şükela:  tümü | bugün
  • hergün 7/24 araba kullama potansiyeli olan sürücüleriz hepimiz.biryerler den biryerlere gidip gelip duruyoruz.yapılan bilimsel bir çalışmaya göre trafiği sadece bir kişi sıkıştırıyormuş.kim o bilmiyorum çıksın ortaya* ben hergün anadolu yakasından avrupa yakasına işime gitmek için 5 de kalkıyorum.sürekli nasıl çabuk varabilirim,nereden gidebilirim diye formüller üretiyorum.yaz tatillerinde bile dönemler oluyor.simdi bayram yaklaşıyor erken tatil yapanlar dönecek bayram tatili için gidecekler cıkacaklar yollara.tekirdağ da yazlığa bile giderken 135 km mesafedeki bir yolu cuma saat kaçta çıkarsam doğru olur,pazar kaçta dönersem evde olabilirim gibi hep bir hesap içindeyim. bazen 4-5 saat te eve döndüğümüz haftasonları oluyor.araba kullanmayı çok sevmeme rağmen cinnetin ve nefretin eşiğindeyim.bu kadar düşünüp bu kadar formül bulacağımı bilseydim yeminle söylüyorum kara deliği ben bulmuştum* gerçi benden önce bulup adını da avrasya tüneli koydular her gecişin 25 lira , kara delik değilde ne ki bu? arkadaş işe yada eve gitmek için gittiğin yol 34 km varış süren 2 buçuk saat.birde bu formülleri yaparken hava durumu da çok mühim benden söylemesi.
    kezanlarca /istanbul dan bildirdi.
  • al sana matematik :

orta halli bir motorsiklet : 15-20bin tl
    motorsikletin yakıtı : 3.3 lt /100 km
    bir depo ile gidilen yol : yaklaşık 350 km
    vergi : 50 tl
    yıllık bakım masrafı : 500 tl
    sigorta : 250 - 300 tl
    34 km için harcanan zaman : 34 dakika veya daha az.

34 km yol gitmek için 2 buçuk saat zaman harcıyorsan matematiğin daha kuvvetlenmemiş demektir. motorsiklet kullansan matematik dehası olursun, algıların daha da açık olur. benden tavsiye, 50bin tl verip 1 tonluk arabanın içinde oturup çay demleyip egonuzu tatmin edeceğinize bir an önce iki tekere geçin, rahat edin.
  • bir matematik iki matematik üç matematik.
  • çok katıldığım tespit. hatta bu durumda, paralel park da integral olsa gerektir. aracı valeye verip kaçmak ne oluyor onu bilemedim ama, bir matematik var o kesin. böylece iyi araba kullanamamamın sebebi de bulunmuş oldu, çünkü matematik.
  • trafikteki mangandaligin, kural tanimazligin, arac içindeki kol ve düğmelerin ne ise yaradigindan bir haber olmanın, hangi şerit ne içindir, nasıl kullanılır bilememenin sebebi ortaya çıktı.

bu toplumun ne kadarı matematik biliyor ki onların oluşturacağı bir topluluktan düzenden bekleyelim.

biraz da fizik eklemek lazim yalnız matematiğe. fizik bilmez sürücüler kazaların çoğunun sebebi. merkez kaç bilmez, moment bilmez, ivme bilmez, hareket yasalarından bir haber mangandalar yüzünden olan insana, hayvana, canlıya oluyor.
  • aaaaa, demek bu yüzden ehliyetim yokmuş.
  • motosiklet kullan algoritmayı çökert genç!
  • cevaben; #79751193
    motorsiklet 2 kişilik uzun yolculuk ve aile seyahatlerinde kullanışsız.araba benim için zorunluluk.
    aslında formülümü biraz basitleştirdim açıklayayım, bostancıdan yola çıkıp e-5 harem-kadıköy güzargahı üzerinden hareme gitme çabam beni önce bostancı trafiği sonrasında göztepe uzun çayır da tekrar yakalıyor . sonra avrasya tüneli girişi 2 şeritken bazen 3 şeride kadar çıkıyor doğal olarak 4 şerit olan e-5 karayolu orada birkez daha şişiyor.
    hareme vardığımda arabalı vapurla 10 liraya sirkeciye geçip oradan beyoğluna ulaşıyorum.
  • hayatta her şey matematiktir. lakin araba kullanmanın karşılığı kesinlikle ''türev'' dir.
  • hızlı düşünme ve pratik aksiyon alma özellikleri gerektiğinden katıldığım önermedir.