• simdi efendim er kisi terketmistir, bir sürü de sebebi vardir, sevildiginin de farkindadir, hatun kisiyi de halen sevmektedir, yalniz bu is bitmistir kafasinda, yine de sevdicek arasin diye beklemektedir,hatun kisinin mafoldugunu,cok üzüldügünü tahmin etmektedir, arasa bile hikayeler anlatacagini düsünmektedir,yani aslinda sarki mantiksiz degildir, saki da bazi eksikler vardir.... sarkiyi söyle tamamlayabiliriz....

belki haberin yok
    her şeyi duydum, (ne haltlar karistirdigini söylediler)
    belki yüzün yok (cünkü ne kadar hayal kirikligina ugradigimi biliyorsun
    perişan oldun, (yaptigina bin pisman oldun, muhtemelen o yüzden arayamiyorsun, ben herseyi bitirdim kafamda, cok sinirliyim, sana da beni bir daha asla arama dedim ama sen yine de ara beni)
    belki de şarjın bitti (yoksa sen dayanamazdin arardin ya da ben kendimi kandiriyorum)
    ya da biz bittik (bir ihtimal aslinda yaptigin hicbir seyden de pisman degilsin, yani onunla bununla kiristirirken cok mutluydun, bana kizdigin icin yapmadin, biz cidden cok önce de bitmis olabiliriz
    iste benim bunlari bilmam lazim ara beni lütfen)

sesini duymalıyım (sesindeki kirikliktan anlicam beni gercekten sevip sevmedigini)
    masal anlatsan da (ki masal anlaticaksin, ne kahpelikler yaptigini acik acik söylemezsin ya, bana bin türlü bahaneler uyduracaksin)
    hikayen ödülleri toparlasa da (hatta o kadar palavra aticaksin ki belki beni bile inandiracaksin)
    seni çok sevmiş olsam da unut beni lütfen (yani aklindan bile gecirme, ara ve sadece pismanim de, agla bagir cagir, pismanligini belli et, beni de rahat ettir ama unut beni sakin bana masal anlatma, bir daha baslayalim deme bana sakin)
    sana çok kızmış olsam da ara beni lütfen (bu kadarini hak ediyorum, aslinda haybeye aldatilmadigimi bilmek istiyorum)

umduğun dağlara karlar mı yağdı?( kulagima gelmez saniyordun degil mi? ya da duysam bile sana daha cok baglanirim cildiririm asla senden ayrilmam bu güne kadar sinirini bozan herseyi düzeltmeye calisirim kapinda köpek olurum saniyordun degil mi?)
    içinde bu kadar öfke mi vardı? (bu kadar mi kizdirmistim seni ki beni aldatabildin? ve seni terkedince aramadin, öliyim acidan diye)
    ben demiştim demeyi, (istemiyorum ama demistim ben sana, böyle yapma kaybeden biz olucaz demistim)
    ezberledim gitmeyi, (benim en iyi yaptigim sey gitmek zaten, tas kalpliyim ben, icime aglarim belli etmem, aninda silerim bilirsin beni)
    insan sevdiğine böyle yapar mı? (yine de beni sevmistin? nasil yaparsin bunu, insan en azindan arar özür diler, ne kadar aci cektigimi biliyorsun halen neden aramiyorsun?)

bil ki sebebim çok,( evet biliyorum herseyi kafamda bitirdim seni)
    beni kaybettin, (cidden kaybettin beni seni seviyorum ama bitti bu is)
    artık duvarlarım cebimde değil, (cebimden cikardim duvarlari, her yanim duvar artik, bir daha icime asla isleyemeyeceksin sana bagli seni seven o adami asla göremeyeceksin)
    seni çok sevmiş olsam da unut beni lütfen, (seni cok sevdim ama beni unut, geri dön deme bana, yeniden deme bana.. )
    sana çok kızmış olsam da ara beni lütfen, (anla karisik duygulardayim, bir ister bir istemez haldeyim, ne olursa olsun ara beni lütfen....)
  • sözleriyle klibi bu kadar ayrı dünyalara ait bir şarkı daha yoktur sanıyorum. rafet el romanın tarlada bir ağacın altında "dün sabah seni a-fettim, insanoğlu yaşam dedim" diye çıldırarak piyano çaldığı klibi kadar iddialı diyelim en azından. müzikte müthiş bir tılsım var bi kere, bunu bi yana koyalım. sözler yine yarı anlamlı yarı saçma. ki farkındayım türk pop müziğinin sözlerini tartışmak ne büyük bir mallık. ama seviyorum kardeşim, ne yapayım? umduğun dağlara karlar mı yağdı diye sağa sola sallanıyorum bulaşıkları yerleştirirken, içinde bu kadar öfke mi vardı'nın bu kadar kısmında, sezenin "sen beni dünyada ateşe attın"ın ateşe'sindeki gibi vurgu ve artist tavırlar yapıyorum, yaz aylarımı renklendirdi desem başım ağrımaz, o derece. acil tatile gitmem lazım, ben de farkındayım bunun.

gelelim klibine. bu sevgilisi olmayan adama bile "ara beni lütfennn" duygulanım durumları yaşatan, yok efendim "insan sevdiğine böyle yapar mı" kısmında hayali bir sevgiliye hayali bir tafra attırmaya muktedir şarkının klibinde eyes wide shut partisi yapılıyor iyi mi? kenan önde en sezercik tavrıyla "içinde bu kadar öfke mi vardı" derken, arkadaki maskeli gençler saten çarşaflardan havuza geçiyorlar, derken "umduğun dağlara karlar mı yağdı?" diye sorup mahsun başını öne eğerken, hoop havuzdakiler birbirlerini çeneden ısırmaya başlıyor; saten, maske, havuz, suyun içinden çekilmiş bacaklar, mağara görünümlü ortam, fantezi alemine dair yok yok. ahlak sükut etmiş, bu net.

entrymi kenan'a seslenerek bitirmek istiyorum: kenan, nar çiçeğim, ara beni lütfen derken kıza tam olarak nasıl bir teklifle geliyorsun bunu açığa kavuşturabilir miyiz? kıza mı konusu da var, ona sonra gelicem. fakat bu maskelilerle kanka oldukça sen daha çok kız kaçırırsın elden. ayrıca hadi tut ki kız aradı, bu maskeli ortama giren kızdan sana hayır gelir mi tontişim? biz seni ailemizin sanatçısı, türk toplumsal şahaneliklerine saygılı bir genç olarak tanıdık. ara beni lütfen kenan.

edit: http://video.google.com/… kenan dogulu&sitesearch=#
  • hasssiktir bu ne lan dedirtmiş şukela şarkıdır. ilk olarak eski sevgilimin tavsiyesiyle dinlemiş olmam da ayrı düğümlemiştir.

(bkz: şapka çıkartacaksınız şapka)
  • biraz alaturka nameler taşıyan, sitemkar kenan doğulu şarkısı. festival albümünden. sözleri yer yer abuklasa da bu yaz kustururcasına çok çalınacağına dair bir his var şahsen benim içimde.

belki haberin yok
    her şeyi duydum
    belki yüzün yok
    perişan oldun
    belki de şarjın bitti
    ya da biz bittik (öf çok kötü bu kısım)
    ara beni lütfen

sesini duymalıyım
    masal anlatsan da
    hikayen ödülleri toparlasa da.
    seni çok sevmiş olsam da unut beni lütfen (nası yani?)
    sana çok kızmış olsam da ara beni lütfen

umduğun dağlara karlar mı yağdı?
    içinde bu kadar öfke mi vardı?
    ben demiştim demeyi
    ezberledim gitmeyi
    insan sevdiğine böyle yapar mı?

bil ki sebebim çok
    beni kaybettin
    artık duvarlarım cebimde değil
    seni çok sevmiş olsam da unut beni lütfen
    sana çok kızmış olsam da ara beni lütfen

umduğun dağlara karlar mı yağdı?
    içinde bu kadar öfke mi vardı?
    ben demiştim demeyi
    ezberledim gitmeyi
    insan sevdiğine böyle yapar mı?
  • her ne kadar tahrip etkisi olabilen bi parçaysa da; periyodik aralıklarla "dağ uman" biri değilseniz "umduğun dağlara karlar mı yağdı?" dizesinde duygular denizinde yüzemeyeceksiniz.
  • ekşicilerin aslında mal olduğunu gösteren şarkı. bu şarkıda anlaşılmayacak ne var? hiç mi şiir okumadınız hayatınızda, hiç mi kelime oyunları yapmadınız kendi kendinize bile olsa? buram buram yaşanmışlık kokan şarkıdır efe'm kendisi.

nostalji günlükleri, gün 2.
  • dinlediğini hatta sevdiğini kendine bile itiraf etmenin zor oldugu saklı gizli dinlenen aman kimse anlamasın dedirten kenan doğulu* eseri.
  • içinde bug bulduğum şarkı.

"belki de şarjım bitti, ya da biz bittik, ara beni lütfen" şeklinde sözler içeriyor kendisi. tamam, hoş güzel de, benim bildiğim şarjı biten telefon kapanır. e şarjın bittiyse nası arayalım seni aslanım? haa eğer diyorsan ki "şarj daha idare eder, biten biziz", işte o zaman bilemem. sözlerimi geri alırım. umduğum dağlara karlar yağar. kenan olunmaz, kenan doğulu. *
  • başlangıcı buddha bar 4 toplama albümünün ikinci diskinde bulunan outsized'a ait karma isimli şarkıya benzer.

http://www.youtube.com/watch?v=oyqwha3fytm
  • hoppidi hoppidi yaz günlerini yaşadığımız şu zamanlarda baş harfi ben ile birlikte bünyeye iyi gelmiş parça. insan hep dum tıs dum tıs dinlemekten sıkılıyor kardeşim. nağmelerinin arabeske de kaymasıyla günde 3 porsiyon dinliyorum ben bu mereti.
hesabın var mı? giriş yap