şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • kendisinin arabayla çarptığı yayanın hastaneye kaldırıldığı ve durumunun ciddiyetinin devam ettiği kaza sonrası olay yerine gelen babasına arabasının halini göstererek ağlayan bir hanımın beyanı.

  hürriyet gazetesinin haberi burada

  bana dalganın sudaki köpürtürsünü hatırlatan bir haber.

  (bkz: anlayamazsınız)

  bir de şu var.

  (bkz: ortadoğu’da sıradan bir gün)
 • muhtemelen arabası kendisinden bile daha değerli hanımefendinin.
 • senin arabana sokayım ben geri zekalı.
  tanım: hem yayaya çarpıp hem de arabasını düşünen bi .....

  edit: mesaj kutusunun ırzına geçen arkadaşlar, insanlığınızı sorgulayın biraz. o aracın çarptığı kişi ailenizden biri olabilirdi. o an orada olsaydınız böyle bir cümleye ne tepki verirdiniz diye düşünün. olayın şoku diyenler olmuş şoka giren insan "arabamı ne hale getirdi" diye çığırmaz. benimde başımdan geçen kazalar oldu, ilk düşündüğüm şey karşıdaki insanın canıdır! yemişim malını,arabasını.
 • asıl başlık (bkz: çarptığı kişi yerine arabasına üzülen kadın) olmalıydı bence.

  arabamı ne hale getirdi ne demek ya. ulan sen orada bir insana çarpıp yaralamışsın vicdansız. nasıl arabanı düşünebiliyorsun?

  yuh artık yani.
 • +al kardesim ye..
  -bu nedir abi
  +helva kardesim
  -kim oldu ki?
  +insanlik kardesim insanlik..

  (bkz: insanlik olmus amk)
 • haberi okurken nutkum tutuldu. bir metal yığınını bir insan hayatından önemli tutma düşüncesi midemi bulandırdı.

  bu tip "varlıklar" ile aynı dünyada yaşamak zorundayız maalesef...

  edit: anlatım bozukluğu giderildi.
 • ön edit: lütfen sövmeden önce yazımın tamamını okumanızı rica ediyorum.

  olayı tam olarak bilemiyorum. şayet yaya öküz gibi, olmaması gereken yerde duruyorsa ve kaza bu sebeple olmuşsa, arabasına üzülmesi kadar doğal bir şey olamaz.

  yolda normal seyrederken önüne aniden öküz çıktığında da çarptığın öküze değil de hasar gören arabana üzülmek kadar doğal bir şey olamaz.

  ha ben çarptığım öküze de çok üzülürüm o ayrı konu.

  zorunlu edit: sevgili arkadaşlarım. burada kurallara uymanın hem sürücüler hem de yayalar açısından ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istedim. linç etmenize gerek yok. olayı adli kurumlar inceleyecektir. takip edeceğim. sürücü hatalı ise burada yazılanlara sonuna kadar hak veririm. yaya olmak kural tanımamak demek değildir. gelecek kaza raporuna göre eğer yaya suçluysa, ve bu sürücünün varsa eğer, kasko şirketinin bu aracı tamir ettirip eğer hayatta ise yayaya vefat etmişse varislerine rücu edeceğini biliyorsunuzdur. kurallar toplumun bir arada yaşayabilmesi için vardır.

  bu kadar önyargı ile bir insana yüklenmeniz de doğru değil.

  edit: kardeşlerim, ben olayın doğruluğunu savunmuyorum. kendi adıma, "umarım kimsenin başına böyle bir kaza gelmez" benim başıma gelse ben fazlasını düşünürüm. gözüme uykular girmez. lakin insani duygular bunlar. empati eksikliği var.

  siz empati yapın biraz. şöyle bir senaryo da olabilir. araç babasının olabilir. çoğu zaman babasından öfke ve şiddet görmüş olabilir. herşey olabilir. ben doğru bir davranış olduğunu savunmuyorum ancak linç edecek kadar da olduğunu düşünmüyorum. o şartlar altında saçma ama normal karşılanabilecek bir durum.

  aklıma elim ankara garı bombalama görüntüleri geliyor. köfteci vardı. heryer insan parçası doluyken adam köfteleri çeviriyordu. böyle bir şok etkisi altında saçmalamıştır.

  yeter bana yüklenmeyin artık. yetişemiyorum mesajlarınıza...
 • yaşlı amcam inşallah haklıdır da ablamızdan davacı olup anasını laciverte boyarlar.

  edit: kaza geçiren amcamız değil teyzemizmiş.
 • uğruna göz yaşı döktüğü arabayı volvo v90 felan zannetim. o fiesta için ağlaması yaya'nın durumunu iplememesi kadar acınası.