şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: sahibinden.com'daki bayandan satılık araba) başlığında apaçık görülen gerçek. zibilyon tane dallama, kadının birini sahibinden.com'a arabasını satmak için ilan verdiği sebebiyle bi anda "yollu" yaptı. aynı başlıkta bu kadın hakkında yazılanlar terbiyesizliğin, cahilliğin çok çok ötesinde. öyle ki yine aynı başlıkta "arabasını satacak başka site mi yokmuş, ne işi varmış o sitede?" diye bi entry dahi görebilirsiniz. o derece beter, o derece kadın düşmanı, o derece ülkedeki kadına şiddeti, psikolojik şiddeti öven dallamaların yığıldığı bi başlık. sırf bunları yazdım diye, aynı tipler beni "meriç" ilan edecek mesela. olsun, alınmam. çünkü bunlar insanları "bi şey" ilan etmede sınırları olmayan tipler.

edit: bakın mesela alttaki entry'de olayı kadının ne giydiğine getiren bi başka entry paylaşılmış (bkz: #96413378). düşünün bu tiplere göre kadının giyimi sırf bu hakaretleri işitmesi için, bu hakaretlere maruz kalması için geçerli sebepler. bunları yazanlar işte böyle tipler.

edit 2: ayrıca (bkz: #96414279)
  • (bkz: #96413147)
  • internetin anonimliğinden kaynaklanan zırtapozluk. bu amk ergenleri kendilerine ulaşılmaz, bulunmaz sanıyorlar. özellikle milenyum kuşağı. bu andavalların anaları, babaları da had bildirmediği için başımıza musallat oldular. ben özelim, ben özelim diye gezip, 70 iq ile hadlerini bilmeden boyundan büyük işlere kalkıyorlar.

yurtdışına taşınmadan motorumu satmak için ilan vermiştim. 2017 model motor, özel chopper kesim ve bakımlı olduğu için istediğim parayı yazdım. piyasanın 2-3 bin üstünde bir fiyattı. bunlar gibi oç'nin birisi msj atmış sahibinden' den. askerlik arkadaşı ile konuşur gibi gevşek gevşek biraz hakarete varan bir msj atmış. isminden google'ladım feyzbukunu buldum. antalya akdeniz üni' de öğrenci. piç benden 15 yaş küçük. aradım numarasını, önce insan gibi kendimi tanıttım, sonra ana avrat bir kaydım. anında tlf' nu kapadı piç. ardından tekrar aradım, açmadı. bunlar babadan oğula nesil cidden söylüyorum. öyle de yüreksiz ve karaktersiz.

internet papazın çayırı olmaktan çıkmadıktan sonra bitmezler.
  • bence daha doğrusu , arabanın satılması için kullanılan kadındır.

daha çok bu açıdan bakmak lazım.
  • şu sıralar telefonu susmayan kadındır.
  • yollu muamelesi yapılmasını savunmuyorum ama sizce de ilginç değil mi? internette ikinci el kıyafet satan insan bile yüzüm görünmesin diye kafasından aşağısını çekip koyuyor ilana. aracını satan kaç kişi aracıyla poz veriyor merak ettim. sanki biri ona araba hediye etmiş, o da sosyal medyaya yüklemek için arabasıyla poz veriyor. araç orda ürün yerleştirme gibi kalmış.
  • araba ilanında facebook kapak fotoğrafı gibi boy boy kendi fotoğrafını paylaşırsan motorsundur kardeşim. erkek olsaydı da zibidi diyecektik. arabanın içini çek, motorunu, bagajını, lastiklerini çek arada da bir tane kadınlı fotoğraf karışmış olsun anlarım da bunlar bir gün buluşup kadının poz verdiği birkaç fotoğraf çekip ilanı açmışlar. ben o aracın kadının olduğunu bile zannetmiyorum. diğer arabaların arasında öne çıkmak için kadınla 3-5 poz fotoğraf koyup amacına ulaşmış bir erkeğindir araç muhtemelen. yalnız sizin bu zekayla hala hayatta kalabiliyor oluşunuz milyarlarca insanın hakkına girmektir. modern dünya saçmalığının ayıbıdır. aynı mantıkla ev fotoğrafında da "burası da kadının yatak odası" deyip yarı çıplak kadın fotoğrafı koymak lazım. sonuçta kadın evini satıyor. odaların durumunu kim ne yapsın?

benzer şekilde dün akşam penti reklamına denk geldim. kadına bakmaktan üzerindekilere bakamadım. çünkü kadının seksiliği ve hareketleri ön plandaydı. sırf bacakları çekip modelleri göstersen ilgi çekmeyeceği aşikar. erkek, giymesini istediği kadını öyle seksi görmek ister ve hediye alır. kadın da onu giyince kendisinin seksi olacağını düşünüp alır. olay bitmiştir. siz de bu yöntemi o kadar kanıksamışsınız ki eleştirince biz tuhaf karşılanıyoruz. aynı tiplere baksan "kadın bedenini metalaştırıyorlar" diye ağlaşanların da bunlar olduğunu görürsün. tam bir komedi.
  • ee meric kardes sende arabani satarken boydan fotonu da koyuyor musun ilan fotograflarina?
  • görmemişlik böyledir.kadına yollu muamelesi yapar çünkü ailesinde araba kullanan bir kadın yoktur.
  • “yollu” muamelesini haketmese de yeterince ilginç ilana sahip kadındır.

bu sözlükte kendi fotoğraflarını sattığı objeye ekleyen erkeklere de başlık açıp her ne kadar dalga geçiliyorsa; bununla dalga geçilmesi de işten değildir. kadının ilanı koyarken kadınlığını kullandığı apaçık ortada olmasına rağmen “yollu” olarak nitelendirilmesi de doğru değildir.