şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sıralı tam listem şu şekilde.

- duraklarda kaybedilen süre
    - araçlardaki aşırı yoğunluk
    - bu yoğunlukta ip cambazı gibi dengede kalma sorunu*
    - kişisel bakımına önem göstermeyip leş gibi ter kokanlar
    - bağıra çağıra telefonla konuşanlar
  • ankara istanbul gibi şehirlere göre trafiği çok daha rahat bi bölgede yaşıyorum fakat şehir çok büyük ve toplu taşıma heryere gitmiyor, sadece düz bir çizgi üzerinde ilerliyor. hem benim hem eşimin ailesi oldukça yaşlı. kaldı ki bir ayağımız köyde. özellikle yazın 3 günde bir hatta bazen her gün gitmek gerekebiliyor. sağolsunlar yurtdışından akrabalarımız da hiç yalnız bırakmıyor, her ay mutlaka birkaç misafirimiz var. gezmek dolaşmak istiyorlar.

hal böyle olunca bir tane babamda bir tane de bende araba bulunması şart. seneye de eşime almayı düşünüyorum çünkü cidden yetişemiyorum artık.
  • çocuğunun olması ve o çocuk ile gideceğin her yere arabası, puseti, ıvır zıvır malzemeler ile dolu küçük valizini taşımak zorunda olmak.
    ayrıca istanbul gibi bir şehirde yaşıyorsan, vıcık vıcık her daim hıncahınç dolu dolmuşuna, otobüsüne, metrobüsüne binmenin hayattan soğuma sebebi olması.
  • bir insan sabahin 8inde ter kokabilir mi ya? hadi aksami anlarim, gunun yorgunlugu, yapilan ise gore kabul edilebilir ama sabahin 8i ya. napiyosunuz 10km kosup sonra mi biniyosunuz metroya. su mu yok evinizde niye yikanmiyorsunuz. korkmayin erimezsiniz aq.
  • araba almak için güzelce bahaneler üretiyorsunuz maşallah ama araba aldıktan sonraki şikayetlerinizi bu bahaneler gibi sıralanacak o kesin.
  • ıstanbul sartlarinda cok mantiksiz gibi gorunebilir ancak haftasonlari bir nefes alma ihtiyaci bile buna basli basina bir sebep.
  • (bkz: yeğenlerim)
  • paranın olması ve trafiği az olan şehirde olman yeterli.
  • toplu taşımada raylı taşımacılığın ve deniz taşımacılığının yetersiz oluşudur. bazı insanlar ınstagram'da direksiyon logosunun fotosunu koymak içinde alıyor olabilir.
  • istanbul’da yaşamak bunun için yeterlidir. sadece arabayı aldıktan sonra doğru kullanmak gerekir. örneğin tüm istanbullularla aynı saatte işe gidip aynı saatte dönüyorsanız aracınızı kullanmamanız gerekir. çünkü sabah ve akşam trafiği adamın ömrünü kısaltır. ayrıca aracınızın olması izin gününüzde istanbul’dan kaçmanızı da kolaylaştırır.