şükela:  tümü | bugün
  • ilk solo konserini 13 yasindayken veren ermeni viyolist. 1968 yılında doğan malikian, yaşıtları arasından parlayan bir sanatçıdır. çalmış olduğu j.s.bach'ın sonat ve partitaları'yla da sizleri büyülemekten geri kalmaz. 1999 yılında crr'de konser vermiştir. los lunes al sol filminin nadide müziklerini viyolasıyla şenlendirmektedir.
  • 26 kasım 2014 tarihinde crr'de pagagnini grubu adı altında paganini eserleri seslendirecek olan sanatçıdır.
  • pulp fiction filminin soundtrackini icra ettiği şu performansında, ahmet aslan'a ve fırat tanış'a benzettiğim müzisyen.

işlerini yaparken nasıl eğleniyorlar arkadaş. gel de kıskanma şimdi.
  • yahu bu adam hakkında nasıl 3 yorum var anlamadım. gittiğim en güzel konserlerden birini verdi bu adam dün gece. çıta öyle yüksek ki, bi daha konsere filan gitmeyim boşuna diyorum. müzik, ışık, hikaye, ara vermeden şahane performans, espriler şakalar, dans, her bir şey beni düşünerek seçilmiş sanki. öyle hareketli ki, ay bırak oğlum o kemanı da rahatvrahat dans et diyesi geliyor insanın.
  • bugün hıdrellez bu sugar müzisyenin keman icrasını dinleme günü. 'te be baharın gelişi kutlu olsun .
  • azılı bir adnan saygun etkinlik avcısı olarak , konserine bilet alabildiğim için şanslı hissettiğim sanatçıdır.

lübnan 1968 doğumlu viyolist, david bowie, chopin, led zeppelin ve paganini gibi efsanevi sanatçıların eserlerini içeren geniş bir repertuardan esinlenerek klasik ve çağdaş müziği bir araya getiriyor.
  • senfoni, klasik müzik vs. severim, farid farjad dinledim, fazıl say dinledim, jennifer pike dinledim.

ama böylesine bir yetenek dinlemedim, nacizane 27 yıllık ömrümde bu kadar etkilenmedim hiç bir sanatçıdan. hem bir stand up , hem bir gösteri, hem de bir konserdi öncelikle.

led zeppelinden tutun, vivaldi ye, paganiniden tutun, jim hendrixe, müziğin tarihini hızlıca geçiriyor aklınızdan ve kendinizi, sanat iyi ki var derken buluyorsunuz. çocukluğun bir yetişkinin hayatını nasıl şekillendirdiğini, doğduğu topraklardan insanın ne kadar etkilendiğinin en büyük kanıtlarından olan bu mütevazi adam , umarım daha sık gelir türkiye ye. hayran kaldık.
  • ara malikian,2 mayıs'ta zorlu performans sanatları merkezi'nde konser verecek. istanbul'da olsam kaçırmazdım. ama maalesef o gün çok önemli bir gün benim için. yoksa nerede olursam olayım giderdim.
  • kaçırılmaması gereken bir performans. adam normal bişey yapıyormuş gibi hoplaya zıplaya kemanı öttürüyor tabiri caizse. 50 yaşında olan benim sanki. şarkı aralarında da stand up cabası. ara ara açar dinlerim kashmir kaydımı.
  • iki gün önce canlı performansını izlediğim ve halen etkisinde olduğum zıpır, neşeli, konuşkan, enerji patlaması yaşayan, tatlı mı tatlı bir keman virtüözü. keman çalarken sahnede koşuyor, yere yatıyor ve de hoplayıp zıplıyor. o tüm bunları yaparken de sen zevkten dört köşe oluyorsun. imkanı olanın mutlaka bir konserine gitmesini öneririm. öyle youtube’dan izleyip geçilecek biri değil ayakta alkışlanacak bir sanatçı.