şükela:  tümü | bugün
  • - yaz abi o zaman aaa… beeee… sıfır rh pozitiiif…
    - anlamıyosun kardeş. kazadan sonra ne bulurlarsa versinler hesabı. ölür gidersin bu memlekette kansızlıktan. ne bulursan ona razı olucan bu devirde.
    - yaz abi o zaman… rh negatifff… a da yaz b de yaz o zaman…
  • küçük yazılırsa arkadaki şoför okuyacağım diye kaza yapmanıza sebebiyet verebilir.

edit: anlatım bozukluğumu düzelttiği için ykyt'e teşekkürler..
  • allah korusun yazıp kazadan, beladan korunacağının düşünen şoförden biraz daha realist bir çözüm üretmektir. eğer otobanda 160 ile giderken allah bir an sizi korumuyorsa olası kaza anında diğer insanların ona nasıl yardımı dokunacağını belirten bu eylemi adrenalin bağımlısı her genç şoförün yapması gerekir.
  • gayet de guzel bi harekettir, zira bi kaza sonrasinda neydi bunun kan grubu diyene kadar gececek zaman geri dönüşü zor hasarlar birakabilir. tüm kamyon soforu arkadaslara tavsiye ediyorum.
  • yaşamı seven insandır.
  • arabayı istisnasız hep aynı şoför kullanıyorsa sıkıntı yaratmaz.
  • saçmadır. elinde kan grubu kartı bile olsa hastanın kan grubuna mutlaka bakılır ve bu işlem sadece bir kaç dakika sürer.
  • bir nevi önlemdir başına gelmeyen anlayamaz ,bir kaza veya benzeri bir durumda kimlige bakmak kimsenin aklına gelmeyebilir.
  • yukarıda da beş farklı şekilde açıklandığı üzere, işlevinin ne olduğu anlaşılamamış harekettir. hiçbir sağlık personelinin "aa bu adamın arabasında / kaskında x yazıyormuş tamam güvenilir bilgi, getirin oradan x'i basın adama!" dediğini sanmıyorum ben. ki hani bir kimliğe bakmak, bi basit test yapmak falan zaten oldukça hızlı işlemler.

bana daha çok "tehlikeli iş yapıyoruz kardeşşşşşş" mesajıymış gibi geliyor. artistlik kısaca.