şükela:  tümü | bugün soru sor
 • otomobil teması üzerine sözlük klonu, bir nevi donanımhaber forumu stayla gibi geliyor. adresi ise: http://arabalisozluk.com/
 • yaklaşık iki senedir aklımda olan bir sözlük projesiydi. isim bile bulmuştum ama bu web tasarım format işlerinden anlamam, bilmem, uğraşamadım. umarım açan arkadaşlar istedikleri ilgiyi görürler. benim aklımdaki isim daha güzeldi yalnız.
 • yeni bir sözlük türevi. mantık güzel, sadece arabayla ilgili yazarlar ve başlıklar mevcut.

  hem forum tadında bilgiler var, hem de bildiğimiz sözlük.

  bilgiye ulaşım kolaylığı avantaj, sitedeki yazarlar da henüz cıvımamışlar. bu şekilde giderlerse, otomobil sektöründe ciddiye alınan bir kaynak olmaları işten bile değil sanki.
 • hakkında şöyle bir yorum yapılmış:

  "çok yeni olan ama hızla büyüyen bir platformumuz var artık: arabalı sözlük!

  belki de bu aralar hemen hemen her şeyin gereksiz bile olsa bir sözlüğü var. ancak sözlüğün aslında bilgi vermek amaçlı olduğunu düşünürsek böyle bir platforma ihtiyacımız olduğunu da anlamak çok zor değil. yayın hayatına yeni başladı belki ama ben önünün açık olacağına inanıyorum.

  bir deneyim derim!"
 • faydalı bir oluşum. autophile dostların toplanabileceği ümit vaat eden bir ortam. 2. nesil yazar alımlarına devam ediliyor.

  şimdilik içerik çeşitliliğı kısıtlı olsa da seviyenin buradaki golf, scirocco başlıklarından çok daha iyi düzeyde olduğunu söyleyebilirim .

  otomobil ile ilgili konuların ayrı bir sözlük-forum melezi ortamda konuşulabilir hale gelmesi önemli bir ihtiyaçtı. umarım uzun soluklu olur.
 • son derece iyi niyetli olmasına rağmen, kuvvetle muhtemel kuralları tam olarak oturuşmamış sözlük.

  burada kullanıcı veya yöneticisi var ise acizane tavsiyelerim şöyle:

  fiat punto başlığı yerine "2007 fiat punto 1.3 multijet" diye başlık açılabiliyor. e ben de o zaman "2006 toyota corolla 1.6 terra" diye açayım, ortalık markadan modelden geçilmesin, çöplüğe dönsün. yaz işte "fiat punto" başlığına ne istiyorsan, bu kadar alt kırılım olmamalı.

  benzer şekilde "2016 ocak ayında en çok satan araba markaları" diye başlık var, "araç satış listeleri" diye genel başlık açılıp içi güncel tutulabilir. bu ne. bak daha araba/araç/otomobil ifadelerine hiç girmiyorum.

  sonra otomobillerin teknik özellikleri diye çok iddialı bir kanal'ı var. ama girdiğinizde emin olun kendi aracınızı veya merak ettiğiniz aracı bulup bilgi almanız imkansız. bi deneyin bakalım. türkiye pazarına göre düzenlenmesi şart.

  forum türü başlıklar çok sakat, işin tüm ciddiyetini alıp götürüyor.

  bunlara bi düzen getirilse belki tutar, ama bu şekilde ortaokul lise seviyesindeki "araba muhabbetinden" öteye gidemez.
 • birbirlerine laf sokmaya bayılan, bilgi içeren entryleri sürekli eksileyen bir yazar topluluğuna sahiptir. donanımhaber otomobil dünyası genel forumundan hallice bir sözlük yapılanması.
 • uzun sayılabilecek bir zamandır yazdığım sözlük. yazarların %80'lik bölümünün beyninde motor kanında 98 oktan vardır.
  bu nedenle başlıklarda genel itibariyle kaliteli cümleler görürsünüz. araba aşkı olan bir insanın içinde bulunduğu sürece haz alacağı bir ortamı ve kendine has arkadaşlıkların, değişik konuların tartışıldığı, bir sabah uyanıp telefonunuza baktığınızda 2000 küsur okunmamış mesaj görebileceğiniz whatsapp grubuna sahip olan sözlüktür.
 • bugün denk gelip bir göz gezdirdiğim üzere şöyle bir izlenim elde edindim: türkiye'de herkes üst segment araba kullanıyor. gündem başlıkları porscheden falan geçilmiyor. mantık olarak çok yararlı gibi görünürken pratikte ne yazık ki bana aynı tadı vermedi.
 • üyesi olduğum bilgilendirici ve eğlenceli bir sözlüktür.
  her yeni sözlük gibi bazı sıkıntıları vardır, ancak gün geçtikçe
  düzelmekte ve kalitesi artmaktadır. yolları açık olsun!