şükela:  tümü | bugün
  • hatta buğulu cama eli yapıştırmak..

(bkz: titanic)
  • buğulanan camlara önceden çalışılmış pozisyonlar çizilebilir mesela. büyük kolaylık olur. ordan baka baka.
  • (bkz: yapma cemil)
    (bkz: müjde ar)
    (bkz: hadi bakalım)
  • a: oaah bebeğim devam et..
    b: ooğğhh..camlar da buğu yapmışhh ahh...
    a: evet aşkım rahat olabiliriz hihi ooğahh.
    b: dur bi camı araliim aşkım havasızlıktan ölcez..hah devam edelim..
    a: ooğğhh aaağğhh ooohhh. ay hilmi buğular gidiyo.
    b: gitsin bebeğim bişey olmaz ağğhhh.
    a: oh..hızlan aşkım.. ay iyice gitti buğular.. ayyy anneciim! ay birileri var!!
    c: hilmi abi kolay gelsin..
    b: lan!! noluyo lan!!
    c: bişey yok abi geçerken bi uğrıyalım dedik kahveden arkadaşlarla.
    b: haa.. tamam o zaman.. eyvallah gençler.
    a: ay hilmi ne diyosun yaaa.. izliyo adamlar ne tamamı!
    b: bişey yok hayatım yabancı değil onlar..
    a: nası yabancı değil yaa.. her yerimi gördü yaaa!!
    b: aa saçmalama hayatım. görmedikleri şey mi.. ismet mesela 2 günde bir meme görür..
    c: evet yenge.. hergün gördüğüm de oluyo!
    a: ühühühü...
  • soğuk bir tuvalette sıçarken malum atıktan buhar çıkması ile eşdeğer fiziksel tepkime. sadece buharın vurduğu satıh farklıdır.
  • konduktivite katsayisinin cok yuksek olmasi sonucu arabanin icinde isinan havanin cam uzerinde yogunlasmaya baslamasi ve sonucunda cam ustunde toplanan su molekullerinin, sarfedilen efora ve ciftlerin istekliligine bagli olarak ilerleyen asamalarda yagmur damlalari haline donusmesi olayidir. tabi ki bazi durumlar bu dogal fenomenin olusmasina engel olabilir, (bkz: erken bosalma) ki bu da bir dogal fenomendir.
  • cabrio arabalarda geçersiz olan hadise. amerikan filmlerinde görüyorum ben hep...
  • beklenmemelidir ayrıca dikkat çeker, yok mudur benzinliklerden verilen karton güneşlikler camlar buhar tutuncaya onlar kullanılmalıdır. ama yok illaki seviştiğimi duyurucam diyorsa araba sahibi kişi, nefesini camlara doğru üflemelidir böylece camların buğulanması çabuklaştırılabilir. diğer bir alternatif ise birlikten kuvvet doğar düşüncesiyle toplu halde sevişmek.
  • acilen arabayı çalıştırıp olay mahallinden uzaklaşmak gerektiğinde insanı oldukça zora sokan hadise.
    buğur geçmez,el ile hızlıca silinir daha kötü olur,heyecan vardır e bir de oradan uzaklaşmak gerektiğine göre bir şansızlık...