şükela:  tümü | bugün
  • büyükçekmece'de bulunan istanbul'un en büyük su parkı olduğunu iddia eden havuzlu, kaydıraklı bir aqua park. sapık, hırlı, hırsız, tacizcisi boldur. macera yaşamak için birebir. hafta sonu adeta doğal bir insan safarisine çıkmak istiyorsanız kapıları sonuna kadar açık.
  • adı sanı duyulmamış bir fırsat sitesinden 2 kişilik giriş biletini 35 tl na alıp bugun yolunu tuttuğumuz aqua park. şehre uzak olması biraz sıkıltılı ama istanbul un her yerine servisleri mevcut olması bu durumu katlanılabilir hale getiriyor. servis ücretli ama gidiş-dönüş 6 tl gibi ufak bir rakam. çamaşır suyu kokan havuzları var, yiyecek içecekler aşırı pahalı. tüm bunlara rağmen size foşur foşur serin bir gün verir mi ? verir.
  • dün sabah taksim meydanı'nda servisini gördüm buranın. camında bir a4 kağıdı asılıydı ve üzerinde aynen şu yazı vardı:
    "kollarında faça ve kesik olan kişiler kesinlikle aqua marine alınmamaktadır"

şimdi bi kere o kolu indir. "aqua marine alınmamaktadır" diyerek, ya adınızı "aqua marin" olarak yazma yanılgısına düştünüz ve gene de apostrof kullanmadığınız için hata yaptınız ya da ismin -e halinden haberiniz yok.

bunu geçelim de, kolunda faça veya kesik olması, bir insanı her türlü sosyal faaliyetten men etmek için yeterli midir? buna kim karar vermektedir? mahkemeler bile, ağır suçlar işleyen kişilere bu tür cezalar vermezken, bu yazıyı cama asma cüreti gösterenler yetkilerini nereden almaktadır?

minibüse binen uzun kollu biri olduğunda şoför "kolunuzu sıyırır mısınız" mı demektedir?

velhasılıkelam, ayrımcılık yapan bir özel işletmedir denebilir. gereksiz.
  • metrobüs içindeki reklam panolarında gördüğüm kadarıyla, fiyat politası şu şekilde olan işletme:

(aynen yazıyorum)
    bayanlar: 5tl
    öğrenciler: 15tl
    baylar: 23tl

bu nasıl bir fiyatlandırmadır, nasıl bir dil kullanımıdır?! ya artık normal olan şeyler de anormal gelmeye başladı ya da bu ülkede mantıklı bir şey kalmadı.
  • gitmeyin arkadaslar gitmeyin. ne buna ne de aqua dolphin denen sican yuvasina. gercek anlamda sican yuvasi insanlara demiyorum. valla havuza giricem diye milletin sikinin dassaginin pis suyunda yuzersiniz soyliyim.
  • havuzu karadeniz'den daha tuzlu buranın ve havuzun dibinden kum çıkarabiliyorsunuz. varın siz düşünün.
  • bayanların beleş alındığı su kaydırağı parkı. bayanlar beleşe gelince abazalar da geliyor heralde bol bol. apaçi yuvası olduğunu söyleyenler de varmış.
  • 2013 yazı için açılışı bu cuma yapacak havuzlu mekandır.

(bkz: çok lazımdı)
  • geçtiğimiz cumartesi günü gittiğim herhangi bir sıkıntı yaşamadığım aqua park. beklentileriniz mi yüksek nedir bilmiyorum. insan bir aquapark'tan ne bekler. havuz var, kaydırak var, bol bol su var. daha ne olsun.

taciz maciz olaylarına da gelirsek. ortalıkta sürekli gezen güvenlikçi tipler var. aşırı hareket sergileyenleri uyarıyorlar.

yemek olayı berbat. yiyecek bir şey yok. olanlar da 15 tl'den başlıyor. tavsiyem öğlen 1 gibi gidip akşam 7 gibi çıkılmasıdır. zira saat 16.00'dan sonra yavaş yavaş boşalmaya başlıyor. akşam 17.30-18.00 arası servisler kalktığı için kimse kalmıyor. bütün kaydıraklar size kalıyor.
  • bugün kendisiyle tanışma fırsatım oldu, gitmeyi düşünenlere fikir olsun yazacaklarım.

-öncelikle hem ramazan ayı hem de cuma günü olmasından ötürü hafta sonu kadar bir kalabalık yoktu havuzda,her 3 şezlongdan 2 si boştu diyebilirim,bu yüzden gitmeyi düşünüyorsanız mümkünse hafta içi gidin.
    -havuzun kirli olduğunu şahsen fark etmedim, hatta ön yargılı gitmiştim ama ne hijyen ne de başka ciddi bir sorun fark etmedim.
    -havuzun derinlikleri kısım kısım 1.60-2.00-2.40 gibi yazmışlar havuz kenarlarına yüzmeyi bilmeyenler buna dikkat etsin.
    -birçok kişinin dert yandığı "burası da kıro doldu" serzenişine gelirsek belki bugüne hastı bilmiyorum ama ben etrafta 4-5 bu tipte kişi dışında etrafı rahatsız eden kimseye rastlamadım, en rahatsız edeni gözüne kestirdiği kıza yanaşıp ateş istedi, öyle herkesi bakışlarıyla yiyen çok kimse yok rahat olun ama hiç yok değil:)
    -havuzun dört bir yanında cankurtaranlar var ve hiç ayrıldıklarını görmedim.
    -gittiğiniz sadece kös kös havuzda yüzmeyin kaydıraklar feci eğlenceli muhakkak deneyin,köpük partisini asla kaçırmayın 3 günlük stresinizi atarsınız üstünüzden, kız bile düşürebilirsiniz o derece.
    -içeride para geçmiyor kolunuza bileklik veriyorlar para yüklüyorsunuz ne alacaksanız o bilekliği okutup alıyorsunuz, içinde para kalırsa çıkışta bilet aldığınız yerden iade ediyorlar.
    -telefon ve kıymetli eşyalarınız için emanet kasa var ama ücretli, ama sizin zaten eşyalarınızı koyacağınız kilitli dolabınız oluyor ben telefonu,parayı bu dolaba koydum hiç bir sorun olmadı,anahtarı kolunuzdan çıkarmayın derim.
    -havuz suyu tuzlu bu yüzden yanmanız normal havuzlara göre daha çabuk.
    -internet sitelerinde hem anadolu hem avrupa yakasına ait servislerin güzergahları ve saatleri var ordan bilgi alabilirsiniz.
    -servis olayının dönüş kısmı hele anadolu yakasından gittiyseniz biraz meşakkatli, bazı servislerin kliması çalışmıyor, yol uzun, sıcak fena, bir de servis dönüş saatleri 17:30-17:50 dendiği halde saat 18:00'de hareket ediyorlar, işte havuzdan herkesin çıkmasını bekliyoruz filan dediler sorduğumuzda,yani acele etmeyin 17:00 den önce çıkmayın havuzdan,paranızın keyfini çıkarın.