• ...gayet normal bir durumdur. diye bitirilmesi gereken cümle.
  • ehliyetini evde unutmuş insandır o
  • az önce toplumsal cinsiyet sınavından çıktım.yakarım burayı canımı sıkmayın.
  • gayet olağan bir durumdur.
    hatta keyfi dahi sürülebilir.

çoğu kişinin kullandığı araçta uyuyamam. belli başlı kişilerin şöförlüğüne güvenirim.
    eşimin kullandığı arabada şimdilik uyuyamasam da mutlaka bana o güveni verecek seviyeye çıkacaktır kendisi.

ayrıca bu bir keyiftir. bunu eleştiren insanlar ya iran da ya arabistan da yaşıyorlar sanırım.

insanları sıkmayın. bırakın rahat etsinler.

sen bunalt, bunalıma sok, kafayı yedir sonra efendim bunlar amerikanın oyunu israilin oyunu.
    iran olayları için konuşuyorum.

önce kendimize çeki düzen vermeliyiz.
    yanınızda ki hanımefendiye araba sürdürerek başlayabilirsiniz mesela.
  • bu dünyanın en normal eylemlerinden biridir.

taşıt kullanmak için zorunlu nitelikler arasında geçerli bir sürücü belgesi sahibi olmak, akli dengenin yerinde olması, herhangi bir uyuşturucu veya keyif verici maddenin etkisine olunmaması yani kişinin motor sinir sisteminin normal koşullarda çalışması gibi şartlar aranıyor, cinsiyetine bakılmıyor.

cinsiyet ayrımı yapan ülkeler bile bundan vazgeçerken üstelik.

sütten çıkmış ak kaşık değilim; ehliyetimi ilk aldığımda ben de "kadından sürücü mü olur yeeaaa" ergenliğini yaptım. yaşım ilerledi, daha fazla okumaya, anlamaya başladım. büyüdüm. hani derler ya hamdım, piştim, çiğdim oldum diye, henüz daha tam olamadım ama o misal. gördüm ki; kadınlar, trafik normal seyrinde ilerlerken hayli dikkatliler. ancak aşırı stres altında bir miktar panikliyorlar. aşırı stres altında olmalarına sebep olan şey de trafikte seyreden diğer sürücülerin davranışları.

toplum olarak bazı şeyleri çok abartıyoruz, bunların başında da işte bu trafik ve sürücülük meselesi geliyor. gerek yok halbuki buna.

not: herhangi bir taşıt kullanırken sorumsuzca davranan tüm sürücüleri eleştiririm. kadın veya erkek fark etmeksizin.
  • gayet mantıklı bir durumdur. uzun yolda dönüşümlü kullanmak çok da güzel olur...
  • şartlara göre farklı anlama gelebilecek durumdur.
    mesela kişinin araba sürerken keyif alabileceği şehirler arası bir yolda veya sorunsuz sakin bir trafikte olursa çok hoştur, erkek bunu kadına bizzat teklif derse tadından yenmez.
    ama eğer arabayı ıstanbul trafiği veya koca koca tırların drift atarak yardirdığı bir otoban trafiği gibi aşırı stresli bir ortamda üstelik bir de karlı havada hiç bir zorunluluk yokken adam değil de kadın kullanıyorsa centilmenliğe aykırıdır. tıpkı marketten gelirken erkeğin eli boşken kadının elinde ağır poşetleri taşıması gibidir. meriçlik yapacaz diye kadınlara kıymayın efendiler. siz de feministlik yapacağız diye kendinize eziyet etmeyin ablalar.
  • eeeeee, yani?
  • ne zamandır arabayı cinsiyet kullanıyor ?
hesabın var mı? giriş yap