şükela:  tümü | bugün
  • hastalık gibi, bağımlı oluyorsun resmen.

1 aydır araba alacağım diye ilan sitelerinde 30.000 tl - 40.000 tl bandında bakmadığım araba kalmadı yemin ederim. günde 6-7 kere yeni arabalar eklenmiş mi diye bakıyorum.

ulan düşünüyorum da oto galericilerin ne güzel işi varmış. sırf bu yüzden galerici olasım geliyor şu an.
  • almayacağın arabayı aklına sokup o araba için borç aramak
  • araba almak tek seferlik bir heyecandır. araba bakmak sen istediğin sürece devam eder.
    araba alınca sadece paranın yettiği bir araba alırsın. araba bakarken tüm arabalar senindir.
    araba almak evlilik gibidir. araba bakmak (bkz: don juan) hayatı yaşamak gibidir.
  • almayacağımı bile bile yaptığım eylem. özellikle iş yerinde çok daralıp işi ertelemeye* başladığımda, muhakkak kasasını beğendiğim arabaları da araştırıp fotoğraflarına ve fiyatlarına bakarım. bir nevi kafa dağıtmama da yarıyor.

araba piyasasındaki çoğu terime de aşina olmanızı sağlayacak eylemdir.
  • bir süre sonra sikilinca artık uçak, helikopter, motoryat vs bakarak heyecanımi katladigim zevk..
  • ne zaman ucuza araba alacağım desem ((bkz: renault), (bkz: fiat)) gidip yine en pahalısında karar kılıp, kendimi bunalıma sokmayı kolaylıkla başardığım eylemdir.

(bkz: bugatti)
    (bkz: rolls royce)
    (bkz: hayallerin parasız olması)
  • zevkli eylemdir. hatta araba isi bittikten sonra ev de bakiyorum. o da bitince yemeksepeti'nden yemek bakip siparis vermiyorum.*
    iyice manyak gibi bir sey oldum.
  • benim bu.
    ancak üstteki yazar arkadaşın da bahsettiği gibi durduk oturduk yere insanı borca sokuyor bu eylem. alsam mı acaba diye düşünürken siteye girip araba baktıkça gaza geliyorsun ve bir süre sonrasında nasıl alayıma dönüşüyor bu eylem. bir bakmışsın 3-5 ay içerisinde araba da gelmiş, borç da.
    benim için biraz da döngü haline geldi bu olay. her 2 yılda bir mütemadiyen tekrarlarım. ancak hanım bu sonuncuyu sattırmamakta kararlı. haksız da sayılmaz aslında. dur bakalım, hayırlısı.
  • bağımlılık yapan eylemlerden biri.

araba aldıktan sonra o zevk sona erer. sırf zevk devam etsin diye araba almamak da mantıklı geliyor bazen.
  • kitap biriktirme hastalığı gibi birşey sanırım. bende de ara ara nüksediyor.