69 entry daha
  • çok çirkin. bir de gömleklerinin ilk iki düğmesi açık ve kılları gözüküyorsa, hele bir de kas yığını iseler daha da çirkin.
  • ben değilim, olmak isterdim ama önceki entrylerde defalarca dile getirilmiş kültür bende de olduğu için yapamıyorum, utanıyorum, çekiniyorum.

4 yıl önce satın aldığım spor, hafif ve kısa arabayı çok beğeniyorum ve keyifle kullanıyorum. 96 yılında ilk modeli piyasaya sürüldüğünden beri her kasasını hep beğendim, her gördüğümde heyecanlandım. türkiye'de bu arabaya sahip olmak kur/gelir düşüklüğü ve hayvanı vergiler yüzünden epey zor olduğu için hep çok ileride yapacağım bir şey olarak görürken, ülke değiştirince birden bire 10 yıl para biriktirmek yerini 6 ay para biriktirmeye bıraktı, ve aldım.

seviyorum, ama kendisiyle beraber yaşlanmayı düşünmüyorum, gün gelecek bu aracı değiştireceğim, ama hatırlamak da istiyorum. güzel günlerimiz oldu, keyifli yollarda gittik. bir tane bile beraber fotoğrafımız yok, onun değişik yerlerde güzel manzaralarda fotoğrafını çektim gerçi, ama facebook'a falan koyamadığım için 10 sene sonra bana o fotoyu gösterip hatirlatamayacak.

sonuçta herkes başkaları için yaşıyor, bazıları başkalarına gösteris yapmak için, bazıları yapmamak için uğraşıyor, hatırlamak istediği yemeği, pahalı tatili, arabayı paylaşamıyor. içinden geldiği gibi davranan az. içinden geldiği gibi davrandığı için eleştirilen çok.

gelir adaletsizliği olmasa bu kadar batmaz herhalde ama hayat adil değil... vapurlar falan.
  • bundan daha doğal bir şey olamaz. selfieden, storyden, yemeklerinizden, poponuzdan, kasınızdan, kitap ve kahvenizden ne farkı var şimdi? herkes sahip olduğunu yansıtıyor işte. sadece bu arkadaş daha basit yolu tercih etmiş. olayın özünü kaçırmayın. ben neden yazıyorum, sen neden yeriyorsun hepimiz aynı bokun laciverdiyiz işte. ferrari'sini paylaşana laf söyleyebilir misiniz? aynı ferrari'li daha ultra lüks tarafından yeriliyor belki? yine onu da eleştirecek kesim vardır da yüzdesi biraz azdır. sen de bir kesime göre avamsın, bunu kabul et.

kuruk acısı demeyin. genelde fotoğraf çekmeyi sevmem zaten. en son yaptığım turşunun fotoğrafını paylaşmıştım. fakat nefis turşuydu ha! mahalleli peşimdeydi tarif için.
  • bahsi geçen erkekleri hemen gömmeyin a dostlar.belki adam yıllarca dişinden tırnağından arttırarak aldı o arabayı,gece ek iş yaptıhahahaha şaka lan şaka görgüsüzün önde gidenidir.
  • kendini bir şekilde öne çıkarmaya çalışan erkektir.

kimisi eğlenirken fotoğraf çektirir, kimisi kamp yaparken, kimisi balık tutarken, kimisi yemek yaparken, kimisi kitap okurken...

bu liste uzar gider.

sonuç olarak "hayatında olursam sana şu artıları katabilirim" diyerek reklam yapar. kimi lüks arabasıyla dahil olur, kimi pozitif enerjisiyle, kimi eğlenceli karakteriyle, kimi pahalı restoranlara götürerek, kimi entellektüelliğiyle, kimi "ağır abi"liğiyle, "bizim kimseye eyvallahımız yok gardaş"çılığıyla...
330 entry daha
hesabın var mı? giriş yap