şükela:  tümü | bugün
  • beni bi'kaç gündür oldukça üzen, yaralayan, tenimi acıtan, yazımı kışa çeviren bi' gerçek. evet arkadaşlar, uzun zamandır araştırdım ettim ve geçmişten günümüze araba camı sileceğinde bazı yüzeysel değişiklikler dışında herhangi bir fark göremedim. örneğin bundan bi'kaç gün önce otomobil dünyasında hatrı sayılır bi' yeri olan üç üretici firma 2015 yılında çıkaracakları otomobillerinin prototibini getirip denememi isteler. öncesinde de, yok şöyle şahane özelliklerimiz var yok böyle mükemmel farkımız var, diye övünüp durdular sefil gibi. hatta bi' tanesi, syd bey bizim otomobilimiz uçuyor, dedi. ben uçmaktan kasıt, çok hızlı gidiyoruz yardırıyoruz, falan zannederken bi'kaç video gösterdi otomobile ait bildiğin uçuyormuş amınakoyım. adamlar uçan arabayı bulmuşlar lan uçan araba diyorum olm durumun ciddiyetine bakın bi'. ama ben ne yaptım? çektim üçünü kenara, ulan amınakodumun ibişleri alayınızın tuluatını sikerim yemin ediyorum ne uçan arabası lan, ne 100 km'ye saniyenin binde biri sürede çıkma artisliği lan bu, siz bana sileceklerden haber verin. hala aynı iki tane çubuğu mu kullanıyorsunuz olm, dedim cevab veremediler. bi' de gelip artis artis arabanızı tanıtıyorsunuz bana öyle mi, siktirin gidin yıkılın lan karşımdan sileceklere bi' çare bulmadan da bu ofisin kapısına dahi yaklaşmayın yemin ediyorum ağzınızı yüzünü sikerim sizin, diye kovdum bunları. ama kapıdan çıkarken, olm yağmur suyu ile etkileşime geçtiğinde otomatik olarak aktif hale gelen manyetik bi' alan tasarlayın lan bunu da mı ben söyleyecem size, demekten de geri duramadım bi' güzellik yaptım. ama yağmur suyunu cama düşer düşmez buhara çeviren bi' şeyler yapmayın çok yağmur yağarsa önümü göremem lan götoşlar kaza mı yaptıracaksınız bana daha sevişmeden, diye de kibarca uyarmayı görev bildim.

evet dostlarım arkadaşlarım kardeşlerim sarışın ve kızıl hatunlar, gördüğünüz gibi önümüz aydınlık, geleceğimiz parlak. yaptığım bu uyarılar, verdiğim bu parlak fikirler sayesinde değerli otomotiv sektörü çalışanları arzuladığımız araba sileceği teknolojisini muhteşem bi' seviyeye getirecekler ve biz de artık ezilmişliğin getirdiği bu gözyaşlarımızı nihayet silme fırsatı bulacağız. lütfen umudunuzu yitirmeyin, gelecek güzel günler bizim! evet...
  • cinsiyet faktörüyle de açıklanabilecek durum. araba sileceğini mary anderson isimli kadın icat ettiğinden, kadının elinin değdiği herşey güzeldir mantığıyla erkeklerin üzerine pek de kafa yormadığını düşünüyorum.
  • onceleri yalniz on camda iken sonralari arka cama ve hatta farlara da uygulanmis olan,
    onceleri yalniz surucu tarafindayken sonralari yolcu tarafina da uygulanan,
    camin buyuklugu ve acisina gore yukari asagi yaylanabilen tekli turu onceleri hic olmayan,
    camin buyuklugune bagli olarak 2 paralel ya da 3 paralel silecekte boyutlari farkli olan turleri hic degismeden otto amcanin zamanindan beri gelmistir.

e dogru tabi...
  • bu aslında çok önemli bir şey değil. cam silmek çok teknik bir iş değil zira. asıl olay bence debriyaj denen ömür törpüsünün halen uygulanıyor olmasıdır.

debriyaj ne amk? tamam otomatik vites araçlar var ama bunlar yeterli sayıda değil halen. 2012 yılında debriyajlı araba kalmamış olması lazımdı oysa. her arabaya klima takana kadar otomatik vites takın amk.
  • hala içinde ateş yanıp patlayan motorlarımız var ya bu müstehaktır bize.
  • bilgisayar gibi teraflop islem yaptigi iddia edilen aygitin sogutma sistemi olarak pirpir pervane ve binary code - ac, kapa - kullanan teknoloci var oldukca, buna da sukur...
  • en az, tuvalet kağıdı teknolojisinin değişmemesi kadar doğrudur.

(bkz: george constanza/#11351352)
    (bkz: seinfeld)
  • her mevsim değiştirilmesini mecbur kılmak ve para kazanmak için olabilir mi diye sormama sebep olandır.
  • cam silici çocukların bir komplosudur. eğer ki araba sileceği teknolojisi gelişirse büyük bir pazar ortadan yok olur ve binlerce cam silici çocuk işsiz kalır. bunlar hep istihdam işte..

(bkz: sileyim mi abi)