şükela:  tümü | bugün
  • yaptim ben bunu, harbi yaptim. ama cok enteresan bi hikayesi mevcut. ertesi gun differential equations finalim var gece 2, kardesim anahtari komidinin uzerine birakiyor, ve ben buna gozlerimle $ahit oluyorum. 2.30 gibi yatacakken diyorumki hesap makinesini, kalemimi, anahtarimi bi yere koyimki sabah ugrasmiyim 7de zira sinav 8de(bu saate final koyanin, ehm konu bu degildi gerci). ama lakinki oyle olmuyor, cunku anahtar meydanda yok. inan olsun bavullarima kadar bo$altiyorum odayi, iiih yok. o sinirle metal bi aletle cenabetlik otesinden gelip sag elimi kesiyorum bi guzel. saat 4am, ayaktayim anahtar yok. sonra sikerler diyip yatiyorum, ama uyku gelmiyor. ve ben finalden 60 alip, a gelicek dersi c+ getiriyorum, kalemi tam manasiyla tutamiyorum, kafayi verip sinava da devam edemiyorum cunku yazmaya calistikca elim sizliyor ve anahtari hatirliyorum. yedek anahtari-ki manuel bi anahtar yani ac kapa bok pusur tusu yok-inatla 2 ay kullaniyorum. bi gun kardesim cantasindan al abi anahtarin diye cikarip veriyor. bu da boyle bi cenabetligimdir. sonuc, kaybetmeyin arkadasim, duzgun bi yere koyun.*
  • beyin hücrelerim yandı eridi gitti artık herhalde ki bendeniz de bu olayın ıstırabındayım. ceketimin sol cepceğzinde durup dururdu şerefsiz. çarpışan araba, mini tren, cart curt... lunaparktaydık. orada mı düştü acep diye sabah sabah lunapark kapılarında görevlilerle konuştum. daha açılmamış, kimseler eğlenmiyor o saatlerde. adam n'apsın, buralar açılsın da o zaman gel abi müdüriyete bi başvur, burası akademisyen bir yönetime tabi olduğu için bulunan eşyalar oraya teslim edilir, dedi. oldu bitanem. akademisyen ne lan? gece çok içmiş herhalde adam dedim, yürüdüm gittim. gugıldan lunapark işletmesinin telefonunu buldum orayı ara burayı bağlat derken yeniden gittim parka, dün eğlendiğimiz aletlerin etrafında aradım anahtarı iğne ve samanlık hesabı.

ceketin cebi mahallenin delisi biçiminde doldurulmuşsa başa gelmesi çok kolay olan bir ihtimal. arabanın anahtarının başına gelecek biye bir şart yok tabi; ama ev anahtarına nazaran yeniden yaptırılması çok dertli olduğu için dert ediliyor. mevzu kabul ediliyor. burada başlık aranıyor ve biçare oraya bir şeyler yazılıyor.

ayakkabılığa koymuş olabilirim ümidi ile eve girip bakacağım.

ha bir de insanı az şapşallaştırıyor araba anahtarını kaybetmek. sabah evden çıkmaya çalışıyorum, oğlan on tane soru sorup kafamı iyice durduruyor zaten, bir de kreşe şu çantayı götür, bu oyuncağı da unutma derken çeyrek sarhoş gibi biniyorum asansöre. asansörde aklıma geliyor araba anahtarı, yengen! cepte her bok var o yok. bir ümit arabaya gidiyorum. belki kapısında unutmuşumdur diye. ulan mal, araba anahtarını araba kapısında unutsan arabayı bulabilir misin ki yerinde?

anahtarlık da efes anahtarlığı ha! ben unutmayayım da kimler unutsun!
  • çocuğunu kaybetmek gibi bi duygu. bir kere kaybettiğimde sonunda çamaşır makinesinin içinden bana el salladığını görmüştüm...
  • yeni nesil arabalar icin yedegi de ortada yoksa basa gelebilecek en kotu seylerden biri.. kasko yaptirirken bu maddeyi de eklemeli.. tahmin edemeyeceginiz rakamlarla karsi karsiya kalabiliyorsunuz. is anahtari cikarmakla kalmiyor kilit sistemini degistirmeye kadar gidebiliyor.
  • şu ana kadar hiç yaşamadığım durum. ki benim arabam olmadığına göre normal de bir durum. ah ulan olaydı bir arabam da bu heyecanı yaşasaydım..
  • insanın başına gelebilecek en kötü şeydir.

bey bugün izinli olunca dolaşalım dedik. normalde sadece izne çıkarken yedek anahtari yanıma alırım. bugün her ne hikmetse alacağım tuttu. koydum cebime, düştük yola. eve dönmeden biryerlerde karnımızı doyuralım dedik. tuvalete gideceğim tuttu! gitmez olaydım... düştüğü yerden alma şansım yoktu. anahtarın üzerine sifonu çekerken ellerim titredi sözlük.

yerime döndüm ama yemek mi beni yedi, ben mi yemeği yedim bilmiyorum. tek derdim, sevgiliye durumu nasıl anlatacağım? bir yandan çaktırmadan internette araştırma yapıyorum kaç para, nasıl hallederim falan. hesabı ödeyip çıktık, arabanın yanına geldiğimizde yolcu camının açık oluğunu görmemle dizlerimin bağı çözüldü. sevgilideki anahtarla kapıları açıp tekrar kilitledik. kilitleyince cam yeniden açılıyor iyi mi? servisi aradım hemen. bir şeyler denettiler düzelmedi. getirin aracı dediler. kapanmalarına 1 saat var, istanbul trafiği malum, zar zor yetiştik. görevli sürücü koltuğuna oturup bir şeyler yaptı düzeldi ama asıl sorun benim yedek anahtarı tuvalete düşürdüğümü nasıl söyleyeceğimdi. cesaretimi toplayıp anlattım. güldü, saçlarımı okşadı. trollüyorsun beni dedi. ciddi olduğumu söyleyince şaşırdı.

sonuç; kızmadı, üzüldüm diye üzüldü daha çok. anahtar ayarlar dahil 900 liraymış. kasko ödüyor ama hasarsızlık indirimi gittiği için yenilerken biraz yüksek prim çılacakmış.

sorumluluklarına bağli bir insanımdır, o sifonu çektiğimden beri içimde öküz oturuyor. bir yandan da anlayışlı bir sevgilim olduğu için mutlu hissediyorum. garip bir duygu velhasıl.
  • bugün başıma gelen dünyanın en kötü hislerinden biri. araba 4 metre ileride kaldırıma sıfır durumda. semaver ile çay demleyip, ailecek demleniyoruz. saat 19:00 olmuş diyip kalkmaya karar verdik ki anahtar yok. bu arada en uzağa gidenimiz 10 metre gidip telefon ile konuşuyor ve geri dönüyor. bütün park alt üst ediliyor, etraftaki esnaflara bilgi verilip cep numarası bırakılıyor ve kasko şirketiyle görüşülüp çekici çağrılır, çekici aracı kaldırıma sıfır olduğu için çekemez. sigorta şirketi aranır fakat ellerinden bir şey gelmeyeceği bilgisi alınır. kara kara düşünürken fiat yol yardım akla gelip aranır ve allianz’ın çektiremediği aracı servise çekerler üstelik bakımlar servisde yapıldığı için garantinin 5 yıla uzatıldığı ve garantili olduğu için istediğimiz yere ücretesiz çekileceği bilgisi alınır. araç servise çekilir ki saat bu arada gece 1 olmuştur. ilerleyişi aklıma gelirse tekrar güncelleyeceğim.
  • iki cocukla evden cikilmaz. abartmiyorum 15 dakikada on yuzbin soru... iyi babayiz ya, her soru tek tek cevaplanacak. sonuc : kredi karti kayip, istanbul kart kayip, araba anahtari kayip, yuzuk de yok... son 3 gunluk hasilat bu. ılk ikisini gec, araba en onemlisi. ah bi bulsam kolye yapip ascam..
  • (bkz: tile)
  • kontak setinin değişmesiyle çözülecek durum: işçilik dahil 1600 tl.

geçmiş olsun.