şükela:  tümü | bugün
 • sayısal ses veri azaltma teknolojisi. dr. stephen smyth tarafından 1980'li yıllarda doktora yaparken geliştirilmiş.
  kablosuz cihazlar için yüksek kaliteli ses dosyalarını taşımak için kullanılıyor.
  arcam, sonos vb bunu kullanan bazı şirketler.

  http://www.aptx.com/
  https://www.facebook.com/poweredbyaptx
  https://twitter.com/powered_by_aptx
  http://www.youtube.com/…uaw/videos?view=1&flow=list
 • (bkz: aptx hd)
 • müzik dinlemek için bluetooth kulaklık alırken bakılması gerektiğini düşündüğüm önemli bir özelliktir.
 • .flac vb. uzantılarla loseless (kayıpsız) müzik dinliyorsanız, alacağınız ses aktarma cihazlarında aramanız gereken bir özelliktir.

  aptx teknolojisi, sesi kayıpsız(en az kayıpla diyelim) iletmeye yarar. örneğin bluetooth ile ses aktarma cihazında aptx özelliğini sorgulayınız. sonra "vay efendim ben flac çaldım ama farkını göremedim" diye ortalarda gezen kara cahillerin arasına katılmayın. her işin bir ilmi var, usulü var.

  ekleme: daha üst seviyeleri çıkmaya devam ediyor:
  (bkz: aptx lossless/#127615531)
 • iphone desteklemez
 • normalde araştırırım ama çin'den bir tws kulaklık aldım ve aptx desteği olmadığını öğrendim.

  android telefon kullanıyorum, çok büyük fark olur mu?

  tanım: bir bluetooth teknolojisi.
 • audio codec algoritması. kayıpsız müzik ve ses; bluetooth ile kendisiyle mümkündür. uyumlu kulaklık sayısı hala azdır, olanlarında ise benzer markalar için fiyat farklı ciddi durumda.
 • bu codec'i destekleyen bir kulaklığı olanlar, daha düşük gecikme ve daha yüksek ses kalitesinin tadını sadece bazı android telefonlar ile çıkarabileceğinizi zannetmeyin.

  windows bluetooth kulaklık kullanımında en kullanışsız ve geriden takip eden işletim sistemi olsa da, aslında aptx codec kullanımı mümkündür. tahmin edebileceğiniz gibi bu destek windows'un kendisinden değil, 3. parti bir takım yollarla mümkün olabiliyor.

  1) kolay ve ucuz yöntem: qualcomm çip destekli csr usb bluetooth adaptörü kullanmak.

  tavsiyem ugreen marka olanı şu ürün. evet bluetooth 4.0 ama merak etmeyin 3mbps bant genişliği desteklediği için gayet de yeterli oluyor. bir de sitedeki görsel ile gelen ürün görsel olarak biraz farklı ( bir çentik var ekstradan, ben amazon tr'den aldım) ama aynı işi görüyor. maalesef tak ve çalıştır değil, önce linkini verdiğim sayfanın downloads bölümünden driver'ını (csr harmony 2.1.63.0) indirin. kurulum sırasında kurulumda ''keşif modu = açık, scms-t = aktif, cihaz tipi kısmını durumunuza göre laptop veya pc seçerek kurulumu tamamlayın. kurulum bittikten sonra (özellikle istemese de) bilgisayarı yeniden başlatın. altta çıkan simgeden önce radyoyu açıp sonra aygıt eklemeden kuaklığınızı ekleyin. eğer bilgisayarınızda .net 3.5 kurulu ile direk aptx logosu ile kulaklığa bağlanacaksınız, yüklü değil ise de yükleme ekranı çıkacaktır belirtilen şekilde yükleyin ve yeniden başlattıktan sonra kulaklığı silip tekrar ekleyin.

  2) pahalı ve zor yöntem: aptx destekli usb ses kartı kullanmak.
  1mii b10 modeli mesala buna bir örnektir. bu durumda avantajlarınız bluetooth 5.0 desteği, aptx hd ve aptx ll (low latency) desteği de kazanmış olacaksınız. ancak türkiyede bu cihazın satışı yok, aliexpress veya başka bir yerden gümrük vs ödeyerek getirtmek gerekiyor. diğer çözümünün aksine, bu yöntem windows altında tak ve çalıştır. windows dışında ps4/nintendo switch de desteklediği belirtiliyor (denemedim).

  3) donanıma özel yöntem: özel sürücü yüklemek.
  eğer pc'nizde ıntel 8260 or 7265/3165/7260/3160 wireless modüllerinden biri varsa, şuradaki yöntemi izleyip belirtilen özel sürücüyü yükleyerek de bu desteği kazanabilirsiniz.
 • anker kulaklık +sony telefon ikilisi ile flac ses formatı ile denediğim ve bayağı bir sağlam ses kalitesi veren ses aktarım teknolojidir.
  ekleme: telefonu bayağı bir zorluyor haberiniz olsun.

hesabın var mı? giriş yap