şükela:  tümü | bugün
  • ne zaman birini parketmeye calisirken gorsem icimdeki degnekci ortaya çıkıyor. tam sag simdi tam sol topla al ileri hoooop.
  • (bkz: empati)

güzel insanlara hastır.
  • aracını park etme sorunu yaşayanların içinde daha yoğun bir halde bulunan dürtüdür.

(bkz: ben)
  • herkesin aynı şekilde anlattığı dürtüdür de ayrıca. gel abi/abla, toplaaa, gel gel geel hooppp. hemen mahallenin çocuğu kalıbına giriveriyoruz ister istemez. seviyorum bu hallerimizi.
  • ben bi kere avm otoparkında aracını park edemeyen bi kadına yardım etmiştim.

kadın beni görür görmez, ya lütfen gelip siz park eder misiniz demişti. yazık kıyamam.

edit: aa dur bu bi kere de askerdeyken olmuştu. bilen bilir askerliğimi değnekçi olarak yaptım ben. orda da sivil otoparka gelen bi kıza yardım için yanaştığımda yine bana "yaaa nolur sen parket" demişti. böylelerine yardım ediyorum.

erkeklere yardım etmem cunku garip bi gurur yapıyorlar niyeyse bi kaç kez başıma geldi. adama küfür etmişim gibi sert bakışlarına maruz kaldım.
  • zorlanan kişiler adına içerdiği iyi niyet saygı duyulası..

park edebilen kişiler için gurur değil de eziyet. bu nedenle bir gözlemlemeli sanki park eden kişiyi.

yıllardır her allahın günü aynı yere park ediyorum. ve her allahın günü birileri araya girip normalde iki hamlede bitecek bir şeyi zorlaştırıyorlar. bir şey söylesen kalbi kırılacak, söylemesen adam bir karış mesafende gel gel deyip duruyor...
  • ofis balkonunundan sokağa park etmeye çalışan insanları görünce inip bak şöyle geleceksin, çık bi tekrar gir düşünceleri giriyor beynime. içimden konuşuyor buluyorum sonra kendimi.

iç ses: "heh gel, geri geri evet, çevir çevir direksiyonu çevir. haydaaa, yahu öyle girmez, çık zorlama çık tekrar denersin, bak çıkıyor mu, çıksana.. heh gel şimdi biraz öne gel, yahu öne gelsene ordan yine olmayacak.. haydaaa ya arkadaş isparkçı falan yok mu etrafta. hah geldi sonunda. heh dinle adamı evet çık bir daha, evet geri geri yavaş. arkaya çok yaklaşıyosun yavaş hoop. allahtan durdun. topla şimdi evet. hah evet ya bu kadar."

sonra etrafa bakıp iki dakikadir ne dikiliyorum lan ben burda diyerek içeri girilir.