şükela:  tümü | bugün
  • üniversiteyi bitireli yıllar oldu.
    iş hayatının kirli dünyasına karışalı da 3 yıl falan oluyor.
    ama bu sevdadan hala kurtulamadım..
    gözleri, dudakları alev alev çağırıyor yangınlara. öyle bir şey var ki onda çözemediğim, insanı çılgınlıklara sürüklüyor.
    evet mat-1 testinden bahsediyorum..mat-1 testi bulamazsam, geometri çözüyorum.
    bir sayısalcının gizli sevdasıdır mat-1..
  • oluyor bana da. yemek sonrası tatlı gibiydi türkçe testinden sonra mat1e gecmek
  • sonrasında sikik bi problem sorusu çözmeye çalışınca içe doğru kaçan istektir.
  • hayata geçirildiğinde kişiye özgüven depolayan istektir.
  • yemin ediyorum yıllardır içimde bu istek hep var. ne zaman bu isteğim yükselse gerçekten matematik (sadece mat-1 değil elime geçen her türlüsü) veya geometri çözmek istiyorum. bulmaca sever amcalar gibi düşünün. bu da bir tür bulmaca zevki aslında. millet üniversite hazırlık dersanesinde matematik test kitabı ile uğraşırken ben tübitak yayınlarından sayılar teorisinde olimpiyat kitabı alıp da çözmeye çalışıyordum. sonra bu hislerim üniversitede programlama öğrenince algoritmaya yöneldi. gündelik hayattaki bir çok olayın algoritmasını oluşturmaya, bunlardan çözümler çıkarmaya çalıştım. ve bilin bakalım hangi bölümde okudum: tabiki de endüstri mühendisliği.
  • geometrisi için gelen istek daha yoğundur. lise sonda rap dinleyerek çıt çıt çözüyordum ben. öfkem gidiyor yumuşacık oluyordum.
  • yalnız olmadığımı öğrendiğim durum, hal.
  • deli miyim derdim, meğer benim ki bu konuda müzdarip çokmuş.
  • 2007 haziran ayı sonrası bir dönem için geometri sorularıyla beni bulmuş anksiyete nöbeti.
  • işte bunlar hep gençlikten kalan acılar, psikolojik baskılar.

bunun hesabını kim verecek eyyy meb?