şükela:  tümü | bugün
  • niye sorun olduğunu anlayamadığım olay.

arkadaş grubuyla tatil planı yapıyoruz. bir erkek arkadaşım pek tecrübesi olmadığından uzun yola çıkmak istemiyor. ben kullanacağım diyorum, kabul etmiyor gelmeyi, ben arabayı kullanırken yan koltukta oturmayı gururuna yediremezmiş. bunu söyleyen de fikirlerine saygı duyduğum, aklı başında bir insan. konuşmalarını duysan hiç beklemezsin ama ataerkillik içine işlemiş.

bir de bunun ilk buluşmada, "ben kullanmalıyım bence" diye anahtarı isteyip, gecenin sonunda benim arabamla beni evime bırakmaya niyetlenen bir versiyonu var ki, oraya hiç girmeyeyim.

kadınları anlamak zor denir bir de, erkekleri anlamak çok kolay sanki.
  • kullanan dişi ben değilsem sıkıntı yaratmaz.

babam bana araba kullanmayı öğretirken boş alan diye hayvan pazarına gitmiştik.. kocaman alan dön dön bitmiyor. belediye elektrik direği için galiba çukur açmış ama dikmemiş, boş bırakmış. üzerini de ot kaplamış

biz öyle dönüp dururken sağ ön tekeri o çukura soktum, babamın kafayı da aynaya. dakikalar geçti araba çukurdan çıkmıyor, baba sinirli, babanın kafası kanıyor, elinin tersinde ve kemerle bağlı durumdayım.. allah acıdı da ilerde tarlada top oynayan gençler peyda oldu bi anda ve kaldırıp çıkardılar bizi.

dönerken de direksiyondaydım hemde trafikte.. bi tane otobüs çok yakın geçince korkup gözümü kapattım, ellerimle :) allahtan yanımdaydı tuttu. direksiyonu bırakıp kenara geçtim hanım hanım. yola çıkacağız tekrar

- bak bakalım sağdan gelen var mı dedi
    + maviden sonra yok

yok kısmını duymuş sadece. bastı bakmadan.. benim oturduğum tarafa bi tane şahin girdi, ve akordeon olarak durdu :)

babam bence o gün silmiş, o gün vazgeçmiş olabilir benden.

edit: babanın araba kullanmayı öğretmesi
  • direksiyonu afedersiniz penisle cevirmek gerekmedigi icin bir sey ifade etmez.
  • akıllı adam bayılır buna. istediği gibi alkol alabilir mesela. ya da yorgunken, trafik baymışken direksiyonu emanet edip yan koltukta mayışmak büyük lükstür. mal adam da bunu erkeklik mavrası yapar.
  • buna karşı olan erkeklerin sevişirken kadın üste çıkınca çükü iniyormuş diyolla.
  • seksizm konusu tam da. feodal ortadoğu toplumlarda sadece erkek cinsiyetçilik yapmıyormuş demek ki, türk kadını aslına bakarsanız cinsiyetçiliğin alasını yapıyor, "erkeğim varken araç kullanmak bana tuhaf geliyor" diyen kadınlar oldukça ve bunlar sözlük yazarı bile olabiliyorsa vay başımıza gelenler. az yapıyorlar senin gibisine az.
  • yıllar önce bir röportajda okumuştum. magazin gibi bişeydi galiba. adam yazar mıydı, oyuncu muydu hatırlamıyorum. yaşı otuzun üstündeydi galiba ama o zamana kadar ne arabaya merak salmış, ne ehliyet almış. haliyle umrunda da değil. sonra kendine yabancı bir sevgili yapmış. kadın da ya yazar ya oyuncu. (hafızamı seveyim)
    kadın araba kullanıyor, adamın kullanamadığını öğrenince çok şaşırıyor ve şuna benzer bişeyler diyor "arabada bir erkek varken, kadının o arabayı kullanmasından daha az seksi bir şey yoktur"
    hoppp adamımız hemen gidip ehliyet, araba ne varsa alıyor. sonra da ayrılıyorlar.

benim de eşimle durumumuz aynıydı. adamın hiç arabaya merakı yoktu. ben de o kadın gibi yaptım, bir şekilde ehliyeti aldırdım. hatta adam araba manyağı oldu çıktı. ortak kullandığımız arabanın yüzünü göremez olmuştum. sonra biz de ayrıldık amk.
    çocuk ve araba bende kaldı.
  • araba kullanmaktan pek hoslanmayan şahsım için hiç problem olmayacak olaydir. eger hanimefendiye guveniyorsam hic problem yok, yayila yayila giderim iste.
  • 15 yaşımdan beri aktif olarak araç kullanıyorum. bunu babama borçluyum. evet.
    ''evin önünde 1 garaj dolusu araç olsun. ben yokken acil durumda o aracı kullanacak kişi yoksa fakirizdir, acizizdir.'' dedi. ve araba kullanmayı öğretti. öğrettikten sonra da ne zaman istesem hep ''kullan kızım'' dedi.

kış başında maddi olarak araç almama da yardım etti. ve o haftasonu pikniğe gidicez. sağ tarafa geçti. noldu baba dedim sürsene.
    caps lock açık
    ''ben artık asfalttaki şeritleri izlemek istemiyorum. yolculukta etrafı izlemek, gökyüzüne bakmak istiyorum.'' dedi.
    caps lock kapalı
  • araba var, içinde kadın var. daha ne olsun amk. araba amaca hizmet etmiş. kimse kullanmasın bi kenarda sevişsinler.