şükela:  tümü | bugün
  • az önce kullancı adına cep telefonumu girip şifremi yanlış girdim. hayrettin ... şifreniz ya da kullanıcı adınızı yanlış girdiniz diye uyarı mesajı verdi. bu ne anlama geliyor. sizi arayan birinin adını öğrenmek istiyorsunuz. eğer o kişi arabam.com üyesi ise cep telefonu ve yanlış bir şifre ile giriş yapmaya çalıştığında adamın ad ve soyadını elde edebiliyorsunuz. ne olabilir ki bunda ne var diyenler için şöyle bir senaryo düşünün. adamın biri karısının cep telefonunda 05051234567 gibi bir numara görüyor bu da kim ola ki diyor.talihsizlik bu ya numaranın sahibi arabam.com üyesi. açıyor arabam.com'u yazıyor numarayı bir de yanlış şifre sallıyor ta taaaa. numaranın sahibi üst komşusu haldun işbilmezoğlu. alıyor eline silahı bam bam bam. hem haldunu hem kezban yengeyi vuruyor. benim verim benim hayatım diyor ve hemen kvkk'ya ihbar ediyorum kendilerini.

edit: düzenledim düşük olan cümleleri. evet bu düzeltilmiş hali arabam.com çalışanı. sen onu bunu boşver de entrydeki duyguya bak dilbilgisi fetişisti.
    edit2: bir an gaza gelip new jersey'de yaşıyorum sandım ve kvkk'ya şikayet ediyorum yazdım. kvkk'ya öyle direk şikayet etme diye bir şey yokmuş. adamlar bize ait olan bir veriyi ifşa edip anonim hale getiriyorsa eğer biz kendi aramızda halledecekmişiz. kendi aramızda hallolmazsa kurul ondan sonra devreye giriyormuş. yani şöyle bir şey , karşı komşunuz sizin evden bir şey çalıyor. kamera kayıtlarından tespit ediyor ve karakola gidiyorsunuz. karakolda size diyorlar ki kendi aranızda halledin bir problem olursa biz devreye gireriz. ben yanlış okuduysam ve anlamadıysam yeşillendirebilirsiniz. aha da linkkvkk şikayet şeysi.
    edit3:arabam.com yönetimine tavsiyem; ekşi sözlükte trol kiralayacağınıza adam akıllı iki tane yazılımcı alsanız böyle komik durumlara düşmezsiniz.
    edit4:facebook'ta da olduğunu iddia eden arkadaş bunu ispatlasın yazarlığı bırakacağım. yani birinin telefon numarasından adını soyadını öğreneceksin. kendisi paylaşmış kişisel bilgilerine eklemiş hakkında kısmını da açık hale getirmiş ise onunkini öğrenir. karşınızda bir yazılımcı olduğunu unutmayın gençler. bu öyle böyle bir rezalet değil.
  • yeni kvkk gereğinden fazla kapsamlı ve çetrefilli olduğu için haklılık payı olabilecek iddia. arabam.com yönetimi bu hatayı ceza yemeden düzeltmeli.
  • aynen katılıyorum, direk isim soyisim çıkıyor karşına.
  • bunun skandal olacak hiçbir tarafını göremedim.facebook yapınca pek skandal olmuyor gibi.ayrıca böyle bir kurguyu düşündüğü için tebrik etmek lazım sayın yazarı.

not:skandal gibi olmayan skandal. rez puanım : 0/10
  • bunu skandal olarak kabul etmeyenleri uzağa değil kvkk web sitesine bekleriz.

adamlar şirketin email adresini gmaile taşıdı diye işvereni kişisel veri olan email mesajlarını yurtdışına taşımış sayıyor ve personelinden yurtdışına veri aktarımı için rıza almadı diye ceza kesiyor. bak hasbelkader veriye birinin ulaşmasından falan bahsetmedim bile.

kestikleri cezalar da yerine göre ortalama bir şirketi direk batışa götürecek miktarlara ulaşıyor.

kvkk işi oyuna gelmez dostlar, dikkat ediniz.