şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kısa veya uzun fark etmeden arabadan yolculuk sırasında kola, meyve suyu kutuları, peçeteler, poşetler, abur cubur paketleri ve aklınıza gelebilecek her türlü çöpü arabanın camından fırlatan insanımsı varlıklardır. bunlar genelde cahil olurlar, uyarırsanız ya başınıza bela alırsınız ya da size güler geçerler. uyarmazsanız içiniz cız eder, düşünür durursunuz böyle insanımsı canlıları insan yapabilmek için n'apabilirim diye, elinizden bir şey gelmez, işte bu insanımsı canlıları hiç sevmiyorum, dayanamıyorum, bir gün birine dalacağım da ne zaman bilmiyorum.
 • ülkeyi başkalarının ülkesi olarak gören vatan hainleridir.
  nazım hikmet bir şeyler yanlış gidiyor dediği için vatan haini değildir ama bu şerefsizler vatan hainidir.
 • dünyada bu pisliklerden daha pislik hiçbir şey yoktur. asıl çöp kendileri ve hatta o beyin niyetine taşıdıkları şeydir.

  not : tema üyesi.
 • cahil veya okumuş ayırt etmeden görebileceğiniz insanlardır bunlar.
 • denk geldiğimde o arabanın yanına gidip konuşarak rencide ettiğim insanımsılardır.

  tabi rencide oluyorsa.
 • eğer araç trafikteyse, atılan çöpün alınıp araba penceresinden içeri geri fırlatılması makuldür. bunun üstüne olaylar gelişebilir pek tabii.

  bir de bunun bir üst versiyonu vapurdan denize çöp fırlatanlardır. gördüğüm zaman benim de onu denize fırlatasım geliyor ama o zaten yeterince denizi kirletmiş olduğu için vazgeçiyorum.
 • sormayın başıma ne geldi uzun yıllar önce ankaradan istanbula giderken otoban da önümdeki mercedes marka araçta yedikleri muz kabuklarını kola şişe ve kutularını fırlatan canlılar vardı ilerde ne hikmetse trafik kontrolü gerçekleşti bende ehliyet ve ruhsat isteyen polis amcaya önümdeki aracın çevreyi kirlettiğine dair bilgi verdim sonrasında malum kimlik ve ruhsat verildi sürüşe devam ettim az ilerledikten sonra o mercedes marka araçtan arka cam açılmış ve dışarı sarkan bir silah bana doğrultulmuş şekilde sağa çekmemi isityorlardı....
  ohaaaa lannn dedim....
  ulan otobandasın neyapabilirsin altımda 1,6 motor toyata araç ve mercedesi geçmek gibi bir aptallığa kalkışmadan yoluma devam ettim filmlerdeki gibi aracımın önüne araçlarını yanaştırmalar falan korktum aq durmadım yavaşladım onlar ilerledi az ilerde beni beklediler bende bu sefer onları geçtim onlar beni geçti ilerde bekledi ben onları geçtim derken aracı şikayett ettiğimi mercedesli abiye ileten o trafik polisi abiye neler düşündüğümü sonra dile getireyim. bir bezinliğe girdim ama ne maceraydı sonrasında şu dersi çıkardım çevre kirliliğine karşı hayatını kaybeden biri olabilirdim
  burası türkiye dikkat her an bok yoluna gidebilirsin.....
 • amlarına koyayım ben onların. atmayın işte sikikler. o çöp kendi kendine kaybolacak mı sanıyorsunuz nedir. oldum olası anlayamadım bu kafa yapınızı.
 • o çöpü yola değil, arabana at. arabandan inince o çöpü eline al, çöp kutusu bul oraya at. günümüz otomobillerinde pek çok boş göz var, bardaklıklar var. oraya koyuver şimdilik. neden yola atıyorsun, neden?
 • bu görgüsüzlüğü, cahilliği yapana trafik güvenliğini tehlikeye düşürmekten dolayı ceza verilmesi gereken hayvanlıktır. attığı sert bir cisim değil, küçük bir kağıt parçası olsa bile arkadan gelen aracın sürücüsünün dikkatini dağıtıyor. yoğun trafikte resmen kaza sebebi bu. bunun dışında temiz olmaktan nasibini almamış bu varlığın çevreyi kirletmeye de hakkı yok. nefes alarak yeterince doğaya zarar verdiği düşünülünce, daha fazlasına izin vermemek çok doğru bir davranış olur.