şükela:  tümü | bugün
  • evet arkadaşım, ne arabanın içinde dinlediğiniz şarkıyı ne de hangi yollardan geçtiğinizi merak ediyoruz. yaptığınızın tek bir anlamı var o da görgüsüzlük. arabayla park halindeyken ne yaparsanız yapın ancak başkalarının hayatlarını tehlikeye attığınız anı bir de sosyal medyada paylaşıyor olmanıza ilk günden beri anlam veremiyorum. bu saçma ergen modasının bir an önce son bulması için trafik şikayet hattı mı oluşturulur ya da bizler mi arkadaşlarımızı tek tek uyarırız bilemiyorum.
  • sosyal medyanın kullanım amacı zaten "yiğidin ne malı varsa ortaya dökmesidir" olduğu için araba sürerken da yine anı paylaşmak tutarlı bir davranış.

fakat eğer arabanız şoförsüz kullanılan bir araç değilse hem hiç havalı durmuyor, hem de o sırada sizin yakınlarınızda olan herkesin hayatını tehlikeye atmış oluyorsunuz.

desteklediğim kampanyoştur.
  • kızlar arabalı sevgili bulduğunu duyururamazlar sonra, olmas.
  • kardeşim güzel bir manzaran ve uyumlu bir müziğin varsa bir miktar çekip atarsın. ama istanbul trafiğinde o instagram müziklerin kimsenin ilgisinin çekmiyor
  • story'ler 24 saat içinde silindiği için instagram'da görünce nasıl şikayet edeceğim hususunda fikir almak istiyorum bu mevzuda.

zira aracın plakası belli değil, selfie kamerasında görüntü ters olduğu için story'de sürücü olan kişi yolcu koltuğunda gözüküyor. şikayet ederken bu hususu da belirtmek icap ediyor.

takip ettiğim iki kişi özellikle bunu çok yapıyor. direksiyon başında otoyolda veya dur-kalklı şehir içi trafiğinde fark etmiyor. gözlerini yoldan ayırıp uzun süre kameraya bakıp konuşuyorlar. çoğunlukla rahat hareket etmek için olsa gerek kemerleri de takılı olmuyor.

ikisi de yaptıklarına dair aldıkları tepkilere karşı bir iki gün özür dileyip hassasiyet gösteriyor sonra tekrar başlıyorlar. birer kere ikisine de yazdım. durum değişmedi.

aslında şikayet etmek niyetinde de değildim benden başka çok tepki veren var diye. kararımı değiştiren olay şu oldu: bunlardan biri bir süredir kiralık araba kullanıyormuş. ben sıkı takipçi olmadığım için fark etmedim. birisi arabana ne oldu diye sormuş. bir story'de sesli ve görüntülü olarak kendi ifadeleri ile ciddi bir kaza yaptığını ve arabanın 1 aydır serviste olduğunu beyan etmiş. hikayeye cevap yazarak "story atarken olmadı inşaallah" yazdım. tenezzül edip cevap vermedi. ben de bu durumu sükutun ikrardan olduğuna yordum. bugün kendi arabası 1 ay serviste kalacak kaza yapar, yarın başka bir masumun canına zarar verir.
  • her gün düzenli olarak bu hikayelerden atan şahıslar için kesin gerekli. arada bir atanlara dokunulmamali. :)
  • kesinlikle katıldığım önermedir. amaç ne dostum, hız göstergesi ve müzikle ne yapmaya çalışıyorsunuz. bundan etkilenen, çok afedersiniz düşen insan var mı cidden. varsa bir bildiğiniz, zalımlar biz de atalım bir şeyler.
  • hemen bitirmeyin bir kere de olsa ben de deneyimlemek istiyorum bunu ,nasıl hissettiriyor merak ediyorum
  • şöyle bir durum var. hız göstergesi artı benzin göstergesi... gördün mü kızım bak son sürat benzin full. alayım seni istersen bu gece he? aaaa bir de unutmadan o her snapte çıkartılan kol saati. ya siz hiçbir zaman akıllanmayacak birer çomarsınız . biliyorum bu entry den sonra çok linç yiyeceğim. ona rağmen yazıyorum. linçlerimi editleyerek sizlerle paylaşacağım
  • aşırı haklı bir gerekliliktir. ne de yazık bir eylemdir. yapan kişilerin bu eylemi gerçekleştirirken kafalarından geçen şeyi çok merak etmekteyim.