• gayet normal bir insandır. siz trafik kazası yapınca arabadan inip karşı tarafa mı saldırıyorsunuz?

ekleme:
    ciddi ciddi motosiklet sürücüsünün kasten iki araç arasına girdiğini zannedenler var. doğrusu adam mecburen öndeki araca çarpmamak için araya girmiş. çünkü motosikletler viraj içinde etkili fren yapamaz ve önündeki araç da tam viraj çıkışında durmuş.

motosiklet sürücüsünün kazadaki hatası önündeki aracın olmadık bir yerde freni kökleme ihtimalini düşünmeden sadece kendi viraj limitlerini düşünerek sürüş yapmasıdır.
  • iki motorcunun sebep olduğu ufak kazadır. öyle her bulduğun araya dalmayacaksın.
  • gayet normal davranıştır. olması gerektiği gibi, yapılması gerekeni yapmış taraflar.

ayrıca, kazaya başka bir motosiklet sürücüsünün sebebiyet verdiği görülen durumdur.
  • birçok ülke için gayet normal, türkiye için pek de normal olmayan davranış.burada insanlar bırakın kazayı, yol verme yüzünden bile birbirini öldürüyor.

aferin hem abiye, hem motorlu arkadaşa.bize medeniyet ne hatırlattıkları için.
  • memleket ne hale geldiyse artık, medeni davranış sırıtıyor.

ayrıca motorcu abilerim, çiçeği burnunda bir 200 cc'ci olarak haddimi aşmama gayretiyle soruyorum: ne işiniz var sizin hızlı akan trafikte 2 arabanın arasında? hem de karşılıklı geliyorsunuz? bırakın araba geçsin, motor da geçsin, sonra solla bas gaza ne yapıyorsan yap? değer mi aldığın o riske?

neyse geçmiş olsun, daha beteri olabilirmiş.
  • görüntünün sahibi arkadaşta hiç bir suç yok. karşıdaki dallama hatalı sollama yapmış. elinde sigarası ve bebeğiyle arabadan inen abi hakikaten soğukkanlılığın kitabını yazmış. benimde bir kızım var ve sanırım bu kazadan sonra bu kadar sakin olamazdım. kavga etmezdim tabii ki ama ne biliyim bu adam bazı şeyleri aşmış.

edit: bir kaç uyarı üzerine tekrar izledim, her iki motorcu da hatalı sollama yapmış. önünü görmediğin yerde sollama yapmayacaksın.
  • aslında hak etmeyen motorcudur.
    hız göstergesi 125 e kadar bile çıkıyor.
    (edt: mesaj geldi 151'e çıkmış)
    dua etsin adamcağızın arabasındaki
    çocuklarına zarar verecek bir kazaya yol açmamış.
    bu motorcular kendilerine
    araba muamelesi yapılmaz kızarlar;
    bir araba gibi kurallara uyması
    beklenirse de kızarlar.
    ergen gibiler.
    o yolda o kadar hızla bugün değilse de
    yarın başına bir dert gelecektir.
  • ben kesik çizgi göremiyorum. üstelik viraj. iki motorsiklet sürücüsü de hatalı.
  • her ne kadar kazaya başka motosiklet sürücüsü sebebiyet vermiş gibi görünse de, videoyu çeken kişi de hız kurallarına ve takip mesafesine uymamasından mütevellit kesinlikle kusurludur.

önündeki araç ani fren yaptı diye senin kusurların ortadan kalkmıyor maalesef. adam ani fren yaptı diye, gidiş geliş birer şeritli yolda (üstelik sollamanın yasak olduğu kısmında) iki aracın arasından geçemezsin. uygun hız ve takip mesafesi ile ilerliyor olsaydı durabilme şansı olurdu.

verilmiş sadakası varmış. iki aracın arasından hatalı sollama yaparken, aynası yerine motorunu araca çarparak motordan uçabilirdi. karşı yönden gelen bir aracın altına girip bağırsaklarını asfalta dökebilir, kafasını daşlara vura vura pekmezini akıtabilirdi.

umarım ders olur diyeceğim ama sanmıyorum. umarım başkalarına zarar vermeye fırsat bulamaz.

ha bu arada otomobil şoförü adamdır, yapılması gerekeni yapmıştır. adam hata yaptı diye ağzını burnunu kırmaya da gerek yok. motorcu eğer insansa, bu tavır üzerine aklını başına toplar belki.
  • video açıklamasında belirtildiği gibi hafif aşağı eğimli bir yolda meydana gelmiş kazadır. motorcu keyif olsun diye iki arabanın arasına girmemiş, karşıdan gelen motorcu kontrolsüz sollama yapınca araba ani fren yapmış. dolayısıyla arkasındaki motorcu da vurmamak için refleks olarak araya girmiş. zaten frene basmadan hemen önce de hızı 90 km civarı.

yalnız motorcu arkadaş altındaki 200 kiloluk motorla resmen imkansız yerden sadece aynayı kırarak geçirmiş. ben o aradan koşarak geçsem omzumu falan çarparım bi yere.
hesabın var mı? giriş yap