgulama" kısmına girip alan adlarını "applemarketi.com.tr" ve "buybuy.com.tr" yazarak arayıp kendiniz de görebiirsiniz.

  edit 4: gg olarak entryim silinmiş, ilgili noktayı düzeltip tekrar ekliyorum ki sitenin güvenilirliğini sorgulayabilirsiniz.

  edit 5: bu entry'den sonra kingsley isimli yazar özelden saydırıp, kendi haklılığını ispatlamaya çalışmıştır, başarılı olamamıştır.

  edit 6: sitenin orjinal ürün satmadığı ile ilgili yazılmış olan, ama nedense şikayetçi tarafından sonradan kaldırılmış olan şikayetin görseli: https://eksiup.com/cc175b9ce309