şükela:  tümü | bugün soru sor
  • araba kazasi gerceklesir ise soforun kan grubunun hemen ogrenilmesi acisindan alinan onlem. (bkz: ukte)
  • - yaz abi o zaman aaa… beeee… sıfır rh pozitiiif…
    - anlamıyosun kardeş. kazadan sonra ne bulurlarsa versinler hesabı. ölür gidersin bu memlekette kansızlıktan. ne bulursan ona razı olucan bu devirde.
    - yaz abi o zaman… rh negatifff… a da yaz b de yaz o zaman…
  • küçük yazılırsa arkadaki şoför okuyacağım diye kaza yapmanıza sebebiyet verebilir.

edit: anlatım bozukluğumu düzelttiği için ykyt'e teşekkürler..
  • allah korusun yazıp kazadan, beladan korunacağının düşünen şoförden biraz daha realist bir çözüm üretmektir. eğer otobanda 160 ile giderken allah bir an sizi korumuyorsa olası kaza anında diğer insanların ona nasıl yardımı dokunacağını belirten bu eylemi adrenalin bağımlısı her genç şoförün yapması gerekir.
  • gayet de guzel bi harekettir, zira bi kaza sonrasinda neydi bunun kan grubu diyene kadar gececek zaman geri dönüşü zor hasarlar birakabilir. tüm kamyon soforu arkadaslara tavsiye ediyorum.
  • çok sık karşılaşılan bir durum değildir. ancak motosikletimin üzerinde ve kaskımda yazar.
  • yaşamı seven insandır.
  • iyi de bu bilgi zaten nufüs cüzdanlarınız ve ehliyetlerinizde yazmaktadır.

araç kullanırken bunları yanınızda taşıdığınızı varsayarak, motor yarışçılarına özentiliktir der geçerim.
  • gereksizdir şimdiye kadar kimseye yanlış kan verildiği görülmemiştir.ambulansta ilk yardım yapılırken hastaneye geçen sürede kan grubu zaten öğrenilmektedir.
    (bkz: motosiklet kaskına kan grubunu yazdırmak)