şükela:  tümü | bugün
 • fast food mekanlarina arabayla dalip mikrofonla sipari$ verip arabadan inmeden cikmanizi saglayan duzenek, hal, inani$, tavir, sifat, iltifat, kaniksama, ke$meke$..
 • (bkz: drive in)
 • koca kicimi arabamin koltugundan 1 sn bile ayimamaliyim hamburgerim tacom ayagima gelsin dedigimiz ,sevdigimiz, sevmeden edemedigimiz bir yontem*
 • türklere uymayan son derece gereksiz hizmettir...

  çünkü bizde öyle arabada yemek yeme gibi bi lüks yoktur. hatta arabada yemek yemenin arabanın sahibinden* dayak yemeye kadar yolu vardır.

  arabaya alınan fast food en iyi ihtimalle ilerde kenara çekilip arabadan inildikten sonra yenir. hatta en komiği de arabaya servis aldıktan sonra aynı restaurant'ın park yerine park edip o restaurant'ta yemektir.* eğer arabada yemeye kalkılırsa:
  -eşşoğlueşşek kırıntıları dökcen yeme!!
  -siktir git dışarda ye!!
  -yeni yıkattım daha arabayı rezil etcen şimdi..
  -boğazın kudurdu gene!!!
  -zıkkım* ye itoğluit
  tepkilerini görmek olasıdır.
 • bu tip musterilerin yuzde 10'u, yemegi aldiktan sonra, arabayi restoranin park yerinde bir koseye cekip, yemeklerini araba icinde yiyorlarmis. muhtemelen ya arabadan cikamayacak kadar yorgun veya sismanlar, ya da bir yandan telefon gorusmesi yapiyorlar. yine de bireysel izolasyonun had safhaya vardigi bir toplumda * sirf insan icine cikmama isteginin de bu garip drive thru kulturunun gelismesinde onemli bir faktor olmasi muhtemeldir.
 • bugün çok farklı bir türüne şahit olduğum durum.

  100 kiloya yakın bir ablamız, yolun kenarındaki arabasının içinden, karşıda bulunan (yaklaşık 20 metre) bir dönerciye;
  "merhabaaa! bana bir tane tek lavaş dürüm gönderir misiniz?" diye bağırmıştır.
  o koca kıçını kaldırıp, dükkana giremeyecek kadar üşenen bir toplum olmuşuz. hizmet anlayışını, götümüzden anlar olmuşuz. ben o garsonun yerinde olsam "siktir git" diye bağırırdım ama bağıramıyorsun işte! müşterin hayvanın, öküzün biride olsa üç kuruş için böyle ayıların hizmetçisi oluyorsun. tamam sinirli değilim!
 • sanırım türkiye'de azalarak bitmiştir. eskiden çok seyrek de olsa görürdüm ama artık bayadır görmüyorum.