şükela:  tümü | bugün
  • yılda en fazla üç kez yıkatarak büyük bir katkıda bulunmadığımı düşündüğüm israftır. onu da yapmazsam üstüm başım kirleniyor. *
  • şebeke suyu ile araç yıkamak zaten yasak olmalı.

ayrıca tazyikli ve tasarruflu makinalar olmadan araç yıkamak yine yasak olmalı.

normal hortum ile 50-100 litre su gider bir araç yıkamaya, ancak basınçlı makinalar durumu değiştiriyor, hem basınç sayesinde kir-leke daha kolay çıktığı için zamandan kazandırıyor hemde dakikada 8 litre su harcıyor. bir araba en kirli şekilde bile maksimum 4 dakika su tüketimi yani 32 litre ile tertemiz yapılabiliyor.

taşra bölgelerde zabıtalar gezsin işleri ne? gördüklerine yazsınlar cezayı.
  • ülkede sadece aracını satmak istediği zaman güzel fotolar çekmek adına yıkatanlar var.bu arkadaşlar kesinlikle oto yıkamacıların en sevmediği tiplerdir.

aracı çok kirli görünmesin diye en nefret ettiğim metalik renk alanlara pek sözüm yok.

bence de israf ama yılda bir kere de yıkanmaz.
  • katıldığım önerme.

arabamın içi temiz olsun, dışı çok da mesele değil. içini süpürür, bir kova suyla silersin; bitti. ama dışını yıkamak için harcanan litrelerce suya çok üzülüyorum.

bir de bununla birlikte, dinlenme tesislerinde otobüs yıkamak için harcanan suya içim yanıyor.