• nilüferden 1975 tarihli türk pop müziği klasiği... en iyi tamamlayıcısı bir bardak tekiladır..
  • 70'lerden kalma çok güzel bir nilüfer şarkısıdır. belki de hiç sahip olamayacağı birini seven saf aşığın, sevdiğini ara sıra görmesinin bile ona yeteceğini anlatan, aşkın çoğu azı olmaz diyebilecek kadar seven aşıklar için yazılmış şarkı.
  • birini özlemenin,istemenin artık son hali dedirten şarkı.
  • nilüfer & 12 düet albümünde; nilüfer'in malt ile düet yaptığı şarkı. düzenlemesi grubun kendisine ait.
  • nilüfer'in son albümündeki en mükemmel düet. eşsiz cover. nilüfer'e mi cenk'e mi laf etmeli bilemedim. dağladı.
  • sozleri soyledir: (hatirladigim kadariyla)

gözümle gördüm, gönlümle sevdim seni
    vazgeçemem ki,
    bin zulüm etsen, sevemem desen bile
    git diyemem ki.

var mi söyle, var mi söyle benim gibi?

canin ister güldürürsün,
    canin ister öldürürsün
    askinin kölesi oldum
    sevdigimsin, sen bilirsin (karnimac'a teşekkürler)

ara sira, bazi bazi
    gelsen bile gönlüm razi
    yeter ki görsün gözlerim
    askin olmaz, cogu azi
  • şahane düzenlemesi şahane bir kliple taçlandırılan şarkı; 12 düet'in tartışmasız en iyisi:

http://www.youtube.com/watch?v=jgz_5yuqeyg

(bkz: malt)
    (bkz: rules)
  • yıllar sonra bir cover'a "vay amına koyiim" dedirtmiştir bana.
  • yeşim vatan'ın harika seslendirdiği içli parça.

platonik ve karşılıksız aşıklar için birebir. ders diye gösterirler bu şarkının sözlerini.
  • birgun çılgınlar gibi nilüfer dinleyeceksin deseler gülerdim. nazan öncel, sezen aksu,nükhet duru, nilüfer falan sevmem zaten( herkes sevdıgı ıcın sevilmeyenlerden degil bu kez,tamamen onların sarkılarının bana agır gelmesinden kaynaklı). ama bu sarkının müptelası oldum. faktor elbette nilüfer degil,malt.
hesabın var mı? giriş yap