şükela:  tümü | bugün
  • amarikan menşeli bir cilt kremidir.
    diğer kullanım alanlarını tam bilmemekle birlikte, dövme yaptıracak kişilerin, dövme bakımlarını bepanthen ile değil, kesinlikle bu kremle yapmalarını tavsiye ederim.
    yaklaşık 10 adet dövmemin bakımlarını bu kremle yaptım. öncelikle dövmeniz 1 haftaya kalmadan iyileşiyor. daha sonra kesinlikle ikinci kat geçilmesine gerek kalmıyor. dövmenizin yapımından aylar ve hatta yıllar geçse de dövmeniz parıldıyor ve göz alıyor. renkli dövmelerde uzun süreli memnuniyet için kesin çözüm gibi bir şey.
    türkiye'de bulmak pek mümkün değil. amazon gibi adreslerden veya abd'den gelecek arkadaşlarınızdan sipariş verebilirsiniz.
  • normalde üretiliş amacı etkili cilt bakımı olan ancak bu yönünün oldukça kuvvetli olmasından ötürü dövme sonrası bakımda da kullanılan, amerikan menşeili, beiersdorf firmasına ait krem. bu günlerde eucerin aquaphor adıyla bulmanız daha olasıdır. türkiye'de yok yalnız.

    dövme sonrası bakım döneminde oldukça etkili. ancak dövmenin yıllar sonra da parıldaması ve göz alması gibi olağanüstü özellikleri olmadığını söylemekte fayda var zira dövmeler uzun süreli iyileşme döneminden sonra epidermisin tekrar oluşmasından ötürü her halükarda normal renklerinden hafif soluk görünürler. bu solukluk yıllar geçtikçe artar. burada solan dövmenin rengi değil, dövmenizin yapıldığı alt deri katmanının üzerinde tekrardan oluşan epidermisteki hücrelerin ölmesi ve birikmesidir. dövmenizin hep can alıcı görünmesini ve ilk günküne yakın parlak olmasını istiyorsanız cilt bakımınıza ve beslenmenize dikkat etmeniz daha önemlidir.