şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: oldu tamam)
  • erkeklerin, kadınların araba kullanması ile ilgili sözlerini umursamayın, rahat rahat kullanın arabanızı.
    gözünüzde çok büyütmeyin araba kullanmayı, araba kullanmayı marifet sayan erkeklerdir. gaza basıyorsun gidiyor, frene basıyorsun duruyor bu kadar.

edit: ne kadar doğru tespitler yaptığımı aldığım küfürlerden anlıyorum.
    üstüne de bir güzel engelliyorum bu tipleri oh kebab, görünmez oluyor hazımsız.
  • çoğunun erkeklerden daha dikkatli ve kurallara uyarak araba kullandıkları. kendileriyle gurur duymalılar.
  • gizi bisiyirsin gidiyir, frini bisiyirsin diriyir.

he amk he. ayna kontrolü, geçiş kurallarına uymak, trafiğin akışına uyum sağlamak, şerit ihlali yapmamak, nizami park etmeyi öğrenmek falan, bunlar hep boş şeyler.

lunapark’ta çarpışan araba sürüyor sanki allahın kezbanı.

bilmemekten daha kötü bir şey varsa o da bilmediğini bilmemektir.
  • yan aynalara bakmaları. geçen gün dolapdere yolunda ilerlerken qashqai jip süren bir kadın aniden otoparkın birinden çıkıp yola daldı, neyse kenara kaçtım, baktım kadın yolda tek kendi var gibi gidiyor. bende geçip gideyim dedim, geçerken bir baktım iki aynası da evet ikisi de kapalı. sürücünün haberi yok yani o kadar ilgili trafikle. kendisine göre haklı çünkü sürmekse evet arabayı sürüyor işte. neyse biraz yaklaştım korna filan çaldım anlatmak istedim anlamadı. bir kez daha denedim yine anlamadı bende gazladım gittim az ilerde yol sıkıştı ve camı açıp neden beni takip ediyorsun dedi. aptal benim takip ettiğimi sanmış. teyze dedim iki aynan kapalı allaha emanet gidiyorsun seni niye takip edeyim dedim. aynayı açma düğmesini ararken bir kaza daha atlattı. velhasıl araba sürmek vitesi d ye alıp gitmek değil. özellikle kadınlarımız genel olarak arabayı tanıyıp arabaya hakim olup yola çıkmalı.
  • sağa sinyal sola sinyal, dikiz dikiz, korna korna düüt dışında , ekstra olarak, inen lastiğe hava basmayı ve biten cam suyunu doldurmayı bilmek yeter bence.
    geri kalan her şey için, sanayide güvenilir bi usta.
  • kullanmayın.
    yapamıyorsunuz
    araba sizin işiniz değil.
    geçin sağ ön koltuğa oturun, ne bileyim navigasyonla felan tartışın.
    ama n'olur trafiğe çıkmayın.
    berbat araç kullanıyorsunuz.
  • sıfır çekmeyi.
    makas atmayı.
    yanlamayı.
    bilin ama yapmayın...
  • trafikte ondan başka herkesin ona çarpmak istediğini düşünmemesi gerektiği
  • lütfen sinyal verdiğiniz yöne dönün :) yaşadığınız bazı ikilem leri trafiğe yansıtmayın.