şükela:  tümü | bugün
  • sahibi armaliteın hala bir çok 3. parti silah üreticisine lisansladığı silah. bu sayede piyasada bol bol ar-15/m4 klonu görülebilmektedir. ayrıca tasarım hala modülerliği sayesinde diğer mermi kalibreleri veya amaçlar için bir platform teşkil etmektedir.

askeri ar-15 (m16a1) tam otomatik atış kipine sahiptir, m16a2de ise full auto'nun yerine 3 rounds burst bulunur.

(bkz: ar-10)
  • merak edenler, military dünyasının bir diğer efsane modeli ak-47ile teknik ve istatistiksel kıyaslamalarına şuradan göz atabilirler.
  • eugene stonerın tasarladığı taarruz tüfeği. m16in babasıdır. cidede de deus filminde lil z'nin silah tüccarından istediği silahtır bir de.
  • entry okuma ozurlu arkadaslar tarafindan kendi capimda yazdigim sey begenilmemis. asagisina yazmisiz essek kadar turunu, bokunu ne tip silah oldugunu. git arastir bak. orko abini de oku, daha detayli bilgi al rahatla. kendi tecrubemi yazmisim, bilgi alinabilinecek bir yazi degil. git baska yerde ara karsilastirmali istatistiklerini, detayli bilgisini. bin tane silah test etme sansim var. en sevdigim ve bana gore kullanis bakimindan en yakin 2 tip silahi karsilastirdim. sen oku daha iyisini ogren. bu kadar ciddiye alinacak bisey degil lan bu. gidiyorsun poligona dan dun ates ediyorsun. otu boku ciddiye almaniza cok guluyorum. karsilastirmasi abesmis. hadi ya. ben yapiyorum ama iste. ne olacak simdi?
  • amerika birleşik devletleri'nin bireysel silahlanmaya ilgi duyan halkının gözde semi-otomatik tüfeğidir, hatta second amendment'in fanatik savunucularının simgesi haline gelmiştir. m16'nın atası olan bu tüfek, halk arasında "m16'nın sivil versiyonu" olarak bilinir.
  • (bkz: ak-74)
  • her tüfek gibi bunu da ak-47 ile karşılaştırırlar. ak-47 dediğin tüfeğin o.pusu afedersin her ortama girer lakin ar ya da kuzeni m serisi gibi uzun ömürlü ve kaliteli iş çıkarmaz. ak'nin en büyük dez avantajı çok ama çok kısa sürede menzil kaybetmesi ve kalitesi.

neyse amerikalıların ve benim kişisel tercihim şimdilik ar-15 kendisi m4a1in büyük kuzenidir. m serisi ardir ama her ar m değildir. amerikada bunu ar15 sivil m4a1 askeri amaçlı diye ayırırlar yani hemen hemen aynı kabul ederler. hangisi doğru onu bilemeyeceğim ama yolunuz düşerse deneme şansı bulursunuz belki. kıps.
  • bugun ilk defa smith and wesson m&p 15 (ar15) - 223 remington/556 nato modelini kullandigim ultra zevkli yari otomatik tufek. ak-47'ye oranla bana gore daha hassas ve daha hatasiz atislar yapilabiliyor.

ahanda benim yavru - https://www.instagram.com/…v3zj3ea3wk8tckt6naqwdk0/

(bkz: smith & wesson m&p 15 (ar15) - 223 remington/556 nato)
  • ak 47 ile karşılaştırılması abes.nitekim ar-15 derken hangi ar-15i karşılaştırıyorsunuz? bu bir model adı değil daha çok türün adıdır. 300 dolarlık del-ton mu 1500 dolarlık daniel defense mi 3000 uzeri hk larmı nedir yani? ak-47 dedin mi ya romen yapımı ucubeler yada rus yapımı standart geliyorsa aklımıza ar için ne gelmeli? bu anlamda biraz boş muhabbet. ha çalışma mantığı ya da labaratuvar ortamında eşit şartlarda üretilmiş 2 tüfeği karşılaştırıyorsak coğrafyaya bağlı olarak ağırlık ar-15 ama üretim bandında daha ucuz daha fazla varyasyonu olan mı dersek ben şahsen ak-47 derim. bu işeri asıl orko 8 abimiz yazsada ondan okusak daha doğru olur.
  • colt tarafından artık siviller için olan versiyonunun üretilmeyeceği açıklanmıştır.