şükela:  tümü | bugün
 • gözünü sevdiğim kutsal bilgi kaynağı sayesinde öğrendiğim kötü durummuş bu. ilgili entry'leri okuduktan sonra bir allah'ın kulu süt içemez arabamda. sattık diyor ya adamlar, şaka gibi.
 • pis kokar,
  dehşet kokar,
  öyle böyle kokmaz,
  önünü alamazsınız,
  silersiniz silersiniz ulan artık kokmaz dersiniz,
  yine kokar...
  öyle bir illettir ki;
  kokudan kurtulabilmeniz için tek çözüm yolu mevcuttur.
  o da, döşemeyi söktürüp altındaki keçeyi değiştirteceksiniz.
  sonra da döşemeyi iyice temizleteceksiniz.
  başka türlü sikseniz çıkmaz.
  işin kötüsü döşeme kurtlanır.
  evet evet ben 2 gün önce bunu gördüm.
  arabayı iki gün yıkamacıya bıraktım. üstüne bide 130 tl bayıldım. rahatladım amk.
  siz siz olun arabada süt müt taşımayın kardeşim...
  efendi olun, akıllı olun beni dinleyin...
  bu işten dolayı arabasını satan adamlar var yahu...
 • böyle bir şey başiniza geldiyse en az 10 kişi arabayi sat diyecektir. en az diyorum bak. araç içi ozonlama yaptirdim, zerre koku kalmadi öyle mutluydum ki verdiğim 100 tl bile içime batmiyordu. yani batiyordu da azcik. neyse üstünden 2-3 gün geçti koku yine geri geldi. artik uykularim kaçiyodu resmen. böyle ismi belirsiz garip bi kimyasal bile döktüm cağnim arabama ama yine olmadi. en son 180 tl ye arabanin döşemeyi kaldirip, alttaki keçeyi yikayip, kurutup geri koydular, bu keçe denilen bok kaç paraysa artik yenisini almayip bu kadar uğraştilar yani. neyse şu an arabada çok azcik bi koku var, o da içine sinmiş olan koku galiba. firsat sitelerinden almiş oldugum 90tl yerine 9 tl'ye araç içi ozonlama kampanyasini da uygulattiktan sonra tamamen kurtulacağim bu illetten inşallah. siz siz olun arabanizda süt, kahve, sicak çikolata vs içmeyin, içirmeyin.
 • bu olduktan sonra temizlemesi derttir ve asla tamamen temizlenmez. birkaç gün sonrasında gelen pis koku ile başetmenin yolu arabada her zaman bir kaç adet koku bulundurmaktır. hatta tuvaletlere konulanlar daha bir etkili bu kokuya karşı.

  en etkili yöntem ise arabayı satıp kurtulmaktır.
 • süt taban halısına döküldüyse komple taban halısının, koltuğa döküldüyse komple koltuğun değiştirilmesiyle ancak kurtulunabilecek olumsuz durum.

  araç içi ozonlama yöntemiyle bu kokudan kurtulunabileceği anlatılsa da sahsım tarafından tecrübe edilmediğinden ne derece doğru ne derece yanlıştır bilemem.

  ancak doğru olan bir şey var ki; içine süt dökülen aracı direkt güneş ışığı altında asla ama asla bırakmayınız.
 • özellikle göğüse döküldüyse kendisi, altına geçip bakteri üretimi hatta kurtlanma yapabilmektedir. kurtulmanın en ucuz ve denenmiş yolu** antibakteriyel sabunlar ile yedire yedire mevzubahis bölgeyi temizlemektir. param var diyorsanız da artık yağlı boyayı döşemeden nokta iz bırakmadan temizleyebilen temizlik firmaları mevcuttur. buna benzer beterlikte olay için;
  (bkz: arabanın içine zeytinyağı dökülmesi)
 • yaklaşık iki gün once başıma gelmiş olay. sağ ön koltuk döşemesine yaklaşık yarım litre süt döküldü. yarım saat içinde müdahele ettim porçöz vb kimyasal ile. nasılsa geçmiştir kokusu diye rahatladım. ama bugün arabanın kapısını açmamla öğürmem bir oldu. sanki ceset var. döşemeden alttaki keçeye geçmiş bakteriler çoğaldıkça çoğalmış. oto temizleyicisine götürdüm adam iğrenerek baktı bayramdan sonraya kalır dedi ve beni kokuyla bir başıma bıraktı. kurtlanma olasılığını düşündükçe başıma ağrılar giriyor.
 • bir arabanın başına gelebilecek en kötü şeylerden. hatta arabaya pert kaydı açılmasına sebeptir.
 • nem alıcı tabletler sayesinde çözülebilecek sorundur.

  2018 yaz ayında turşu suyu dökülmüştü, ne yaptıysam kurtulamadım sonunda o tabletler sayesinde kokuyu sildim. araç içinde hayvan gibi sigara içen biri olarak arabam sigara kokmaz misal. o bembeyaz küp 1 haftada sapsarı oluyor.

  reklam gibi olmasın link vermeyeyim, nem alıcı tablet yazın çıkar.

  önemli not; koltuk döşemeler deriyse sorun çıkarıyor, satan kişi tavsiye etmemişti. malum nemi çektiği için deride büzülmeler meydana gelebilirmiş.
 • herkes arabayı sat diyor da, koku devir işleminde mi son buluyor? alan adam da bu kokuyu çekecek. ona da mı sat diyeceksiniz?
hesabın var mı? giriş yap