şükela:  tümü | bugün
  • bu da ayrı bir artistlik hadi istanbulu anlıyorum milim milim ilerliyor gerçekten ağır ağır ilerleyen trafikte trafikteyim dersin
    ama adam tokatta araba sürüyor bomboş yol ya da istanbul çıkışında otobanla 120 ile basabas gidiyor, trafikteyim diye telefonda konuşurken hava atıyor ,
    araba sürüyorum ya da arabadayım desene yok böyle daha şekil oluyor

trafikteyimmm.

bu adamla ofiste işi olmadığı halde telefon gelince çok yoğunum diyen adam kardeştir.

edit:45 yaşındaki hassan emmi de tdk'ya bakıp trafikteyim demiş.
    bunu kullanan ekşicileri rahatsız ettiysem üzgünüm ama itici geliyor.
  • trafikteyim entry giriyorum
  • rahat bir yolda araba kullanmak telefonla konuşmama engel olmadığı ancak sıkışık şehir içi trafikte dikkatimi dağıttığından konuşmayı sürdüremeyeceğim için trafiğin kötü olmasından mütevellit tüm dikkatimi araç kullanmaya ayırmak durumunda olduğumu belirtmek amacı ile kullandığım tabirdir.
  • araba kullanırken de konuluşulur gerekirse, ama trafikteyim demek, daha çok yoğun bir trafiğin ortasındayım anlamını verir. araba kullanıyorum ifadesinden de daha artistik falan değildir.
  • araba kullandığımı söylediğim halde telefonu kapatmamakta ısrar eden hıyarlara karşı bahaneyi bir adım daha ileri götürmek için çaresizce söylediğimdir.
  • içinede bir artistlik görülmeyen önerme. trafik kelimesinin birinci anlamı tdk'ya göre "ulaşım yollarının yayalar ve her türlü taşıt tarafından kullanılması, gidiş geliş, seyrüsefer" dir. yani aslında trafikteyim sözünden anlamamız gereken şey seyir halinde olunmasıdır.
  • trafik aslen; "ulaşım yollarının yayalar ve her türlü taşıt tarafından kullanılması, gidiş geliş, seyrüsefer" manasına geldiği için yanlış bir kullanım değildir.

http://www.tdk.gov.tr/…option=com_gts&kelime=trafİk
  • "bodrum'a gideceğim" yerine "bodrum'a uçuyorum" demek kadar itici değildir.
  • off road tiryakisi değilseniz çok da artislik olmayan şey..
    öte yandan eğer istanbul'da yaşıyorsanız zaten direk olarak trafiktesinizdir..
    çok da şey etmeyin yani..
  • trafik kelimesinin anlamini sikisik trafik sanan bir kisinin actigi baslik.

trafikte sikistigini soyleyip ilgi cekmek isteyenler de yok degil