• kullanan dişi ben değilsem sıkıntı yaratmaz.

babam bana araba kullanmayı öğretirken boş alan diye hayvan pazarına gitmiştik.. kocaman yer, dön dön bitmiyor. belediye elektrik direği için galiba çukur açmış ama boş bırakmış. üzerini de ot kaplamış

öyle dönüp dururken ön tekeri o çukura soktum, babamın kafayı da aynaya. dakikalar geçti araba çukurdan çıkmıyor. baba sinirli, babanın kafası kanıyor, elinin tersinde ve kemerle bağlı durumdayım.. allah acıdı da ilerde tarlada top oynayan gençler peyda oldu bi anda ve kaldırıp çıkardılar bizi.

dönüş yolunda yine direksiyona geçirdi beni zorla, hemde trafikte.. bi tane otobüs çok yakın geçince korkup gözümü kapattım, ellerimle :) nihayetinde; araba kullanacak cesaret ve yeteneğe sahip olmadığıma babam da ikna olunca, yer değiştirdik. tekrar yola çıkacağız

babam- bak bakalım sağdan gelen var mı
    ben- maviden sonra yok

yok kısmını duymuş sadece. bastı bakmadan.. benim oturduğum tarafa bi tane şahin girdi, ve akordeon olarak durdu.

babam bence o gün silmiş, o gün vazgeçmiş olabilir benden.

edit: babanın araba kullanmayı öğretmesi
  • üst entariyi giren arkadaş ne akla hizmet insanların arkasından dalga geçiyor?

eşim 18 yaşına girdiği gün ehliyetini almış. o günden beri de araç kullanmakta. şehir içinde kural ihlali yapmadan yılan gibi araba kullanır. uzun yola çıktığımızda da kontak kapatmadan 6-7 saat gider. burada erkek varken kadın araba mı kullanırmış diye bık bık ötenlerin içinden geçer buna eminim.

başlıktaki mantıkla entari girenler trafikte kadın gördüğü zaman trafik magandası olan tiplerdir net.
  • akıllı adam bayılır buna. istediği gibi alkol alabilir mesela. ya da yorgunken, trafik baymışken direksiyonu emanet edip yan koltukta mayışmak büyük lükstür. mal adam da bunu erkeklik mavrası yapar.
  • buna karşı olan erkeklerin sevişirken kadın üste çıkınca çükü iniyormuş diyolla.
  • yıllar önce bir röportajda okumuştum. magazin gibi bişeydi galiba. adam yazar mıydı, oyuncu muydu hatırlamıyorum. yaşı otuzun üstündeydi galiba ama o zamana kadar ne arabaya merak salmış, ne ehliyet almış. haliyle umrunda da değil. sonra kendine yabancı bir sevgili yapmış. kadın da ya yazar ya oyuncu. (hafızamı seveyim)
    kadın araba kullanıyor, adamın kullanamadığını öğrenince çok şaşırıyor ve şuna benzer bişeyler diyor "arabada bir erkek varken, kadının o arabayı kullanmasından daha az seksi bir şey yoktur"
    hoppp adamımız hemen gidip ehliyet, araba ne varsa alıyor. sonra da ayrılıyorlar.

benim de eşimle durumumuz aynıydı. adamın hiç arabaya merakı yoktu. ben de o kadın gibi yaptım, bir şekilde ehliyeti aldırdım. hatta adam araba manyağı oldu çıktı. ortak kullandığımız arabanın yüzünü göremez olmuştum. sonra biz de ayrıldık amk.
    çocuk ve araba bende kaldı.
  • "yemeği ortak yapalım, temizliği ortak, çocuğa beraber bakalım, sen bu arada arabayı da sür, bir de dışarıdan bir şey alınacaksa sen git, unutmadan tatil rezervasyonu ve ayarlamaları da senin işin olmalı" demeyen kadınların yaptığı şey. "kadınlık görevlerini paylaşalım, erkeklik görevleri sende kalsın erkekim" demez bunlar. ama bizim arabadaki bu manzara dışarıdan nahoş görünüyor sanırım. otoparkçı, apartman görevlisi, elektirik direği bekleyen mahalle gençliği vs. godoş der gibi bakıyorlar suratıma. eskiden dışarı adım atarken gayriihtiyari hafiften omuzları geri atıyordum, ama artık sikimde değil, alışacaklar. ama tabii yolu ben soruyorum bu durumlarda. o kadar da nonoş değiliz! bak hala alışamamışım. yukarıda da "sikimde değil" falan yazmışım. atamerkil, ben napayım.
  • araba var, içinde kadın var. daha ne olsun amk. araba amaca hizmet etmiş. kimse kullanmasın bi kenarda sevişsinler.
  • az önce toplumsal cinsiyet sınavından çıktım.yakarım burayı canımı sıkmayın.
  • şu hayatta beceremediğim üç şey var, faullerimi düzgün kesmek, ayakkabı bağlamak ve araba sürmek. gayet güzel motor kullanabiliyorum, elektronik ve mekanikle aram iyidir ( sanki nasa da çalışıyorum ). ehliyeti de 6 yıl kadar önce gayet başarılı bir şekilde aldım ama ne zaman arabaya binsem beyinde bir kısa devre durumu oluyor, o an görseniz bu gerizekalı ölmeden bu yaşa nasıl gelmiş diye sorarsınız. hayır peder zamanında mercedeste deneme pilotluğu yapmış adam, abim 12,5 falanken arabayı kaçırırdı. bende need for speed şöförüyüm. o yüzden ben oturuyum yan koltuğa ordan ahlam keseyim, ulan öyle dönülür mü, trafiği taksiler kitliyor diye şöför yalakası modunda takılayım .nedir lan bu her şeyi erkekten bekleme durumu, geç direksiyona kullan arabayı, ben bilmem beyim bilir modu yapma. olmadı dönelim yontma taş devrine ben avcılık yapayım, sende tohum falan topla, gül gibi yaşayalım. burdan araba kullanmasını bilen bayanlara selam ederim, yan koltukta çok iyiyimdir.
  • lan ne güzel bir şeydir anlatamam.
    köprüyü geçerken denizi seyredebilmek
    debriyajdan afedersiniz sikilmiş ayağımı dinlendirmek
    alkol durumundan yakalanmamak
    canım istemediği için orada öylece oturmak
    ayrıca (bkz: sana ne yarraaam)
hesabın var mı? giriş yap