şükela:  tümü | bugün
  • araç kullanırken rahatlatacak yöntemlerden birinin kullanılmaması sorunudur. yolu hizalarken, sağ ve sol orantılı olacağından dolayı gayet mantıklıdır. çizgileri tam denk getirirsiniz, sağınızdaki kumlu yola tekeri kaptırmazsınız. park etmek daha da kolaylaşır. neden mühendisler bunu düşünmüyor acaba? fakat direksiyon ortada olsa ön tarafa 2 değil, bir kişi oturur. bence o yüzden olmuyor.
    edit: bazı sismik götlü yazarlar dalga geçse de lüks otomobillerde kullanıldığı, aşağıdaki entrylerde tespit edilmiştir.
  • bu başlığı açmadan önce herhangi bir araba kullandın mı? çok iyi düşünmüşsün kardeşim, ortada olduğunu düşünürken bile sinirlerim gerildi, tüylerim diken diken oldu amk.
  • aslına bakarsan tesla'nın elektrikli kamyon modellerinde dediğin gibi ortada ve yanlarına +2 kişi daha fazla oturuyor. fakat bu dediğin normal otomobillerde geçerli olmaz sanmıyorum. ayırca araçlar artık her yerin görüntüsünü veriyor gerek yok.
  • mclaren f1 1992-1998 arası serinin direksiyonu ortadadır. yeterli paranız varsa, servis bakımlı, değişeni olmayan yalnızca etek altı boyalı birini bulup alabilirsiniz.

bakınız
  • alacagim diyorsan var, git al. almayacaksan tatava yapma.

ortadan link
  • aracın bulunduğun tarafını hizalarsan, aracın diğer tarafı da büyük ihtimalle hizalanır sevimli kardeşim.
  • ortada oldugunda inip binmesi ne kadar zor olur sen bunu hic dusundun mu?
  • birkaç maddede açıklayabileceğimiz olay.

1) araca binerken zorluk yaşamak:
    sağınızda ve solunuzda koltuk olduğunu veya oturduğunuz koltuğun ortada olduğunu düşünelim. bu durum araca binişinizi epey zorlaştıracaktır.

2) görüş alanı:
    direksiyon ortada olursa, görüş alanınız kısıtlanabilir. bu yüzden sağ veya sol tarafınızı rahat bir şekilde göremeyebilirsiniz. bu durum, ayrıca, park ederken de zorluk yaşamanıza neden olabilir

3) direksiyon:
    direksiyonun bağlantı noktaları kaputun altında bulunmaktadır. motorda ve diğer aksamlar da ortada bulunduğundan direksiyon aksamlarını motorun etrafından dolaştırmak direksiyonun ağırlaşmasına neden olacaktır.

bunun dışında, mclaren f1 gibi, direksiyonu ortada bulunduran yarış arabaları bulunmaktadır.

kaynak

edit: imla.
  • abi nasıl oturacaksın her seferinde? bunu hiç düşündün mü?
  • ben bunu 3 tekerlekli bisiklete bindiğimde düşünmüştüm yemin ederim. tabi 6 yaşımdaki aklım o.

şerefsizim benim aklıma geldiydi