şükela:  tümü | bugün
166 entry daha
  • geliriniz varsa çokda şey olmayacak olandır. ben yarim depo lobicisiyim. kirmiziya geldimi yarim depo alirim.
  • şirket aracı kullanan insandır.
  • arabası olmayıp fakir edebiyatı yapmaktan beslenen şahıs söylemidir.
    o yakıtı illa alacaksın. net. ister 250 lira halinde tek seferde öde ister 50 50.

bir kişi de kalkıp dememiş fazla yakıt %3e kadar daha fazla yakıt yakmanıza sebep olur diye. hep edebiyat hep slogan...
  • her benzin aldığımda arabamın deposunu dolduruyorum. ödemeyi de kredi kartı ile yapıyorum. bu durumun en mantıklı benzin alma sıklığı olduğunu düşünüyorum.
  • benzinciye girip çıkmayı sevmeyen, bu işlerle uğraşmayı sevmeyen insandır. bu insanlardan birisi de benimdir.
  • her hafta depoyu fullerim. aldığım benzinde hiç değişmez, çeyrek depo. 130-140 km yol yaparım gider cuma yada cumartesi benzin alırım. böyle olunca hem çok koymuyor, hemde yıllar önce tamircimin dediği şeyi yapıyorum. şöyle bir öğüt vermişti;

"hiçbir zaman çeyrek deponun altına düşme. benzin pompası araba çalıştığı anda çalışır, onun soğutmasını depodaki benzin yapar. eğer çeyrek deponun altına düşersen benzin pompasını soğutacak benzin olmadığı için bir süre sonra benzin pompasını yakar, ciddi bir masraf yaptığın gibi olmadık bir yerde yolda kalabilirsin" demişti.
  • yazılanlara bakılırsa bir depo benzin ile bir hafta idare edebilen şanslı insandır.
  • taşıt tanıma sistemi kullanan insandır
  • %50-%75 arası doluluğa geldiği zaman üşenmem 100 liralık alır fullerim. o 100 liralık benzin bana bir hafta hatta 10 güne yakın gider. ne gerek var yumurta g.te dayanınca gidip benzin alayım. elimde para varsa giderim benzinimi alırım, aracımı yüksek performansta kullanırım.

not: 45 litre
  • benim. her ay maaşı aldığım gün gerçekleştirdiğim rutin doğa olayı.

gerçi sıfırdan fule çekmiyorum. genelde %50-60 civarına düşünce üzerini tamamlatıyorum.
22 entry daha