şükela:  tümü | bugün
  • cinsiyet belirtmek istemezdim ama üst üste yaşadığım olaylardan sonra böyle uygun gördüm.

ofisin önünde bizim şirkete ait rezerve park yerleri var. benim araç plakası da kabak gibi oraya yazılmış durumda. parasını ödeyip aldığım yerler.

neyse, son 2 aydır biraz geç gittiğim için her geldiğimde park yerimin zaten dolu olduğunu görüyordum. üstelik kaldırım kenarına park edilebilecek birçok yer varken. araç 1 adet nissan micra.

plan hazırdı. bir çalışanımın arabasıyla birkaç gün işe gelip, olayın takip ve tatbikini yapacaktım. şirketin getir götür işlerine bakan muhammed efendiyi görevlendirdim. "muhammed, git köşede dikil, micra park ederse beni ara." diye komutu verdim. muhammed efendi gitti köşede dikilmeye başladı.

micra çıktı geldi. hatun park edip, giderken "afedersiniz hanımefendi! park ettiğiniz yer rezerve! ehliyetiniz varsa okuma-yazmanız da kesin vardır! hem park yerinde, asfaltta plakam yazılı, hem de tabelada!"

kadın arabasını çeker diye düşünürken, "ne yapalım benimde işim gücüm var! ne zaman gelsem burası boş, buraya park ediyorum! siz de erken gelin!" diye çemkirdi. afedersiniz ama alt dudağımı dişlerimin arasına kıstırıp "orr....sspu!" diyesim geldi ama kendimi tuttum. vay be! benim parasını ödediğim yer, rezerve malım, tapulu malım ulan! bana diyor ki "erken gelseydin!" vay kaltak!

kendimi topladım ve çalıştığı firmayı sordum. patronunu aradım ve ne kadar sinirli olduğumu belirttim. "tamam halledeceğim bir daha olmaz dese de" 2 aylık park için ücretlendirme, fatura göndereceğimi belirttim. önce ıhk mıhk yapsa da faturayı gönderdim. dedim maaşından kesersin çalışanının ve kabul etti.

bu kafasız kişi en az yarım maaşından oldu. ertesi gün ne mi yaptı? yine park etti! (küfürlerin yetersiz kaldığı an!)

sonraki gün yine muhammed efendiyi köşede görevlendirdim. yine park ederken kameraya aldık ve yine yaptığının yanlış olduğunu bu sefer kameraya kaydederken anlattım.

bana kadının verdiği cevap şuydu: "biraz centilmen olun beyefendi! ben sizin kadar iyi araç kullanamıyorum! yan park ederken çok zaman kaybediyorum, kaldırıma siz park edin!"

evet ne dediğinizi duyar gibiyim ben de aynı küfürleri ettim içimden.

şimdi mecburen parasını ödediğim park yerini kapabilmek için erkenden işe gitmek durumundayım. açıkcası mağdurum. umarım kimsenin başına gelmez.

edit: imla.