şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ya bu durum bana bir kadın olarak tuhaf geliyo. kendi arabam da olsa, erkeğin içki içmesi, hasta olması vs durumları hariç araba kullandığım zaman o bi garip hissediyorum. böyle şey gibi sanki "ohh ne ala memleket biz burda direksiyon sallayalım adam otursun müzikle oynasın" ya da mesela daha kötüsü, araba kullanamayan erkek. ona zaten psikolojik olarak saygı duyamıyorum. bi tuhaf bişey ya bu.
  ama kız kızayken de kendim kullanınca rahat edebiliyorum mesela. hele ki yol iz bilmeyen kızlar varsa yanımda.
 • normal olan şey. kadınların araba kullanması yasak olsa misal, sırf erkekler direksiyon başında olup, kadınlar yanında otursa, o zaman da "lanet olsun ataerkil düzen!", kadınlar da araba kullanabilsin istiyoruz" denir. ama böyle olunca şikayet geliyo? (bkz: bu ne yaman çelişki anne) ayrıca (bkz: sazan style)

  önemli bilgi: hem kadının hem de erkeğinin oturup camdan etrafı seyredebileceği, kimsenin kimse hakkında şikayet etmediği, alternatif bi taşıt olarak (bkz: taksi)

  önemsiz bilgi: ehliyetim yok, mutluyum. bu durumdan şikayet etmeyen, otomobili olan ehliyetli bağyanlara duyurulur. (bkz: a2 ehliyetli motorcular aranıyor)
 • motorsiklet sevdalası olan ben arabam olmasına rağmen trafikte araba ile afakanlar basması sonucu anahtarı verebileceğim bir bayan olduğu sürece sağ tarafta oturup müzik, çizgiroman vs ile uğraşmaktan keyif alırım ve bu konuyu erkeklik meselesi yapmanın manası olmadığı kanaatındayım.
 • seksizm konusu tam da. feodal ortadoğu toplumlarda sadece erkek cinsiyetçilik yapmıyormuş demek ki, türk kadını aslına bakarsanız cinsiyetçiliğin alasını yapıyor, "erkeğim varken araç kullanmak bana tuhaf geliyor" diyen kadınlar oldukça ve bunlar sözlük yazarı bile olabiliyorsa vay başımıza gelenler. az yapıyorlar senin gibisine az.
 • bence çok mantıklı bir tercih olacaktır. zira kamboçyalı bilim adamları kadınların araba sürerken dır dır etmediklerini ortaya koyan super bir rapor hazırlamışlardır. hem kadın araba sürerken sizin göz ucunuzla kimin poposuna ne kadar baktığınızı da rapor edemeyecektir..

  ps: kadına değer veriyorsanız araba sürerken kadına oral seks de yapabilirsiniz..yeni toyotalarda varmış bu özellik..
 • bu durumun adamı maymun ettiğini düşünmekteyim.
 • lan ne güzel bir şeydir anlatamam.
  köprüyü geçerken denizi seyredebilmek
  debriyajdan afedersiniz sikilmiş ayağımı dinlendirmek
  alkol durumundan yakalanmamak
  canım istemediği için orada öylece oturmak
  ayrıca (bkz: sana ne yarraaam)