şükela:  tümü | bugün
  • günümüz oto sahibinin en net sorunudur. benzin mazot falan bunları geçelim. onlar artıyorsa en azından açıklanabilen bir matematiği var. yok uluslararası piyasa, yok vergi, yok hükümet falan bir bahanesi var en azından. 25 (yazıyla yirmi beş) liraya araba mı yıkanır aga. hadi markalı bi oto bakım zinciri olduğunda gene anlıyor insan çalışanın sgk'sı, vergi, kullanılan malzeme vs bilmem ne söz konusu. öbürlerinde suriyeliyi koy hortumun başına, şampuan mı deterjan mı ne olduğu anlaşılamayan sıvıyı bas, 20 ya da 25 tl para iste. hayat güzel valla... hadi her hafta değil, 15 günde bir araba yıkatsan yılda 600 kaat yapar. çok titizsen ve her hafta yıkatıyorsan neredeyse bir asagari ücret parası veriyosun.
    kendin yıka birader diyeceksin de, şehir ortamında nerede o imkan, kaç kişinin olanağı var böyle bir şey için?
    edit: imla
  • her hafta araba yıkatacak kadar bol vakti olan adam işsizdir bence. parayı nereden alacak.
  • valla bana da her zaman boşa verilmiş para gibi görünür araba yikatmak. yani ömrü iki gün bilemedin üç gün. 5 liraya benzimliklerde kendim hallediyorum uzun yıllardır.