şükela:  tümü | bugün
  • şimdi hemen bir kaç arkadaş atlar. hırsızlık zaten rezalettir, hırsızlık rezaleti diye isim tamlaması mı olurmuş?

efendim bizim ülkemizde olur. neden derseniz artık hırsızlık ülkemizde gündelik olay, rutine bindi, norm oldu. ancak ve ancak hırsızlar işin bokunu çıkarınca ve polis de olan bitene göz yumunca bence bu birazcık artık rezalet kapsamına girmelidir diye düşünüyorum, bilmem yanılıyor muyum?

oturduğum semt istanbul'un göbeği olan levent. haftada bir kaç kere bu hırsızlar gelir, başta orta üst seviye arabalar olmak üzere, ortalıkta ne kadar araba varsa aynalarını toplarlar giderler.

karakola gideriz, tutanak tutulur. hırsızlar gıyaplarında polisler tarafından ayıplanır, "zaten yakalasak da mahkeme hemen serbest bırakıyor efendim" tarzında klasik serzeniş dinlenilir ve hırsız efendinin bir sonraki teşrifi sonrasında görüşmek üzere olay yerinden ayrılınır.

ortalıktan deli gibi bmw, mercedes vs. aynası toplayan bu adam kendi pazarını kendisi yaratıyor. bu aynalara bu kadar talep elbette olamaz. zaten hurdaya düşen arabalar da değil bunlar, nereden geliyor bu kadar ayna? birazcık çıkmacıları soruşturup peşini kovalasalar hırsızları bulmaları işten değil.

bir keresinde yakalamışlar, avukatı gelip adamı çıkartmış. mahalleli kendi milis gücümüzü mü oluştursak diye düşünüyoruz. yeni khk kapsamında belki bir çıkış noktası bulabiliriz.

(bkz: kafamda deli sorular)
  • sözlükte hiç ilgi görmeyen rezalet.

letgo ve sahibinden'de sayısız çıkma bmw aynası satıyor adamlar. göz göre göre satıyorlar hem de hiç çekinmeden. bir allahın kulu da çıkıp sorgulamıyor mu bunları, siz bu aynaları nereden buluyorsunuz diye? eski bir marka desen değil, çok pert'e çıkan bir araba hiç değil.