şükela:  tümü | bugün soru sor
  • buz eritmek için cama sıcak su dökmek iyi bir fikir değildir çünkü buzla beraber cam da parçalanır...
  • kaynar suyu cama bosaltin, sonra camla birlikte buzun catir catir catirdamasini izleyin.
  • herhangi bir arabın* buza muza çok alışkın olmaması nedeniyle buz tutan camisinin buzunun eritilmesi işini outsource etmesi sonucu, yüklenici firma görevlisinin yaptığı iş:
    - abi nerelerdeydin kaç gündür?
    - sorma, araba cami buzu eritiyordum...
  • yuvarlak bir nesne ile *yolda giderken kolayca yapılabilen şey.
  • istanbuldaki soğuk havalar sebebiyle benim için sabahları duş almak, traş olmak gibi rutin hale gelen bir aktivite.
  • evden çekilen bir uzatma kablosu ve saç kurutma makinası vasıtasıyla gerçekleştirilebilir...

(bkz: don't try this at home)
  • bunun için satılan (yamulmuyorsam) alkol bazlı solüsyonlardan hazırda bulundurmak suretiyle kolayca gerçekleştirilecek eylem. iki fıs fıs ertesi yormadan gerçekleşir.
  • ilık su iyi bir çözüm, şimdiye kadar çatlama veya başka sorun yaşamadım.
  • buzlı camı en iyi eriten yöntem tuz.
    cam silme bezine bir avuç tuz koyup camda bir müddet bekletin.
    kendiliğinden çatırdayacaktır.
  • buz cozucu solusyon ile dakika icinde gerceklestirmesi mumkun olan eylem. sadece camdaki degil kapi, bagaj kilitleri gibi bolgelerdeki buzlari da eritebiliyorsunuz. ayni sekilde ekurisi olan bugu onleyici solusyon ile kullanirsaniz soguk iklimlerde nirvanaya ulasirsiniz. entry sahibi tarafindan denenmis ve onerilebilecek bir marka ve set icin:

http://www.hepsiburada.com/…ryid=20024791#gorseller