şükela:  tümü | bugün
  • uzun süredir aynı arabayı kullanıyorum. artık modelini yükseltmek istiyorum. fakat kıyamıyorum satmaya. huyunu suyunu biliyorum. ama iyi bakıyorum. bakımlarını aşılarını yaptırıyorum. ama alacağım arabanın nasıl bakıldığını , sorunu olup olmayacağını bilemiyorum. hepsi bir risk. kafam çok karışık. karar veremiyorum. lanet olası federaller.
  • benimdir. sıfır bir araba alacak param vardır mutlaka.1999 model harika bir honda kullanıyorum. 7 yıldır bende hiç bozulmadı. otomatik vites , yağ gibi akıyor mübarek.hava yastıkları ve abs var. klima harika, neden değiştireyim diye hep düşünüyor ve değiştirmekten vazgeçiyorum.bakımlarını zamanında yapıyorum. ama her gün de sitelerden araba bakıyorum. e imkan olunca bakmaktan da kendinizi alamıyorsunuz haliyle. böyle kararsızlıklar falan
  • (bkz: into the wild)
  • geçerli sebepleri olabilecek kişidir.
    şöyle ki
    1 - parası yoktur.
    2 - yenilemek için gerekli parası olup başka borçlarla boğuşmaktadır.
    3 - daha iyi bir arabanın daha iyi bir yaşam olmayacağını düşünüyordur.
    4 - hali hazırdaki arabası henüz tamirci ziyaretini abartmamıştır.
    5 - ötv, kdv, mtv güncellemelerini bir tarafında hissetmek gibi sado - mazo eğilimleri yoktur.
    6 - ekonomideki güvensiz ortam yüzünden ekstra gerilim istemiyordur.
    7 - alacağı sıfır aracın kontağı çevirir çevirmez ikinci el olup değerinin düşeceğini biliyordur.
    8 - hali hazırdaki arabası az yakıyordur.
    9 - arabasını seviyordur.
    10 - parası yoktur.
    (bkz: eyyorlamam bu kadar)
  • w124 kullanıyor olması muhtemeldir.
  • maddi durumu müsait olsa bile yeni araçların eskiye göre daha maliyet kaygılı, daha az dayanıklı ve marka ruhundan uzaklaşmış şekilde üretildiğini bilen w124 veya e39 gibi kalite ve dayanıklılık timsali gerçek efsane araçları kullanan kişilerin içine düştükleri durum.
  • kendine alırken devlete de bir araba almamak, aldığı arabanın 23984348 katı çerçöp vergisi vermemek isteyendir.
  • iyi güzel hatta harikadır.
    tüm borçlarına rağmen arabasını yenilemeyip yürümeyi seçendir.
    - belki toplu taşına gelişir +bisiklet olur şenlenir.
    "7milyarı aşkın insan canlısı için düşündüğümüz şeye bak"
  • aaa, ben.

10 yılda bir boyatırım, o sayede pas mas başlamaz, freninden debriyajına her şeyini kendim değiştiririm, gerekirse motorunu indirip baştan yaparım, ama ne başka araba isterim, ne de aracımı satarım.

20 yaşında otomobil işte, ama 2018 model feriştah marka araca değişmem.