şükela:  tümü | bugün
  • kısa veya uzun fark etmeden arabadan yolculuk sırasında kola, meyve suyu kutuları, peçeteler, poşetler, abur cubur paketleri ve aklınıza gelebilecek her türlü çöpü arabanın camından fırlatan insanımsı varlıklardır. bunlar genelde cahil olurlar, uyarırsanız ya başınıza bela alırsınız ya da size güler geçerler. uyarmazsanız içiniz cız eder, düşünür durursunuz böyle insanımsı canlıları insan yapabilmek için n'apabilirim diye, elinizden bir şey gelmez, işte bu insanımsı canlıları hiç sevmiyorum, dayanamıyorum, bir gün birine dalacağım da ne zaman bilmiyorum.
  • ülkeyi başkalarının ülkesi olarak gören vatan hainleridir.
    nazım hikmet bir şeyler yanlış gidiyor dediği için vatan haini değildir ama bu şerefsizler vatan hainidir.
  • dünyada bu pisliklerden daha pislik hiçbir şey yoktur. asıl çöp kendileri ve hatta o beyin niyetine taşıdıkları şeydir.

not : tema üyesi.
  • cahil veya okumuş ayırt etmeden görebileceğiniz insanlardır bunlar.
  • denk geldiğimde o arabanın yanına gidip konuşarak rencide ettiğim insanımsılardır.

tabi rencide oluyorsa.
  • eğer araç trafikteyse, atılan çöpün alınıp araba penceresinden içeri geri fırlatılması makuldür. bunun üstüne olaylar gelişebilir pek tabii.

bir de bunun bir üst versiyonu vapurdan denize çöp fırlatanlardır. gördüğüm zaman benim de onu denize fırlatasım geliyor ama o zaten yeterince denizi kirletmiş olduğu için vazgeçiyorum.
  • amlarına koyayım ben onların. atmayın işte sikikler. o çöp kendi kendine kaybolacak mı sanıyorsunuz nedir. oldum olası anlayamadım bu kafa yapınızı.
  • o çöpü yola değil, arabana at. arabandan inince o çöpü eline al, çöp kutusu bul oraya at. günümüz otomobillerinde pek çok boş göz var, bardaklıklar var. oraya koyuver şimdilik. neden yola atıyorsun, neden?
  • bu görgüsüzlüğü, cahilliği yapana trafik güvenliğini tehlikeye düşürmekten dolayı ceza verilmesi gereken hayvanlıktır. attığı sert bir cisim değil, küçük bir kağıt parçası olsa bile arkadan gelen aracın sürücüsünün dikkatini dağıtıyor. yoğun trafikte resmen kaza sebebi bu. bunun dışında temiz olmaktan nasibini almamış bu varlığın çevreyi kirletmeye de hakkı yok. nefes alarak yeterince doğaya zarar verdiği düşünülünce, daha fazlasına izin vermemek çok doğru bir davranış olur.