şükela:  tümü | bugün
  • sonuna kadar takdir ettiğim tiptir. elalemin, arabasının direksiyonuna geçmesini istemez, arabayı kendinden bir parça olarak görür. bir tanıdığımız "araba iç çamaşırı gibidir, kimseye vermezsin" derdi. haklı, allahın valesinin kıçının arabanda ne işi var ?
  • vale dediğin adamlar insan olsa, sağını solunu çizmese, yüz metre yolda takla attırmaya kalkmasa verilir de, neyse.
  • (bkz: aa bu benim lan)

icabında ücreti öderim de yine vale ye vermem aga dedirten durum.

(bkz: yaşanmış vale saçmalıkları)
  • "at avrat silah emanet verilmez" düsturunu güden tiptir. ben de takdirle karşılarım kendisini. bi sefer valeye verip çıkarken aldığımız arabanın içinden gelen afedersiniz pislik kokusunu bi saat anlamlandırmaya çalıştık. en son arkadaş "herhalde bi yere tuvaletini yaptı, taharet yaptığı ellerini yıkamadan aceleyle direksiyonu tuttu. koku oraya sindi." falan diyordu. derken sağa çekip inceledik ve gördük ki pedalların ordaki sol ayak koyma yerinde bi kalıp pislik var.
  • götünü yırta yırta aldığı orta seviye arabasına karısı muamelesi yapan adamdır. hayat amacı araba alıp, arabaya binip, arabalı bir insan olmaktır. vizyonu budur.

hani semtine göre, yerine göre güvenmezsin, vermezsin anlarım ama 50 metre ilerideki otoparka çekicek hiltonun valesine vermemek nedir... hayır vermediğin araba da... neyse...

araba araçtır, sakin olun. amacı sizi a noktasından b noktasına ulaştırmaktır. ulaştıktan sonra verin valeye park meselesini o düşünsün. arabayı amaç haline getirecek kadar vasıfsız bir insansanız lütfen daha fazla oksijen israf etmemeyi bir düşünün...
  • boş bulsa anasının amına bile araç park edecek adamlara arabasını teslim etmek istemeyen haklı tiptir. o kadar barzolar ki arabaları yolun ters tarafına park edip trafiği alt üst edebiliyorlar. onu geçtim hepimiz biliyoruz ki bu şerefsizler o arabalarla gezip gezip hava da atıyor üzerine. kendi arabasını park edemeyen, karizması çizilmesin diye valeye veren gerzekler de bir o kadar barzodur kimse kusura bakmasın.
  • bir kere aracımın arkasını vurmuşlardı. o gün bu gündür vermemeye çalışıyorum aracımı. öküz gibi kullanıyorlar.
  • asla vermem. verene karışmam. yalnızca vale ile otopark hizmeti veren bir yere de girmem.*
  • denildiği gibi, arabayı intim gören adamdır. arabasının ne kadar ucuz veya pahalı olduğunun bir önemi yoktur. herkes arabasını a noktasından b noktasına götüren bir araç olarak görmeyebilir. kendisine ait bir asset'tir, hiç tanımadığı bir adama onu vermek istemeyecek kadar kendisinden bir parça olarak görüyordur. arabayı hiç tanımadığın bir adama teslim etmeyi tercih etmemek arabayı amaç olarak görmek değil , malının kıymetini bilmektir.
  • dahil olduğum tiptir. benim aracım ile kız arkadaşını gezintiye çıkaran valeden sonra aracımı bir daha hiçbir şart altında valeye vermemeye karar verdim. bi de lastikleri yakmış hayvan. drift yapmaya çalıştı sanırım. iyi ki kaza yapmamış.

merak edenler için araç mazda mx5 nc (3. nesil)