• eşim (bayan) hep şöyle der:
    - "bizim zevklerimiz hep aynı. mesela ikimiz de arabada yüksek ses ile müzik dinlemeyi seviyoruz."
    geçen gün eşimi sabiha gökçen havaalanına bıraktım. ardından 70 kilometre yolda müzik açmadım.
    3 gündür de yalnızım ve daha hiç cd çaları çalıştırmadım. o zaman tanıma geçebiliriz:
    "evli çiftlerin, eşlerini dinlememek için yaptıkları eylem. tabi 'ortak zevkimiz' ambiansı vermek şartı ile"
  • sarhoş olduktan sonra veya olmaya giderken veya sevgiliyle romantizmin doruklarındayken veya arkadaşlarla şımarmış bağıra çağıra konuşurken sesi açıp (aynen evde olduğu gibi) kendi kendine veya arkadaşlarla yapılabilecek çok da öküzsel bir davranış olmayan dinleme.

saati, yeri, etraftaki insanların rahatsız olup olmaması dikkate alınması gereken bir husustur. fakat köprü trafiğindeyken, eve gitmeme 1 saat daha varken, etrafımdakiler rahatsız olur mu diye düşünemediğim ve o anlık sıkıntıma odaklanıp yüksek sesli müziğe kendimi verip rahatlamaya çalışmamın lise mezunu imajı vermesini anlamıyorum.

evdeyken sesi açıp etrafı rahatsız edenler özgürlük meraklısı, alternatif kişiler oluyor da, arabada yüksek sesli dinleyen anında amele, öküz, lise mezunu nasıl oluyor açıklamaları merakla izlemede olacağım.

arabada camları film çekili, kollar camdan sarkmış kişilerin son derece dıptıs ve etraftaki herkesin dikkatini üzerine toplamak üzere yaptığı eylemlerden farklı olduğuna inanıyorum kendi yaptığımın, rahatsız ettiklerim varsa özür dilerim ama insan bazen gaza geliyor ve diğer kişilerin rahatını düşünmeden davranabiliyor. bu durumda anında öküz mü oluyoruz?
    öyleyse hepimiz öküzüz.
  • genelde bu arabada 4 apaçi vardır ve müzik köklenir köklenmez hepsinin kucağına anadan üryan hatunlar atlamak için birbirini ezer.
  • bu eylemi otoparka girmiş olup park edene kadar sürdürmekte olan bazı insanımsılar da var.
    oturduğum binadan çıkıp dostlarla buluşmak için cafe ye doğru yollanırım.arkadaşların ne alemde olduğunu sormak için telefona sarılır aramaya başlarım...
    ama hemen yanından geçmekte olduğum site otoparkımıza bir araç girmiş,aracın girişinden 15 saniye önce duyulmaya başlanan sesin rafet el roman a ait olduğu idrak edilmiştir.o ne ses öyle bee telefonda ne konuştuğum duyuluyor ne konuşulan.gerizekalı bide benim yürüme hızıma ayak uydurup beni sinir edermişçesine o boktan şarkının her notasının beynimin içinde yankılanmasını sağlamaz mı ..
    30 saniye kadar paralel gittik.aracın şoför koltuğuna sert bakışlar atarken bu densizin bir kadın olduğunu gördüm.yüzündeki o mağrur ifade o görüp geçirmişlik aman allahım kezbandı bu.
    geri kalan yolumu modern kent insanın varoluşsal problemleri hakkında düşünerek tamamladım.
  • dinlediginiz muzige gore ya sakinlesirsiniz ya da deli gibi gaza gelirsiniz. rammstein, astral projection, ratm vari bisey dinlerseniz onunuzde kimse duramaz. yollarin efendisi olursunuz. sonra da bir yere patlarsiniz.
  • cezası 62 tl olan eylem.

(bkz: ben bugün bunu gördüm)
  • camları açıp, dışarı sarkıtılan elde sigara, kafada rayban çakma damla modeli gözlükler, abartı bir eksoz, hafifte apaçi tarzı modifiye olduğu zaman apartman sakinlerinin eline çekirdeği alıp gülerek izlediği film gibi andır.
  • an itibarı ile uykuyu bana haram etmiş olan genç insan eylemi. hayır bunların zongurdayanları var, ne yapıyorlar o arabaya bilmiyorum ama iki blok öteden sadece katı cisimlerin içinden duyuluyor. kafanız havada olduğu sürece sorun yok, yastık yatak gibi katı bir cisimle temas ettiğiniz anda o zong zong sesini duyuyorsunuz. köpek düdüğü gibi ortada bir ses var ama benden başka kimse duymuyor, kimse rahatsız olmuyor. saat 22:45, hastayım ve uykusuzluktan geberiyorum ama yastığımın ve bizzat vücudumun içinden zong zong sesler geliyor. tamam dedim balıkçıl kaçınılmaz olan gerçekleşiyor, tozuttun nihayet. ama yok tozutsam halisünasyon görürüm ben, delirmem bile sesle müzikle alakalı olamaz. ama dayandı dayandı gırtlağıma kadar dayandı. aldım elime anahtarı, geçirdim yeni aldığım tiki kabanımı üstüme, attım kendimi sokağa. gözümde gözlüğüm yamuk, manyak gibi sokaktaki arabalara yanaşmışım içinde adam var mı bakıyorum. sonra gördüm onu uzakta. ayağımda amcamın 44 numara terlikleriyle koşabildiğim kadar hızla koştum yanına. evet yaklaştıkça kalbimdeki zıngırtıdan hissediyorum ki bu o araba. beni aynadan gördü kapadı hemen, indi arabadan. 20 yaşlarında bir çocukcağız, boy nerden baksan 1.90, ben çenesine geliyorum ama deli deli bakan gözlerim tarla cadısı gibi saçlarım, kıçımdan düşen babamın lacivert pijaması* ve çıplak ayağımdaki 44 numara plastik terliklerle ben ondan çok daha ürkütücü konumdayım. "kardeşim" diye tısladım, "zıngırtınıs iki blok öteden duyuluyor, ya ses yastığımın içinden geliyor, yastık ya, yastığın içinden!" sesim sinirden ve farenjitten kısılmış karga gibi geliyor, bir yandan da üstüne üstüne yürüyorum çocuğun. gözlerindeki korku ifadesiyle geriye doğru bir kaçışı var ki evlere şenlik. ağzını açtı garibim ama ses çıkmadı. sadece başını salladı. eve doğru yürüken hala söyleniyorum "yastık ya, yastığın içinde, kafamın içinde"
  • kroluk veya magandalık olarak görülmemesi gereken aktivite. ses yalıtımı gayet başarılı bir aracın*** camları kapalıyken dışarıya verdiği ses, huysuz bir ihtiyar değilseniz rahatsız etmeyecek boyuttadır. hele ki kalabalık bir caddede duyabilmeniz özel çaba sarfetmeniz sonucu oluşacak bir durumdur ki o sizin meraklı yapınızdan kaynaklanabilir. tabi başlıktaki "çok" kelimesi çemkirmek üzere burada toplanıldığını gösterse de arabada yüksek sesle müzik dinlemek diye bir başlık açılmadığı için ben de buradan savunma yapmayı uygun gördüm. yüksek sesle müzik dinleme zevkini yaşamak için bar gibi ortamlar dışında bir tek araba kalmaktadır. evde dinlense komşulara verilecek rahatsızlık gerçekten de saygısızlık olabilir. kulaklık deseniz başlı başına sıkıntıdır. araba bir nevi sığınma yeri olabilmektedir. tehlikeli midir? evet hem de çok tehlikelidir. yolun boş olması, kaza yapma ihtimalinde pik yaptırır. headbang yapmaya başladığınız an ise yan bastığınız andır. paşa paşa şarkıya eşlik etmeyi salık vereceğim ama millet meraklı tabi, bön bön bakası var insanların.

(bkz: arabada sarki soylerken deli sanilmak)
hesabın var mı? giriş yap